Betano I. liga, 1. forduló: További pontvesztések

A labdarúgó Betano I. liga 1. fordulójának szombati folytatásában az előző idény ezüstérmesének az FCSB-nek sem sikerült a rajtja, egygólos vereséget szenvedett Gyurgyevóban az Astrától, a találkozót a nagykárolyi Kovács István vezette.

Ugyanolyan eredményt jegyzett a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely kikapott az újonc Nagyszebeni AFC Hermannstadt otthonában – ezen az összecsapáson az aradi Ovidiu Alin Haţegan fújta a sípot.

Az 1. forduló eredményei: • Kolozsvári CFR 1907–Botoşani-i FC 1–1 (gól: Vinícius – 26. perc, illetve Fülöp Lóránd – 48. perc) • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–FCSB 1–0 (Azdren Llullaku – 43. perc) • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1–0 (Ştefan Blănaru – 11. perc; a mérkőzést a marosvásárhelyi Trans-Sil Stadionban játszották) • Konstancai Viitorul–Călăraşi-i Dunărea 0–1 (Georgian Honciu – 4. perc; kiállítva: Tudor Băluţă – 83. perc) • Bukaresti Dinamó–Voluntari-i FC 2–1 (Diogo Salomao – 61. és Deian Crisitian Sorescu – 75. perc, illetve Ricardinho – 57. perc). Hétfőn játsszák a Medgyesi Gázmetán–Chiajnai Concordia (18 óra) és a Krajovai Universitatea SK–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika (21 óra), élőben követhető a Look tv/Look Plus, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadón.