BL: előnyben a Real Madrid,

A címvédő Real Madrid hazai pályán 3–1-re legyőzte a Paris Saint-Germaint a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén, szerdán, míg az FC Liverpool a mesterhármast szerző Sadio Mané vezérletével 5–0-ra kiütötte idegenben az FC Portót.

Az elmúlt két kiírásban diadalmaskodó Madrid kezdte aktívabban a találkozót, ám a párizsiak is veszélyeztettek néhányszor, s egy kombinatív összjáték végén a vezetést is megszerezték Adrien Rabiot révén. A francia középpályás 2016 áprilisa után talált be újra a BL-ben. A királyi gárda még a szünet előtt egyenlített Cristiano Ronaldo 11-es góljával: a portugál támadó a tavalyi fináléval együtt egymást követő nyolcadik BL-találkozóján talált be. Az ötszörös aranylabdásnak ez volt a századik gólja a Bajnokok Ligájában a Real Madrid színeiben, ő az első, aki elérte ezt az álomhatárt egy klub színeiben.

A második játékrészben pedig nagy szerencsével a 101.-et is megszerezte, miután a kapusról kipörgő labda a kapuba pattant a combjáról. Ronaldónak ez volt a 11. BL-találata a szezonban, ezzel vezeti a góllövőlistát. A hajrában a támadásokat rendkívül aktívan segítő Marcelo is bevette a PSG kapuját, így a spanyol klub kétgólos előnyből várhatja a párizsi visszavágót.

A Liverpool lényegében már az első félidő derekán dűlőre vitte a párharcot a Porto otthonában: előbb egy kapushiba segítségével Mané talált be, majd Mohamed Salah lesipuskás góljával növelte előnyét a Mersey-parti együttes. A szünet után sem vett visszább a tempóból a Liverpool, előbb a kipattanó labdára lecsapó Mané, majd egy kontra után Roberto Firmino is betalált, az utolsó percekben pedig Mané megszerezte harmadik találatát, így az angol klub fél lábbal a legjobb nyolc között érezheti magát.

Eredmények, Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, első mérkőzések: • Real Madrid (spanyol)–Paris Saint-Germain (francia) 3–1 (gól: C. Ronaldo 2 – 45. és 83., az első 11 m, valamint Marcelo – 86. perc, illetve Rabiot – 33. perc) • FC Porto (portugál)–FC Liverpool (angol) 0–5 (Mané 3 – 25., 53. és 85., Salah – 29., továbbá Firmino – 69. perc). A visszavágókat március 6-án rendezik.

*

A Juventus hazai pályán ugyan hamar kétgólos előnyre tett szert, ám végül remek meccsen 2–2-es döntetlent játszott a Tottenhammel a Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő első összecsapásán, kedden.

Az olasz bajnokcsapatból Gonzalo Higuaín a BL történetének leggyorsabb dupláját érte el a kezdő sípszót követően. A 35. percben Harry Kane szépített, így a Juventus kereken száz nap után kapott gólt hazai pályán. Az első félidő lefújása előtt a második hosszabbításpercben Serge Aurier szabálytalansága miatt ismét tizenegyest ítélt a német Felix Brych játékvezető a torinói együttesnek, ám Higuaín ezúttal a keresztlécet találta telibe. A térfélcserét követően eleinte kiegyenlített játék folyt a pályán, a torinóiak több lehetőséget kihasználatlanul hagytak, Christian Eriksen viszont a 72. percben szabadrúgásból egyenlített. A hajrában hiába rohamozott az olasz csapat, nem tudott újabb gólt szerezni.

Eredmények, Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, első mérkőzések: • Torinói Juventus (olasz)–Tottenham Hotspur (angol) 2–2 (gól: Gonzalo Higuaín 2 – 2. és 9., a második 11 m,, illetve Harry Kane – 35. és Christian Eriksen – 72. perc; a 45. + 2. percben Higuaín 11-est hibázott) • FC Bázel (svájci)–Manchester City (angol) 0–4 (Ilkay Gündogan 2 – 14. és 53., Bernardo Silva – 18., továbbá Sergio Agüero – 23. perc). A visszavágókat március 7-én rendezik.