BL: Higuaín duplájával a döntő kapujában a Juventus

A Torinói Juventus Gonzalo Higuaín (9-es, labdával) duplájával 2–0-ra nyert a Monaco otthonában a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjének szerdai első felvonásán, így óriási lépést tett a fináléba jutás felé.

Nagy lendülettel kezdett a hazai csapat és több nagy lehetőséget is kialakított, de Gianluigi Buffon, a Juventus veterán világbajnoka – aki 100. BL-mérkőzésén lépett pályára torinói színekben – rendkívül magabiztosan őrizte hálóját. A túloldalon a Juventus gyakorlatilag első nagy helyzetét gólra váltotta, Dani Alves kapott remek indítást a jobb oldalon, tökéletes vissza sarkazását pedig Gonzalo Higuaín passzolta be a jobb alsóba.

A fordulást követően sem változott a játék képe, a Monaco támadott ugyan, de a Juventus percről percre magabiztosabban futballozott, az 59. percben pedig egy újabb Alves–Higuaín összjáték végén növelte előnyét. Az AS Monaco kétgólos hátrányban hitehagyott lett, így a Juventus könnyedén hozta le kapott gól nélkül az összecsapást, s immáron több mint 600 perce nem vették be a kapuját a legrangosabb európai kupasorozatban.

A Monte Carló-i II. Lajos Stadionban 18 ezer néző tekintette meg a mérkőzést, amelyet a spanyol Antonio Mateu Lahoz vezetett.

Bajnokok Ligája, elődöntő, első mérkőzés: • AS Monaco (francia)–Torinói Juventus (olasz) 0–2 (Higuaín 2 – 29. és 59. perc).

A két csapat összeállítása:

MONACO: Subasics – Glik, Jemerson, Sidibé, Dirar – Bakayoko (67. perc Moutinho), Fabinho, Silva (82. perc A. Touré), Lemar (67. perc Germain) – Mbappé, Falcao. Vezetőedző: Leonardo Jardim.

JUVENTUS: Buffon –  Barzagli, Bonucci, Chiellini – Alex Sandro, Pjanics (89. perc Lemina), Marchisio (81. perc Rincon), Alves – Dybala, Mandzukics, Higuaín (77. perc Cuadrado). Vezetőedző: Massimilano Allegri.