Betano I. liga: két gól és ugyanannyi kiállítás a CFR–FCSB rangadón

A labdarúgó Betano I. liga rájátszásában a felsőházban vasárnap este rangadót rendeztek: az éllovas Kolozsvári CFR 1907 csapata a tabellán második helyezett FCSB gárdáját fogadta a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban. Az összecsapás – akár a két alapszakaszbeli találkozó – 1–1-es döntetlennel ért véget.

A telt házas találkozót 17 ezer ember tekintette meg a helyszínen, a találkozó 1–1 (1–0) eredménnyel végződött. A gólokon Juan Emanuel Cúlio (38. perc, 11 m), illetve Harlem Eddy Gnohere (91. perc) osztozott. A mérkőzést az aradi Ovidiu Alin Haţegan vezette. Az összecsapáson nem irányíthatta csapatát az eltiltását töltő Dan Petrescu vezetőedző.

A játékvezető az első félidő végén Romario Benzar kezezésénél büntetőt ítélt, amelyet az argentin középpályás értékesített (1–0). A gól után, az FCSB elszalasztotta az egyenlítés lehetőségét, a 42. percben Constatin Budescu kapáslövése a kapufán csattant, majd a kipattanó labdát Valerică Găman fejelte, de hárította a hálóőr, Giedrius Arlauskis.

Az 59. percben a vasutasok nem kaptak büntetőt, amikor Mihai Pintilii szabálytalankodott Andrei Peteleu ellen. Ugyanakkor George Ţucudean is elszalasztott gólszerzési lehetőséget, majd a hajrában Ciprian Deac fölétrafált a 80. percben. A két lehetőség között az együttesek létszáma fogyatkozott meg: előbb a 64. percben Peteleu megkapta a második sárga lapját, de nyolc percre rá a bukarestiektől is kiállítás sorsára jutott a csapatkapitány Pintilii, miután Ovidiu Hoban elleni durva szabálytalanságát piros kártyával „jutalmazta” a bíró.

A ráadáspercben egy kapu előtti kavarodást a csereként beállt francia csatár használta ki, közelről kotorta a hálóba a labdát (1–1). A hosszabbítás nyolcadik percében a fővárosiak meg is nyerhették volna a találkozót, ám Dennis Man rövid sarokra tartó lövését bravúrral védte a kapus.

A találkozót megtekintette a CFR 1907 egykori csapatkapitánya, sikereinek egykori kovácsa, a portugál Ricardo Cadu. A vasutasok hat forduló óta veretlenek, ebben az időszakban négyszer nyertek és kétszer remiztek. Az FCSB ugyanakkor már a kilencedik meccs óta tartó veretlenségi szériánál tart (hat sikerrel és három döntetlennel).

A remi után a két együttes között megmaradt a két pont különbség a táblázaton.

Végeredmény: • Kolozsvári CFR 1907–FCSB 1–1 (gól: Juan Emanuel Cúlio – 38. perc, 11 m, illetve Harlem Eddy Gnohere – 91. Perc; kiállítva: Andrei Peteleu – 64. perc, illetve Mihai Pintilii – 72. perc).

A két együttes összeállítása:

CFR 1907: Arlauskis – Manea, Paulo Vinícius, Andrei Mureşan, Peteleu – Hoban – Deac, Cúlio, Djokovics (94. perc Al. Ioniţă II.), Omrani (67. perc Mailat) – Ţucudean (85. perc Costache); edző: Valeriu Bordeanu.FCSB: Bălgrădean – Benzar, Planics, Găman (46. perc C. Tănase), Momcsilovics – Pintilii, Jr. Morais – Man, Budescu, Teixeira (46. perc F. Tănase) – Alibec (71. perc Gnohere); edző: Nicolae Dică.

Az állás: 1. KV. CFR 1907 34 PONT/2 MÉRKŐZÉS, 2. FCSB 32/2, 3. Krajovai Universitatea SK30/2, 4. Konstancai Viitorul 23/2, 5. Gyurgyevói/Giurgiui Astra 22/1, 6. Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC 20/1.

Fedőkép: Cúlio nemcsak gólt szerzett, de a vasutasok egyik legjobbja volt – MEDIAFAX-fotó