BL- és EL-selejtező sorsolás: Fradi–Zágráb következik

Ismét a GMK Dinamó Zágráb lesz a Ferencváros ellenfele a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik fordulójában. A horvát együttes az előző körben a Kolozsvári CFR 1907 együttesét 11-esekkel búcsúztatta.

A hétfői nyoni sorsolás alapján az ukrán Szerhij Sztanyiszlavovics Rebrov bajnoki ágon szereplő együttese – amely előzőleg itthon legyőzte a svéd Djurgårdens IF-et, majd idegenben nyert a skót Celtic Glasgow ellen – hazai környezetben játszhat. A pályaválasztás joga ugyancsak sorsolással dőlt el.

Tavaly is a horvát csapattal találkozott az FTC ugyanebben a körben: akkor az első mérkőzésen idegenben 1–1-es döntetlen született, a budapesti visszavágón viszont a zágrábiak nyertek 4–0-ra. A Dinamó később csoportkörbe jutott a BL-ben, a Ferencváros pedig az Európa Ligába került át, és ott harcolta ki a főtáblás szereplést.

A harmadik körös BL-selejtezős párharcok győztese a selejtező negyedik fordulójába, azaz a rájátszásába jutnak, a vesztesek pedig az Európa Liga selejtezőjének utolsó fordulójába kerülnek át.

A mérkőzéseket szeptember 15-én és 16-án rendezik.

A selejtező harmadik fordulójának párosítása:

Bajnoki ág: Ferencvárosi Torna Club–GNK Dinamó Zágráb (horvát), Karabah/Qarabag (azeri)–Molde FK (norvég), Omonia Nicosia (ciprusi)–Crvena Zvezda Belgrád (szerb), FC Midtjylland (dán)–Young Bern Boys (svájci), Makkabi Tel-Aviv (izraeli)–Dinamó Breszt (fehérorosz).

Nem bajnoki ág: PAOK Szaloniki (görög)–Benfica Lisszabon (portugál), Dinamó Kijev (ukrán)–AZ 67 Alkmaar (holland), KAA Gent (belga)–Bécsi Rapid (osztrák).

*

A svájci városban megejtett sorsoláson az is eldőlt, hogy a Magyar Kupa-győztes Budapesti Honvéd a svéd Malmö FF-fel, a legutóbb bajnoki második Székesfehérvári MOL Fehérvár FC pedig a máltai Hiberniansszel találkozik a labdarúgó Európa Liga selejtezőjének második körében. A hétfői nyoni sorsoláson az is eldőlt, hogy a Honvéd itthon, a Fehérvár pedig idegenben lép pályára szeptember 17-én.

A román együttesek az első fordulós exszovjet gárdák után a másodikban exjugoszlávokat kaptak. A Román Kupa-győztes FCSB idegenben játszik a szerbiai bajnokságban 4. helyezett Topolya SC-vel (FK TSC Backa Topola), a Botoşani-i FC pedig az északmacedón bronzérmes KF Skendiját fogadja.

A párharcok itt is egy – zárt kapus – mérkőzésen dőlnek el. Döntetlen esetén hosszabbítás, majd büntetőpárbaj következik, a győztes pedig a selejtező harmadik fordulójába jut.

A Kolozsvári CFR 1907 harmadik fordulós EL-ellenfelét kedden sorsolják.

CFR 1907: GYŐZELEM AZ ELSŐ FELKÉSZÍTŐN

Az osztrák edzőtáborban tartózkodó Kolozsvári CFR 1907 labdarúgó bajnokcsapata első felkészülési mérkőzését a helyi területi bajnokságban játszó FC Wels ellen vívta, és magabiztos 4–0 (2–0) arányú győzelmet aratott. A gólokon Mike Cestor (12. perc), Ciprian Deac (37. perc) és Claudiu Petrila 2 (52. és 86. perc) osztozott.