Betano I. liga, 15. forduló: Pontokat vesztett a CFR

A román labdarúgó élvonal 15. játéknapján a Kolozsvári CFR 1907 az újonc Călăraşi-i Dunăreát fogadta a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban, az összecsapás gól nélküli döntetlennel végződött.

A bajnokcsapat az első félidőben több lehetőséget hagyott ki. Előbb George Ţucudean és a csapatkapitány Mario Camora lőtt mellé, majd a 20. percben Adrian Păun kapott jó passzt Juan Emmanuel Cúliótól, de ő sem találta el Straton kapuját. Utóbbi Ciprian Deac és Cristian Manea távoli lövéseinél jelesre vizsgázott. A legnagyobb lehetőség az első félidő hosszabbításpercében maradt ki, Andrei Mureşan fejjel továbbított a kapu felé, Ţucudean közeli lövését a kapufa mellől kaparta ki az egyik védő.

Fordulás után a călăraşi-iak is hagytak ki helyzetet, de Manea hárított. Billel Omrani egy az egyben nem tudta legyőzni a kapust, majd a csereként beállt Urko Vera és Cúlió sem talált be. A hosszabbításpercekben pedig ismét óriási Ţucudean-helyzet maradt ki: a remekül beívelt labdát kapásból lőtte ollózva a kapu fölé mintegy 4 méterről.

A vasutascsapat fontos pontokat vesztett, de a 7. fordulótól őrzi veretlenségét (akkor a Konstancai Viitorultól kapott ki).

Antonio Conceicao csapata: Arlauskis – Manea, Vinicius, Mureşan, Camora – Djokovics, Cúlio – Deac, Omrani (72. perc Urko Vera), Păun (63. perc Mailat) – Ţucudean.

A magyar válogatott Lang Ádám a cserepadon kapott helyet.

További eredmények: • Krajovai Universitatea SK–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1–1 (gól: Andrei Burlacu – 83. perc, illetve Alekszandr Karnicki – 36. perc; kiállítva Alexandru Mitriţă – 57. és Ivan Martics – 94. perc, mindkettő Krajova; a házigazdák játékosa, Matteo Fedele a 28. percben 11-est hibázott) • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika 1–2 (Valentin Gheorghe – 44. perc, illetve Luís Carlos Almada Soares Platini – 51. és Andrei Cristea – 59. perc, 11 m; kiállítva: Sin Andrei Dumitru – 41. perc, Jászvásár) • Konstancai Viitorul–Chiajnai Concordia 0–0. Vasárnap játsszák a Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Botoşani-i FC és a Bukaresti Dinamó–FCSB találkozót, hétfőn pedig a Medgyesi Gázmetán–Voluntari-i FC mérkőzést (21 órakor, élőben közvetíti a Look Sport, a DigiSport1, a Telekom Sport1 és Telekom Sport 5 tévéadó). Az élen: 1. KV. CFR 30 PONT/15 MÉRKŐZÉS, 2. FCSB 27/14, 3. Krajova 26/15 (27–12), 4. Viitorul 26/15 (17–15), 5. Gázmetán 22/14, 6. Astra 20/15 (17–14), 7. Sepsi 20/15.

Borítókép: Támadásban a válogatott keretben ismét helyet kapott Ciprian Deac (bordó mezben) – FOTÓ: MEDIAFAX