Betano I. liga, 18. forduló: FCSB-verés Sepsiszentgyörgyön
Vissza

Betano I. liga, 18. forduló: FCSB-verés Sepsiszentgyörgyön

A román labdarúgó-bajnokság hétközi fordulójában az FCSB (korábbi nevén Bukaresti Steaua) először látogatott Sepsiszentgyörgyre, és a mintegy 3000 néző előtt rendezett rangadón óriási pofonba szaladt bele a Sepsi OSK ellenében.

A székely alakulat kiválóan alkalmazta az ellentámadás taktikáját, előbb Florin Ştefan beadását Vasvári Gábriel becsúszva lőtte rá, a menteni akaró Mihai Bălaşa pedig saját kapujába segítette. A második találatnál felcserélődtek a szerepek, Vasvári beadását mondhatni pimasz mozdulattal sarkazta a hálóba Ştefan.

Térfélcsere után Vasvári a gólokhoz való hozzájárulás után 11-est is kiharcolt, a kolozsvári Horaţiu Mircea Feşnic játékvezető jogosan ítélt büntetőt a szabálytalanságért. Ibrahima Tandia hidegvérrel értékesítette a 11-est, így az eredményjelző a hihetetlennek tűnő 3–0-s állást mutatta. Az FCSB azonban valamennyire összekapta magát, előbb a csereként beállt Florinel Coman fejes talált utat Fejér Béla hálójába, majd Raul Rusescu szabadrúgásból szépített.

A hab a tortán azonban a csereként beálló Joseph Mensah első labdaérintéséből született, újabb kontra végén volt eredményes a Sepsi, amely megérdemelten nyert 4–2-re.

Eddig nem közölt eredmények: • Medgyesi Gázmetán–Kontancai Viitorul 2–2 (gól: Srdjan Luchin – 25. perc, öngól és Yazalde Gomes Pinto – 89. perc, iljetve Denis Drăguş – 32. és Lyes Houri – 74. perc; kiállítva: Marius Constantin – 38. perc, Gázmetán; a találkozót a piteşti-i Cătălin Sorin Popa vezette, a mérkőzés egyik partjelzője a kolozsvári Szabó Gerő volt) • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–FCSB 4–2 (Vasvári Gábriel – 32., Florin Ştefan – 36., Ibrahima Tandia – 53., 11 m és Joseph Mensah – 93. perc, illetve Florinel Coman – 61. és Raul Rusescu – 88. Perc; a találkozót a kolozsvári Horaţiu Mircea Feşnic vezette, a mérkőzés egyik partjelzője a szintén kolozsvári Alexandru Cerei volt) • Călăraşi-i Dunărea–Gyurgyevói/Giurgiui Astra 1–2 (Ndyae Mediop – 71. perc, illetve Filip Mrzljak – 11. és Julien Begue – 18. perc) • Botoşani-i FC–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika 1–2 (George Andrei Miron – 6. perc, illetve Luís Carlos Almada Suares Platini – 34. és Dylan Flores 45. + 2. perc) • Chiajnai Concordia–Krajovai Universitatea SK 1–3 (Adrian Ropotan – 27. perc, illetve Elvir Koljics – 24., 11 m, Cristian Bărbuţ – 32. és Alexandru Cicăldău – 39. perc).

A sorozat folytatásában a 19. fordulót szombattól hétfőig rendezik.

A program (a mérkőzéseket élőben közvetíti a Look Sport/Look Plus, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó):

Szombaton: • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Bukaresti Dinamó (17 órakor) • Kolozsvári CFR 1907–Gázmetán (Dr, Constantin Rădulescu Stadion, 20 órakor, ingyenes belépés). Vasárnap: • Jászvásár–Călăraşi (14 órakor) • Astra–Concordia (17 órakor) • FCSB–Viitorul (20 órakor). Hétfőn: • Sepsi–Botoşani (17.30-kor) • Krajova–Voluntari-i FC (20 órakor). Az állás:

1.      Kv. CFR     18     11     6       1       30–10         39

2.      FCSB         18     10     4       4       35–21         34

3.      Viitorul      18     10     3       5       25–19         33

4.      Krajova      18     9       5       4       32–15         32

5.      Sepsi          18     7       6       5       23–18         27

6.      Gázm.         18     7       6       5       21–22         27

7.      Astra          18     6       6       6       20–17         24

8.      Hermann.   18     6       3       9       18–21         21

9.      Jászvásár    18     6       3       9       17–27         21

10.    Botoşani     18     4       8       6       23–27         20

11.    Dinamó      18     4       6       8       17–29         18

12.    Călăraşi      18     3       8       7       13–18         17

13.    Concord.    18     4       5       9       12–25         17

14.    Voluntari    18     2       5       11     17–34         11

LABDARÚGÓ II. LIGA, 21. FORDULÓ

Az idény utolsó játéknapját péntektől vasárnapig rendezik a labdarúgó másodosztályban.

A program (öt találkozó 11 órakor kezdődik, az ettől eltérő időpontot jelezzük):

Pénteken: • Piteşti-i Argeş FC–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok (17.30-kor) • Kolozsvári U FC–Târgoviştei Chindia  (Kolozsvár Aréna, 19.30-kor, élőben közvetíti a Look Sport és a DigiSport1 tévéadó). Szombaton: • Temesvári Ripensia–Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul • Brăilai Dacia Unirea–Temesvári ACS Poli • Bukaresti Daco-Getica–Clinceni-i Academica • Mioveni-i SK–Sznagovi Sportul • Bákói Aerostar–Bukaresti Metaloglobus • Konstancai Farul–Aradi UTA (11.30-kor) • Temesvári ASU Politechnika–Petrozsényi Energeticianul (14 órakor). Vasárnap: • Ploieşti-i Petrolul–Baloteşti-i SK (12 órakor).


EZ ÉRDEKELHETI
SPORT ROVAT CIKKEI

ROPOGÓS ROPOGÓS

Sporthírek röviden
Újraválasztották tisztségébe Kató Bélát
Berlinale – Kiválasztották a ...

NÉPSZERŰ NÉPSZERŰ