Betano I. liga: Zárult a 6. forduló

A román labdarúgó élvonal, a Betano I. liga 6. fordulója hétfőn két mérkőzéssel zárult.

A Medgyesi Gázmetán idegenben kiütéses győzelmet aratott a voluntari-i Anghel Iordănescu Stadionban, míg az élmezőny két csapata, az Astra és a Viitorul remizett a gyurgyevói Marin Anastasovici Stadionban.

Eredmények: • Voluntari-i FC–Medgyesi Gázmetán 0–3 (gól: Dumitru Cardoso – 28., Mihai Velisar – 43. és Sergiu Buş – 53. perc) • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Konstancai Viitorul 1–1 (Valentin Gheorghe – 40. perc, illetve Gabriel Tamaş – 38., öngól).

A 7. fordulót péntektől hétfőig bonyolítják le.

A program (a találkozókat élőben közvetíti a Look tv, a DigiSport és Telekom Sport tévéadó):

Pénteken: • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Târgoviştei Chindia (18 órakor) • Krajovai Universitatea FC–Astra (21 órakor. Szombaton: • Clinceni-i Academica–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK (15.30-kor) • Kolozsvári CFR 1907–Botoşani-i FC (21 órakor). Vasárnap: • Viitorul–Voluntari (18 órakor) • Gázmetán–FCSB (21 órakor). Hétfőn: • Bukaresti Dinamó–Nagyszebeni AFC Hermannstadt (21 órakor). A táblázaton:

1.       Kv. CFR     6        4        2        0        14–4  14

2.       Jászvásár    6        4        2        0        8–2    14

3.       Viitorul       6        3        3        0        14–7  12

4.       Gázmetán   6        3        3        0        10–4  12

5.       Botoşani     6        2        4        0        12–7  10

6.       Krajova      6        3        1        2        8–6    10

7.       Sepsi 6        1        5        0        5–4    8