Betano I. liga: Döntetlennel zárult a 12. forduló

Hétfő estére maradt a román labdarúgó élvonal 12. játéknapjának utolsó mérkőzése, ezen folytatódott a sokadik edzőváltáson átesett Bukaresti Dinamó vesszőfutása.

Mircea Rednic negyedik mandátuma döntetlennel kezdődött a fővárosiaknál úgy, hogy ellenfele, az újonc Călăraşi-i Dunărea az 56. percig nyerésre állt. A bukaresti Alexandru Tudor vezette találkozó egyperces gyászszünettel kezdődött, a vasárnap elhunyt legendás Ilie Balaci-ra emlékeztek.

Végeredmény: • Bukaresti Dinamó–Călăraşi-i Dunărea 1–1 (gól: Daniel Popa – 56. perc, illetve Mediop Ndiaye – 22. perc; kiállítva: Alexandru Munteanu – 92. perc, Dunărea).

A 13. fordulót péntekről hétfőig rendezik (a mérkőzéseket élőben közvetíti Look Sport/Look Plus, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó).

A program:

Pénteken: • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Nagyszebeni AFC Hermannstadt (18 órakor) • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Krajovai Universitatea SK (21 órakor). Szombaton: • Botoşani-i FC–Konstancai Viitorul (18 órakor) • FCSB–Voluntari-i FC (21 órakor). Vasárnap: • Călăraşi–Medgyesi Gázmetán (14 órakor) • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Kolozsvári CFR 1907 (21 órakor). Hétfőn: • Chiajnai Concordia–Dinamó (21 órakor). Az állás:1.       Kv. CFR     12      6        5        1        14–8  23

2.       FCSB                    12      6        3        3        25–13         21

3.       Astra           12      5        5        2        16–8  20

4.       Gázm.         12      6        2        4        15–17         20

5.       Krajova      12      5        4        3        20–11         19

6.       Sepsi           12      5        4        3        14–9  19

7.       Viitorul       12      6        1        5        14–14         19

8.       Botoşani     12      3        6        3        16–15         15

9.       Călăraşi      12      3        6        3        12–13         15

10.     Jászvásár    12      4        2        6        11–17         14