BL: Cristiano Ronaldo mesterhármasával továbbjutott a Juve

Cristiano Ronaldo klasszikus mesterhármasával az olasz Torinói Juventus 3–0-ra verte a spanyol Atlético Madridot, és ezzel megfordította a Bajnokok Ligája nyolcaddöntős párharcát.

Heves hazai rohamokkal indult a torinói visszavágó, hiszen a Juventus 2–0-ra elveszítette a párharc első meccsét Madridban. A negyedik percben máris betaláltak a hazaiak, de a játékvezető Cristiano Ronaldo szabálytalansága miatt nem adta meg a gólt. A játék képe nem változott, és a 27. percben éppen a portugál csatár fejesével szerzett vezetést az olasz bajnok. Ez volt Ronaldo 125. találata az európai kupaporondon, ezzel újabb rekordot állított fel. Az első félidő hajrájában a madridiak is vezettek néhány veszélyes akciót, de egyenlíteni nem tudtak.

A szünet után ismét a portugálok Európa-bajnoka volt eredményes fejjel. Bár Jan Oblak, az Atlético szlovén kapusa nagy vetődéssel kiütötte a labdát, a gólvonal-technológia jelzett a játékvezetőnek, aki így megadta a találatot. A 84. percben Angel Correa a tizenhatoson belül ellökte Federico Bernardeschit, az ezért járó büntetőből pedig Ronaldo alakította ki a 3–0-s végeredményt, és mivel nyolcadik alkalommal ért el mesterhármast a BL-ben, beállította Lionel Messi csúcsát.

A Manchester City az idegenben 3–2-re megnyert első mérkőzést követően hazai pályán is nyert a német Schalke 04 ellen. Az első félidő második felében hét perc alatt háromszor volt eredményes az angol bajnok, majd a szünet után további négy gólt szerzett (7–0).

A legjobb nyolc mezőnyének már tagja a Manchester United, az Ajax, a Tottenham Hotspur és az FC Porto is.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó: • Torinói Juventus (olasz)–Atlético Madrid 3–0 (gól: Cristiano Ronaldo 3 – 27., 48. és 86. perc – a harmadik 11 m) – továbbjutott a Juventus 3–2-es összesítéssel • Manchester City (angol)–FC Schalke 04 Gelsenkirchen 7–0 (Sergio Agüero 2 – 35. és 38., az első 11 m, Leroy Sané – 42., Raheem Sterling – 56., Bernardo Silva – 71., Phil Foden – 78. és Gabriel Jesus – 84. perc) – továbbjutott a Man. City kettős győzelemmel, 10–2-es összesítéssel.