Bajnokságról bajnokságra: villant Neymar és „utódja” is

Foci-összefoglalónkban hagyományosan az európai labdarúgó topbajnokságok (olasz, spanyol, német, amgol és francia pontvadászat) hétvégi eseményeiről szólunk.

A Milánói Internazionale harmadik mérkőzését is megnyerte az olasz labdarúgó-bajnokságban, így – kihasználva a Juventus firenzei botlását – százszázalékos teljesítménnyel vezeti a tabellát. A milánóiak a 35. perctől emberhátrányban futballozó, vendég Udinese ellen győztek 1–0-ra.

A SPAL Ferrara hazai pályán hátrányból fordított, és 2–1-re legyőzte az SS Laziót, a Kolozsvári CFR 1907 csütörtöki Európa Liga ellenfelét. A rómaiaknál végigjátszotta a mérkőzést a hátvédsorban a román idegenlégiós Ştefan Radu.

Eredmények: • Milánói Internazionale–Udinese 1–0 • SSC Nápoly–Sampdoria 2–0 • Fiorentina–Torinói Juventus 0–0 • Genoa–Atalanta Bergamo 1–2 (a házigazdák kapuját a román válogatott hálóőr, Anrei Ionuţ Radu védte) • Brescia–Bologna 3–4 • AC Párma–Cagliari 1–3 • SPAL Ferrara–SS Lazio 2–1 • AS Róma–Sassuolo 4–2 (a vendégek román válogatott játékosa, Vlad Chiricheş végigjátszotta a mérkőzést) • Hellas Verona–AC Milan 0–1. Hétfőre maradt az FC Torino–Lecce mérkőzés. A tabellán: 1. Inter 9 pont/3 mérkőzés, 2. Bologna 7/3 (6–4), 3. Juventus 7/3 (5–3), 4. Nápoly 6/3 (9–7), 5. Torino 6/2 (5–3), 6. Atalanta 6/3 (7–6).

Az FC Barcelona kiütéses, 5–2-es győzelmet aratott a Valencia CF felett a spanyol bajnokság negyedik fordulójában. A Barcában először volt kezdő hazai meccsen a 16 éves Ansu Fati, aki a második percben gólt szerzett, majd a 7-ben gólpasszt adott Frenkie De Jongnak. Ezzel (16 évesen és 318 naposan) ő lett a La Liga történetének legfiatalabb játékosa, aki egy meccsen gólt és gólpasszt ért el. Egyébként De Jong is így tett, hiszen Fati gólját a holland készítette elő. A második félidőben Gerard Piqué is betalált, illetve Luis Suárez duplázott még hazai részről. A katalánok továbbra is nélkülözték a vádlisérüléssel bajlódó Lionel Messit, de így is sikerült magabiztosan nyerniük. Ez volt a második győzelmük az idényben. Fatit Barcelonában Neymar utódjának tartják.

Az Espanyol az Eibar vendégeként ért el 2–1-es győzelmet. A barcelonai együttes – amely csütörtökön a Ferencvárost fogadja az Európa Liga csoportkörének első fordulójában – az 58. percben hátrányba került, de a hajrában két perc alatt fordított: előbb egy kiugratás után Ferreyra fejezett be higgadtan egy akciót a 76. percben, majd Granero „kotort be” egy labdát közvetlen közelről az ellenfél hálójába. Az Espanyol szezonbeli első győzelmét aratta.

Eredmények: • Real Mallorca–Athletic Bilbao 0–0 • FC Barcelona–Valencia CF 5–2 • Real Sociedad–Atlético Madrid 2–0 • Real Madrid–Levante 3–2 • Leganés–Villarreal 0–3 • Eibar–Espanyol Barcelona 1–2 • Deportivo Alavés–FC Sevilla 0–1 • Celta Vigo–Granada 0–2 • Valladolid–Osasuna Pamplona 1–1 • Real Betis Sevilla–Getafé 1–1. A táblázaton: 1. Sevilla 10 pont, 2. Atlético 9, 3. Real Madrid 8 (9–6), 4. Bilbao 8 (4–1), 5. Barcelona 7 (12–7), 6. Granada 7 (9–5).

