Betano I. liga: Zárás a nyolcadik fordulóban

Hétfőre egy mérkőzés maradt a román labdarúgó élvonal nyolcadik fordulójából, a Konstancai Viitorul egygólos győzelmet aratott Ovidiuban az újonc Nagyszebeni AFC Hermannstadt felett.

Gheorghe Hagi csapatából, az edző fia, a csapatkapitány Ianis Hagi volt ismét eredményes, a Marius Avram fővárosi játékvezető által a 29. percben megítélt büntetőt értékesített.

Eredmény: • Konstancai Viitorul–Nagyszebeni AFC Hermannstadt 1–0 (gól: Ianis Hagi – 29. perc, 11 m).

Szokásos módon, péntektől hétfőig rendezik az I. liga kilencedik fordulóját.

A tervezett program (a mérkőzéseket élőben közvetíti a Look Sport/Look Plus, a DigiSport és a Telekom Sport) tévéadó):

Pénteken: • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Voluntari-i FC (18 órakor) • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Bukaresti Dinamó (21 órakor).

Szombaton: • Hermannstadt–Kolozsvári CFR 1907 (15 órakor) • Botoşani-i FC–Chiajnai Concordia (18 órakor) • Krajovai Universitatea SK–Viitorul (21 órakor).Vasárnap: • FCSB–Călăraşi-i Dinamó (21 órakor).Hétfőn: • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Medgyesi Gázmetán (21 órakor). A táblázaton:

1.      FCSB                  8       4       3       1       19–9 15

2.      Astra          8       3       5       0       10–5 14

3.      Sepsi          8       4       2       2       9–4   14

4.      Gázm.         8       4       2       2       11–11         14

5.      Kv. CFR     8       3       4       1       10–7 13

6.      Viitorul      8       4       1       3       9–8   13