Bent van a négyes döntőben a Kolozsvári U-BT

Kiharcolta a férfi kosárlabda Román Kupa végjátékában való részvételt a Kolozsvári U-BT: szerda este a vártnál könnyebben nyert a negyeddöntő visszavágóján, Piteşti-en, így kettős győzelemmel jutott be a – minden valószínűséggel kolozsvári rendezésű – Final Fourba.

Miután az elmúlt héten Mihai Silvăşan tanítványai előbb a bajnokságban csak hosszabbítás után, majd a kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén is csak 5 ponttal tudták felülmúlni a Piteşti-i Argeş együttesét, a szerda esti visszavágón elméletileg bármi megtörténhetett. A találkozót aztán Kuti Nándor-Levente látványos kétpontosa nyitotta, a 3. percben pedig az U-BT már 9:1-re vezetett. A házigazdák a folytatásban is csak kapkodták a fejüket, az első negyedet így igen könnyen, 13 pontos különbséggel nyerték a vendégek.

A második negyedben csak egyszer csökkent 10 pont alá az U-BT előnye, de hamar „visszaállt a rend”, térfélcsere után pedig végleg megtört a hazaiak ellenállása, miután szűk 4 perc alatt zsinórban dobott 15 ponttal az U-BT 46:35-ről meglépett 61:35-re. A több mint 20 pontos előny kitartott az utolsó 10 percre is, amelyben a két csapat kiegyensúlyozott csatát vívott, s ugyan a hazaiak egy ponttal hozták a negyedet, a kolozsvári továbbjutás egyetlen pillanatig sem forgott kockán.

Az U-BT egyébként legutóbb éppen Piteşti-en, még 2016 januárjában kapott ki a Román Kupában, amelynek utóbbi három kiírást megnyerte, így ezúttal is címvédőként várja a Final Fourt. Az április 17–18-i négyes döntő párosításának sorsolását hétfőn végzi el a szakszövetség, és ugyanaznap jelölik ki a torna helyszínét, de ez minden valószínűséggel Kolozsvár lesz, ugyanis eddig egyedül az U-BT jelezte rendezési szándékát.

Ami a többi szerdai visszavágót illeti, nem kis meglepetésre a hazai pálya előnyét élvező, a bajnokságban csak a második értékcsoportban szereplő Bukaresti Dinamó Ştiinţa fordítani tudott az „élvonalbeli”, az első meccset 11 ponttal nyerő Temesvári KK ellenében, így szintén döntős. Kis híján kiesett a Nemzeti Liga éllovasa, a Nagyszebeni ESK is, amely a múlt szerdán szerzett 15 pontos előnye tudatában elkönnyelműsködte a visszavágót, és erre majdnem ráfázott Krajován. A nagyváradi csapat viszont nem bízott semmit a véletlenre, és kettős győzelemmel ejtette ki a Steauát.

Eredmények: • Piteşti-i Argeş BCMU–Kolozsvári U-BT 66:86 (11:24, 20:19, 15:24, 20:19) – a kolozsvári pontszerzők: Török Roland 19, Kyndall Dykes és Jason Washburn 16–16, Nana Freuda Foulland 12, Alekszandar Raszics 8, Tony Bernard Easley Jr., Darrin Ray Dorsey és Kuti Nándor-Levente 4–4, Andrei Calnicenco 3; játszott még: Andrei Sergiu Mureşan és Vida Dávid; a keret tagja még Anders Abu Teir; a házigazdáktól Makszim Kornyijenko volt a legeredményesebb 17 ponttal – továbbjutott az U-BT kettős győzelemmel, 179:154-es összesítéssel • Bukaresti Dinamó Ştiinţa–Temesvári KK 96:83 – tj. a Dinamó Ştiinţa 171:169-es összesítéssel • Krajovai U MSC–Nagyszebeni ESK 79:66 – tj. Nagyszeben 155:153-as összesítéssel • Bukaresti Steaua–Nagyváradi ESK 60:63 – továbbjutott Nagyvárad kettős győzelemmel, 146:123-as összesítéssel.

Az U-BT legközelebb holnap lép pályára, amikor is a sétatéri új sportcsarnokban, a BT-Arénában 18 órától a Temesvári KK-t fogadja a Nemzeti Liga Piros-csoportja második szakaszának 8. fordulójában.