BL: Döntetlent játszott a CFR Tel-Avivban, továbbjutott

A Kolozsvári CFR 2–2-es döntetlent játszott ma este a Bajnokok Ligája 2. selejtezőfordulójában a Maccabi Tel-Aviv otthonában, ezzel 3–2-es összesítéssel továbbjutott a 3. fordulóba, ahol a Celtic Glasgow együttesével fog játszani.

A házigazdák erősen kezdtek, és a 15. percben Blackman révén ledolgozták a fellegvári stadionban szerzett hátrányukat. A CFR azonban két perccel később büntetőhöz jutott, Culio pedig nem hibázott: 1–1. A félidő hajrájában aztán „megtörtént a csoda”: egy szép CFR-támadás végén a 42. percben a házigazdák kapusa csak kiöklözni tudta a labdát, amely Rondont találta jó helyzetben, ő pedig megszerezte első gólját a CFR színeiben: 1–2.A házigazdáknak ekkor három gól kellett a továbbjutáshoz, s ebből az elsőt rögtön a második félidő elején összehozták: a 48. percben Cohen gyönyörű gólt lőtt Arlauskis kapujába. Parázs második félidő ígérkezett, de a jól – olykor egész csapattal – védekező CFR nem hagyott réseket, így az egyre tanácstalanabbul és fáradtabban játszó Maccabi kénytelen volt megelégedni a meddő mezőnyfölényével és azzal, hogy az Európa-ligában még folytathatja nemzetközi szereplését.