Betano I. liga: zárult a 15. forduló

A román labdarúgó élvonal 15. játéknapja hétfőn zárult, Medgyesen papírforma eredmény született.

Eredmény: • Medgyesi Gázmetán–Voluntari-i FC 2–0 (gól: Boubacar Fofana – 10. és Marius Constantin – 40. perc, 11 m; a mérkőzést a kolozsvári Horaţiu Mircea Feşnic vezette).

A román válogatott Nemzetek Ligája mérkőzései miatt – szombaton hazai pályán Litvánia, kedden idegenben Montenegró az ellenfél, mindkét esetben 21.45-kor kezdődik a meccs és élőben beszámol róla a Pro tv – a Betano I. liga alapszakaszának sorozata 10 napot szünetel.

November 23. és 26. között bonyolítják le a 16. fordulót.

A tervezett program (a mérkőzéseket élőben közvetíti a Look Sport/Look Plus, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó):

Péntek, november 23.: • Bukaresti Dinamó–Gázmetán (20.30-kor). Szombat, november 24.: • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Gyurgyevói/Giurgiui Astra (16 órakor) • Chiajnai Concordia–Kolozsvári CFR 1907 (18.30 órakor). Vasárnap, november 25.: • Călăraşi-i Dunărea–Nagyszebeni AFC Hermannstadt (13.30-kor) • Voluntari–Konstancai Viitorul (17.30-kor) • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–FCSB (20.30-kor). Hétfő, november 26.: Botoşani-i FC–Krajovai Universitatea FC (20.30-kor). A folytatásig az állás:1.       Kv. CFR     15      8        6        1        21–10         30

2.       FCSB          15      8        4        3        29–15         28

3.       Krajova      15      7        5        3        27–12         26

4.       Viitorul       15      8        2        5        17–15         26

5.       Gázm.         15      7        4        4        17–17         25

6.       Astra           15      5        5        5        17–14         20

7.       Sepsi           15      5        5        5        17–15         20

8.       Călăraşi      15      3        8        4        12–14         17

9.       Dinamó       15      4        5        6        15–21         17