Bundesliga

A Sallai Rolandot nélkülöző SC Freiburg sima, 3–0-s győzelmet aratott a TSG 1899 Hoffenheim vendégeként a német bajnokság negyedik fordulójában. Sikerének köszönhetően a Freiburg – amelyben a magyar válogatott Sallai a kispadról nézte végig az összecsapást – a címvédő Bayern Münchent megelőzve feljött a tabella harmadik helyére.

Eredmények: • Fortuna Düsseldorf–VfL Wolfsburg 1–1 • RB Lipcse–Bayern München 1–1 (a házigazdák magyar válogatottjai végigjátszották a meccset, Gulácsi Péter őrizte a kaput, Willi Orbán hátvéd pedig ismét csapatkapitány is volt) • FC Augsburg–Eintracht Frankfurt 2–1 • Borussia Dortmund–Bayer Leverkusen 4–0 • 1. FC Köln–Borussia Mönchengladbach 0–1 • 1. FSV Mainz 05–Hertha Berlin SC 2–1 (a hazaiaknál a magyar válogatott Szalai Ádám kezdőként szerepelt, és 76 perc játéklehetőséget kapott, a román válogatott Alexandru Maxim középpályás viszont csak a cserepadot koptatta) • Union Berlin–Werder Bremen 1–2 • TSG 1899 Hoffenheim–SC Freiburg 0–3 • Paderborn–FC Schalke 04 Gelsenkirchen 1–5. Az állás: 1. Lipcse 10 pont, 2. Dortmund 9 (13–5), 3. Freiburg 9 (10–3), 4. Bayern 8/4 (12–4), 5. Wolfsburg 8/4 (7–3), 6. Schalke 7/4.

Az angol bajnokság ötödik fordulója után öt pontra nőtt az FC Liverpool előnye, miután a Vörösök hozták a kötelezőt a Newcastle United ellen, üldözője, a Manchester City viszont váratlan pofonba szaladt bele az újonc Norwich City otthonában.

Eredmények: • Norwich City–Manchester City 3–2 • Brighton & Hove Albion–AFC Burnley 1–1 (a házigazdáknál Tudor Băluţă cserepados volt) • Manchester United–Leicester City 1–0 • Sheffield United–Southampton 0–1 • Tottenham Hotspur–Crystal Palace 4–0 • Wolverhampton Wanderers–Chelsea 2–5 • FC Liverpool–Newcastle United 3–1 • Watford–Arsenal 2–2 • AFC Bournemouth–Everton 3–1. Hétfőn játsszák az Aston Villa–West Ham United találkozót. A sorrend: 1. Liverpool 15 pont, 2. Man. City 10, 3. Tottenham 8 (11–6), 4. MU 8 (8–4), 5. Leicester 8 (6–4), 6. Chelsea 8 (11–11).

Ligue 1

A francia pontvadászat 5. fordulójában a bajnok és éllovas Paris Saint-Germain szurkolótábora füttykoncerttel fogadta a továbbra is eligazolni akaró Neymart, a végén viszont a brazilnak tapsolhattak, mivel a hosszabbításpercekben zseniális, ollózásos megoldással döntötte el a Racing Strasbourg elleni találkozót.

Eredmények: • OSC Lille–Angers 2–1 • Amiens–Olympique Lyon 2–2 • Paris Saint-Germain–Racing Strasbourg 1–0 • Girondins Bordeaux–Metz 2–0 • Brest–Stade Rennes 0–0 • Dijón–Nimes 0–0 • Montpellier–Nizza/Nice 2–1 • Nantes–Stade Reims 1–0 • Saint-Étienne–Toulouse 2–2 • AS Monaco–Olympique Marseille 3–4. Az élmezőny: 1. PSG 12 pont, 2. Rennes 10 (6–3), 3. Nantes 10 (5–3), 4. Marseille 10 (7–6), 5. Lille 9 (7–5), 6. Nice 9 (8–7).

Borítókép: A mindössze 16 éves, Bissau-Guineában született Ansu Fatit (labdával) tartják a brazil sztár utódjának a Barcában