BL: megszületett Lionel Messi 100. európai kupagólja

Megszerezte története első pontját a labdarúgó Bajnokok Ligájában a Karabah/Qarabag: az azeri együttes a csoportküzdelmek harmadik fordulójában gól nélküli döntetlent játszott az Atlético Madriddal. A Chelsea és az AS Róma gólgálát rendezett, Lionel Messi (a képen) megszerezte századik európai kupagólját, Marcus Rashford pedig 40 méterről lőtt gólt a peches Benfica-kapusnak a BL csoportkörének szerdai játéknapján.

A spanyol együttes – amely 2014-ben és tavaly is döntős volt – gyakorlatilag végigtámadta a mérkőzést, de nem tudta feltörni a 75. perctől emberhátrányban futballozó hazaiak védelmét. Este a játéknap rangadóján a Chelsea hatgólos döntetlent játszott az AS Rómával: a londoniaknál Eden Hazard, a rómaiaknál Edin Dzeko duplázott.

Az FC Barcelona úgy győzte le könnyedén a vendég Olimpiakoszt, hogy már az első félidő végén emberhátrányba került Gerard Piqué kiállítása miatt. Lionel Messi, a katalánok ötszörös aranylabdás sztárja szabadrúgásból volt eredményes, ezzel megszerezte pályafutása századik európai kupagólját.

A csoport másik meccsén a Juventus saját magát hozta nehéz helyzetbe a Sporting ellen: Alex Sandro a 12. percben öngólt szerzett, a Zebrák még az első félidőben egyenlítettek, a győztes gólra viszont egészen a 84. percig várniuk kellett.

A PSG simán nyert az Anderlecht vendégeként, a nyári szerzemények közül Kylian Mbappé és Neymar is betalált. A belgáknál Alexandru Chipciu és Nicolae Stanciu is csak a kispadról nézhette társai szenvedését.

A Bayern München a visszatérő Jupp Heynckes irányításával hármat vágott a Celticnek.

Az MU Marcus Rashford nem mindennapi találatával hozta el a Benfica otthonából a három pontot: az angol csatár 40 méterről csavart kapura, a hazaiak debütáló szerb hálóőre a nehezét ugyan megcsinálta, azaz megfogta a labdát, de aztán óriásit bakizott: a gólvonal mögé lépett vele. Az 1999 augusztusában született Mile Svilar szerdán 18 évesen, egy hónaposan és 21 naposan játszott a Benfica színeiben a Bajnokok Ligájában, így immár ő a legrangosabb európai kupasorozat valaha volt legfiatalabb kapusa. Iker Casillas, a Real Madrid legendája – aki napjainkban az FC Porto kapusa – a Valencia elleni 2000-es döntőben, négy nappal 19. születésnapja után védte a királyi gárda kapuját.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló:

A-csoport: • Benfica Lisszabon (portugál)–Manchester United (angol) 0–1 (gól: Rashford 64. perc; kiállítva: Luisao – 92. perc, Benfica) • CSZKA Moszkva (orosz)–FC Bázel (svájci) 0–2 (Taulant Xhaka – 29. és Oberlin – 90. perc). A csoport állása: 1. MU 9 pont, 2. Bázel 6, 3. CSZKA 3, 4. Benfica 0.B-csoport: • RSC Anderlecht Brüsszel (belga)–Paris Saint-Germain (francia) 0–4 (Mbappé – 3., Cavani – 44., Neymar – 66. és Di María – 88. perc) • Bayern München (német)–Celtic Glasgow (skót) 3–0 (Müller 17., Kimmich 29. és Hummels – 51. perc). Az állás: 1. PSG 9 pont, 2. Bayern 6, 3. Celtic 3, 4. Anderlecht 0.C-csoport: • FK Karabah/Qarabag (azeri)–Atlético Madrid (spanyol) 0–0 (kiállítva: Dino Ndlovu – 75. perc, Qarabag) • Chelsea (angol)–AS Róma (olasz) 3–3 (David Luiz – 11., valamint Eden Hazard 2 – 37. és 75. perc, illetve Alekszandar Kolarov – 40., továbbá Edin Dzeko 2 – 64. és 70. perc). Az állás: 1. Chelsea 7 pont, 2. Róma 5, 3. Atlético 2, 4. Qarabag 1.

D-csoport: • Torinói Juventus (olasz)–Sporting Lisszabon (portugál) 2–1 (Pjanics – 29. és Mandzukics – 84. perc, illetve Alex Sandro – 12. perc, öngól) • FC Barcelona (spanyol)–Olimpiakosz Pireusz (görög) 3–1 (Dimitriosz Nikolau – 18., öngól, Messi – 61. és Digne – 64. perc, illetve Nikolau – 90. perc; kiállítva: Gerard Pique – 42. perc, Barcelona). Az állás: 1. Barcelona 9 pont, 2. Juventus 6, 3. Sporting 3, 4. Olimpiakosz 0.