Betano I. liga, 5. forduló: Élen maradt a CFR

A román labdarúgó élvonal, a Betano I. liga ötödik játéknapja Ovidiuban zárult, ahol a házigazda Konstancai Viitorul és a vendég Botoşani-i FC látványos és izgalmas mérkőzésen 2–2 (1–1) arányú döntetlennel végzett.

Gheorghe Hagi együttese kétszer is megszerezte a vezetést, ám a túloldalon a 27 éves észak-macedón Sztefan Askovszki mindkétszer visszahozta csapatát.

Eredmény: • Konstancai Viitorul–Botoşani-i FC 2–2 (gól: Eric de Oliveira – 12., 11 m és Gabriel Iancu – 65. perc, illetve Stefan Askovski 2 – 27. és 81. perc).

A hétfő esti eredmény után kiderült, hogy az élen maradt a címvédő Kolozsvári CFR 1907, a bajnokcsapat előnye két pont közvetlen üldözőivel szemben.

A folytatatás péntektől vasárnapig lesz, az alapszakasz 6. fordulója következik.

A program (a mérkőzéseket élőben közvetíti a Look tv, a DigiSport és a TelekomSport tévéadó):

Pénteken: • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Clinceni-i Academica (17 órakor) • Târgoviştei Chindia–Bukaresti Dinamó (19.30-kor). Szombaton: • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Kolozsvári CFR 1907 (21 órakor). Vasárnap: • Botoşani–Krajovai Universitatea FC (18 órakor) • FCSB–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika (21 órakor). Hétfőn: • Voluntari-i FC–Medgyesi Gázmetán (18 órakor) • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Viitorul (21 órakor). A táblázaton:

1.       Kv. CFR     5        4        1        0        13–3  13

2.       Viitorul       5        3        2        0        13–6  11

3.       Jászvásár    5        3        2        0        6–1    11

4.       Botoşani     5        2        3        0        11–6  9

5.       Gázmetán   5        2        3        0        7–4    9

6.       Krajova      5        3        0        2        7–5    9

7.       Sepsi 5        1        4        0        4–3    7