Begu kiesett, Halep játék nélkül jutott tovább

A római, 2 703 000 euró salakpályás tenisztornán Irina-Camelia Begu elszalasztotta a nyolcaddöntőbe jutást, miután fordulatos mérkőzésen kikapott az egykori világelső német Angelique Kerbertől.

A mérkőzés két órát és 38 percet tartott, Begu hiába nyerte meg az első szettet, végül 3:6, 7:5, 7:5 arányban kikapott a második fordulóban 11. kiemelt ellenfelétől. A román lány 14 840 eurós csekkel és 60 világranglistaponttal vigasztalódhat.

Másfél órával a nyolcaddöntős meccse előtt kiderült: a világelső és első favorit Simona Halep játék nélkül léphet a negyeddöntőbe, mivel ellenfele, a 13. kiemelt amerikai Madison Keys hátsérülésre hivatkozva visszalépett a további küzdelmektől. A 26 éves konstancai teniszező eddig jutalma így 58 313 euróra és 190 WTA-pontra nőtt. Halep a legjobb négy közé kerülésért a Caroline Garcia (francia, 7.)–Sloane Stephens (amerikai, 9.) párharc győztesével játszik.

A hétszeres győztes Rafael Nadal, valamint a négyszeres bajnok Novak Djokovics is bejutott a nyolcaddöntőbe a római salakpályás tenisztorna férfi versenyében.

A spanyol játékos, aki a múlt heti madridi viadalon elszenvedett negyeddöntős veresége miatt elbúcsúzott a világelsőségtől, a bosnyák Damir Dzumhur ellen mindössze egyetlen játékot veszített.

A korábbi világelső szerb Djokovics – aki az elmúlt hónapokban csak keresi régi játékát – a selejtezőből a főtáblára jutott Nikoloz Baszilasvilit győzte le két sima játszmában.

Érdekesebb eredmények a 2. fordulóból (a 16 közé jutásért):

Férfiak, 5,44 millió euró összdíjazás: Nadal (1.)–Dzumhur (bosnyák) 6:1, 6:0; Nisikori (japán)–Dimitrov (bolgár, 3.) 6:7 (4), 7:5, 6:4; Csilics (horvát, 4.)–Harrison (amerikai) 6:7 (3), 6:1, 7:6 (1); Bedene (szlovén)–Anderson (dél-afrikai, 7.) 6:4, 0:0-nál Anderson feladta; Carreno Busta (spanyol, 10.)–Johnson (amerikai) 6:4, 2:6, 6:4; Djokovics (szerb, 11.)–Baszilasvili (georgiai) 6:4, 6:2.Nők: Kerber (német, 11.)–Begu 3:6, 7:5, 7:5; Szakkari (görög)–Ka. Plískova (cseh, 6.) 3:6, 6:3, 7:5; Szevasztova (lett, 15.)–Krunics (szerb) 6:4, 6:4; Konta Johanna (brit)–Hszieh Szu-vej (tajvani) 6:0, 6:4.Fedőkép: Simona erőfeszítés nélkül a legjobb nyolc között