Betano I. liga, rájátszás: Zárult a 3. forduló

A román labdarúgó élvonal rájátszásának felső- és alsóházában egy-egy mérkőzés maradt hétfőre a harmadik fordulóban.

Sepsiszentgyörgyön nem született találat, a Sepsi OSK a play-off során még nem tudott gólt lőni hazai pályán. A kiesés elleni csatában a Călăraşi-i Dunărea meglepetésre Botoşani-ból hozta el mind a három pontot.

Eredmények:

Felsőház: • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Konstancai Viitorul 0–0.

Alsóház: • Botoşani-i FC–Călăraşi-i Dunărea 1–2 (gól: Laurenţiu Buş – 7. perc, illetve Gabriel Iancu – 33. és Najib Ammari – 57. perc; kiállítva: Alin Dobrosavlevici – 87. perc, Dunărea).A negyedik fordulót péntektől hétfőig bonyolítják le.

A program (a találkozókat élőben közvetíti a Look Plus/Look Sport, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó).

Felsőház, vasárnap: • Krajovai Universitatea SK–Kolozsvári CFR 1907 (20.30-kor). Hétfőn: • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Viitorul (18.30-kor) • FCSB–Sepsi (21 órakor). A táblázaton:1.       Kv. CFR     3        3        0        0        5–1    36

2.       FCSB          3        2        0        1        6–4    31

3.       Krajova      3        2        0        1        4–3    29

4.       Viitorul       3        1        1        1        2–2    23

5.       Astra           3        0        0        3        0–4    21

6.       Sepsi          3        0        1        2        1–4    20

Alsóház, pénteken: • Bukaresti Dinamó–Chiajnai Concordia (21 órakor). Szombaton: • Călăraşi–Voluntari-i FC (14.30-kor) • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika (17 órakor). Vasárnap: • Medgyesi Gázmetán–Botoşani (17.30-kor). Az állás: 1. Gázmetán 25 pont, 2. Dinamó 22, 3. Voluntari 20, 4. Jászvásár 20, 5. Botoşani 19, 6. Hermannstadt 17, 7. Călăraşi 15, 8. Concordia 11.

A forduló előtt a figyelem a Román Kupa elődöntőinek első mérkőzéseire is irányul.

A program (a mérkőzések 20 órakor kezdődnek, élőben közvetíti a Look Plus, a DigiSport1 és a Telekom Sport1 tévéadó):

Szerdán: • Kv. CFR 1907–Astra (Dr. Constantin Rădulescu Stadion, a tanulóknak ingyenes a belépés az ellenőrző könyv felmutatásával, belépők online és stadion pénztáránál vásárolhatók, utóbbi 11–20 óra között van nyitva). Csütörtökön: Krajova–Viitorul. A visszavágókat április 23. és 25. között rendezik.