Betano I. liga, rájátszás, 5. forduló: CFR-siker Ovidiuban

A labdarúgó román élvonal felsőházában vasárnap este idegenben nyerni tudott a Kolozsvári CFR 1907: egygólos különbséggel verte Ovidiuban Gheorghe Hagi csapatát, a címvédő Konstancai Viitorult.

A rájátszás ötödik fordulójában rendezett találkozó 2–1 (2–0) arányú vasutassikert hozott. A CFR 1907 ezzel ideiglenesen átvette az első helyet az FCSB-től, amelyet minimum hétfő estig megtartott.

A kolozsváriak góljai az első félórában estek, a francia Billel Omrani a 11., Ciprian Deac a 25. percben volt eredményes. A vendégek egyébként is uralták a meccs elejét, George Ţucudean már a 4. percben betalált, de les miatt érvénytelenítették a gólját. Deac a 9. percben már veszélyesen lőtt egy szabadrúgást, de Valentin Cojocaru kapus hárítani tudott. Omrani találatát a támadóhármas hozta össze, Deac góljáig Bogdan Ţâru fölé szálló fejese jelentett némi veszélyt a kolozsvári kapura. Ţucudean Ciprian Deacnak passzolt, utóbbi meglepte a védőket, s növelte az előnyt. Az első játékrész végén Kovács István nagykárolyi játékvezető figyelmeztetésben részesítette Dan Petrescu vezetőedzőt, de a CFR mestere ezúttal megúszta a lelátóra küldést.

A hajrában a bíró által viszonylag könnyen megadott büntetőt Ianis Hagi elhibázta (Giedrius Arlauskis védett), de aztán a kipattanóból csak betalált, s ezzel beállította a végeredményt. A 11-est megelőzően Gavra fejelése Kevin Boli kezére pattant a büntetőterületen belül. A tengerpartiaknál ezt megelőzően a csereként beállt Cristian Gavra és Mihai Voduţ szalasztott el szépítési lehetőséget, Ianis Hagi pedig távolról próbálkozott.

A CFR kilenc mérkőzése veretlen (5 győzelem, 4 döntetlen), igaz utolsó három meccsén remizett.

Végeredmény: • Konstancai Viitorul–Kolozsvári CFR 1907 1–2 (gól: Ianis Hagi – 85. perc, illetve Abdel Billel Omrani – 11. és Ciprian Deac – 25. perc; a 85. percben Ianis Hagi 11-est hibázott).

A CFR 1907 összeállítása: Arlauskis – Manea, Vinícius, Boli, Camora – Bordeianu (71. perc Rus), Hoban, Cúlio – Deac, Ţucudean (92. perc Andrei Mureşan), Omrani (89. perc Costache).

A rájátszás hatodik fordulójában vasárnap 20.45-kor a CFR 1907 Jászvásáron játszik.

További felsőházi eredmény: • Krajovai Universitatea SK–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika 4–1 (gól: Alexandru Ionuţ Mitriţă 3 – 18., 45. + 1. és 55., 11 m, továbbá Radoslav Dimitrov – 91. perc, illetve Vlad Andrei Danale – 72. perc). Lapzárta után ért véget a Gyurgyevói/Giurgiui Astra–FCSB találkozó. Az állás: 1. KV. CFR 1907 39 PONT/5 MÉRKŐZÉS, 2. FCSB 38/4, 3. Krajova 34/5, 4. Viitorul 29/5, 5. Astra 23/3, 6. Jászvásár 20/4.