Betano I. liga CFR 1907: Botlás az Astra ellen

A labdarúgó Betano I. liga rájátszása negyedik fordulójának vasárnap esti mérkőzésén a felsőházban a Kolozsvári CFR 1907 csapata a Gyurgyevói/Giurgiui Astra együttesét fogadta a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban, és a felek 1–1 (0–0) arányú döntetlenre végeztek.

Gyenge első félidő után két fejesgól jelentette a találatokat. Az 54. percben George Ţucudean remek beívelését Paulo Vínicus továbbította a hálóba. A hajrában egy szöglet nyomán érkezett az egyenlítés, a szabadon hagyott lengyel hátvéd, Piotr Polczak fejelt a litván Giedrius Arlauskis kapujába. Az edzőváltáson átesett (Gheorghe Mulţescu lépett Edward Iordănescu helyébe) Astra első, nem remélt pontját szerezte a rájátszásban.

Radu Petrescu fővárosi játékvezető a 91. percben kiállította a vendégektől Riszto Radunovicsot.

Dan Petrescu vezetőedző ezúttal a következő csapatnak szavazott bizalmat: Arlauskis – Manea, Vinícius, Boli, Camora – Djokovics (46. perc Omrani), Hoban (84. perc Costache) – Ioniță (86. perc Mailat), Cúlio, Deac – Țucudean.

További felsőházi eredmény: • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC–Konstancai Viitorul 0–2 (gól: Mihai Voduţ – 59. és Ianis Hagi – 85. perc). Lapzárta után végződött az FCSB–Krajovai Universitatea SK mérkőzés. Az állás: 1. KV. CFR 36 PONT/4 MÉRKŐZÉS, 2. FCSB 35/3, 3. Krajova 31/3, 4. Viitorul 29/4, 5. Astra 23/3, 6. Jászvásár 20/3.

Az alsóház (7–14. hely) eredményei: • Botoşani-i FC–Voluntari-i FC 1–0 (gól: Mihai Roman I. – 48. perc; az összecsapást a kolozsvári Horaţiu Mircea Feşnic vezette) • Bukaresti Dinamó–Chiajnai Concordia 3–1 (Sergiu Hanca – 8., Adam Nemec – 31. és May Mahlangu – 48. perc, illetve Claudiu Bumba – 92. perc) • Medgyesi Gázmetán–Temesvári ACS Poli 1–1 (Joao Diogo – 83. perc, illetve Alexandru Ciucur – 87. perc). Lapzárta után fejeződött be a Bukaresti Juventus–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK találkozó. A sorrend: 1. Dinamó 29 pont/4 mérkőzés, 2. Botoşani 25/4, 3. Voluntari 18/4, 4. ACS Poli 16/4 (3–5), 5. Concordia 16/4 (3–6), 6. Gázmetán 15/4, 7. Buk. Juventus 13/3 (3–1), 8. Sepsi 13/3 (5–5).