Betano I. liga, 13. forduló: Őszi bajnok a CFR 1907

Utolsó percben szerzett góllal 2–1 arányban győzött vasárnap este Sepsiszentgyörgyön a Kolozsvári CFR 1907 bajnokcsapata, s a Sepsi OSK elleni sikerrel visszaállt a tabella élére, s az alapszakasz felének lejártával őszi bajnoknak minősíthető.

A vasutasok a 14. percben szöglethez jutottak, Ciprian Deac beívelését rossz helyre fejelte Stephan Drăghici, a szemfüles Billel Omrani pedig közelről betalált (0–1). A jó formában levő Giedrius Arlauskis kapus vetődve hárította Tandia jól eltalált, balsarokra tartó lövését, aztán George Ţucudean növelhette volna a CFR 1907 előnyét, amikor egyedül tört a kapura, de mellétrafált. Szünet előtt Arlauskis újabb menetet nyert Ibrahima Tandia ellen, ezúttal a szabadrúgását hárította.

Ţucudean a 63. percben újabb lehetőséget hagyott ki, aztán emberhátrányba került a vendégcsapat, Mate Males Tandia elleni óvatlan közbelépéséért kapott piros lapot.

A Sepsi OSK a 80. percben a csereként beállt Florin Ştefan révén a 16-oson belül lőhetett Paolo Vinícius rövid felszabadítása után – a hátvéd ráadásul takarta a kapus látószögét –, s Arla tehetetlennek bizonyult (1–1). A hosszabbításpercben Andrei Mureşan küzdött ki büntetőt, Vasvári Gábriel megmozdulását ítélte szabálytalannak Anfrei Florin Chivulete játékvezető. A 11-est hidegvérrel értékesítette Deac, így a kolozsváriak megszerezték mind a három pontot.

Antonio Conceicao a következő összeállítású csapatnak szavazott bizalmat: Arlauskis – Manea, Vinícius, Mureşan, Camora – Djokovics, Males, Bordeianu – Deac (93. perc Julio Baptista), Ţucudean (76. perc Tambe), Omrani (84. perc Păun).

A magyar idegenlégiós Lang Ádám ezúttal a cserepadon kapott helyet.

A forduló a hétfői, 21 órakor kezdődő Chiajnai Concordia–Bukaresti Dinamó találkozóval ér véget.

Az állás: 1. KV. CFR 1907 26 PONT, 2. FCSB 24, 3. Krajovai Universitatea SK 22 (23–11), 4. Konstancai Viitorul 22 (16–15), 5. Medgyesi Gázmetán 21, 6. Gyurgyevói/Giurgiui Astra 20, 7. Sepsi 19.

A vasutasok számára következik a Román Kupa mérkőzés, a nyolcaddöntőben szerdán 21.45 órakor a Medgyesi Gázmetán az ellenfél idegenben (élőben közvetíti a Look Sport, a DigiSport1, a Telekom Sport1 és Telekom Sport5 tévéadó.