Bajnokságról bajnokságra: ünnepelhet Párizs és Manchester

Az európai labdarúgó topbajnokságok (olasz, spanyol, német, angol és francia pontvadászat) közül kettőben is már idejekorán bajnokot ünnepelhetnek: Francia- és Angolhonban is behozhatatlan az előnye a listavezetőnek.

Nagy Ádám megszerezte első gólját az olasz labdarúgó-bajnokságban: a Bologna középpályása a 32. fordulóban a Hellas Verona 2–0-s legyőzését biztosította be. A 22 éves magyar válogatott futballista a 76. percben csereként lépett pályára, majd a 91. percben egy kipattanót tíz méterről értékesített. Ez volt Nagy Ádám pályafutásának első tétmérkőzésen szerzett gólja.

Nem hozott gólt ugyanakkor a forduló rangadója, az AC Milan és a második SSC Nápoly összecsapása. Gianluigi Donnarumma, a milánóiak kapusa új rekordot állított fel, ugyanis 19 évesen, 1 hónaposan és 21 naposan a Serie A történetének legfiatalabbjaként lejátszotta századik mérkőzését az élvonalban, ráadásul a 92. percben a szezon egyik legnagyobb védését mutatta be, amellyel pontot mentett csapatának. A vendégeknél a cserepadon kapott helyett Vlad Chiricheş.

Gól nélküli döntetlennel ért véget az SS Lazio–AS Róma fővárosi derbi is, a házigazdák tíz emberrel fejezték be a meccset, mivel a román idegenlégiós Ştefan Radu a 80. percben megkapta második sárga lapját is. Bogdan Lobonţ volt a vendégek cserekapusa, de nem kapott lehetőséget.

Eredmények: • Atalanta Bergamo–Milánói Internazionale 0–0 • Genoa–Crotone 1–0 (Adrian Stoian a vendégeknél kezdőemberként lépett a pályára, a 79. percben cserélte Walter Zenga vezetőedző) • Chievo–AC Torino 0–0 • Cagliari–Udinese 2–1 • Fiorentina–SPAL 0–0 • Sassuolo–Benevento 2–2 (a vendégeknél Alin Toşca végigjátszotta a meccset) • Bologna–Hellas Verona 2–0 • AC Milan–SSC Nápoly 0–0 • Torinói Juventus–Sampdoria 3–0 • SS Lazio–AS Róma 0–0. Az állás: 1. Juventus 84 pont, 2. Nápoly 78, 3. Lazio 61 (75–40), 4. Róma 61 (50–26), 5. Inter 60, 6. Milan 53.

A Real Madrid 2–1-re nyert a Malaga otthonában a spanyol bajnokság 32. fordulójában. A BL-elődöntős királyi gárda Isco és Casemiro révén kétgólos előnybe került, a házigazdák a ráadásban szépítettek.

Eredmények: • Getafé–Espanyol Barcelona 1–0 • Atlético Madrid–Levante 3–0 • Eibar–Deportivo Alavés 0–1 • Athletic Bilbao–Deportivo La Coruna 2–3 (Florin Andone, a Depor csatára a cserepadot koptatta) • Las Palmas–Real Sociedad 0–1 • Leganés–Celta Vigo 1–0 • FC Barcelona–CF Valencia 2–1 • FC Sevilla–Villarreal 2–2 • Girona–Real Betis Sevilla 0–1 • Malaga–Real Madrid 1–2. A sorrend: 1. Barcelona 82 pont, 2. Atlético 71, 3. Real Madrid 67, 4. Valencia 65, 5. Betis 52, 6. Villarreal 48.

Bundesliga

A Dárdai Pál irányította Hertha Berlin SC a szünetben még hátrányban volt, a folytatásban azonban sikerült fordítania a vendég, sereghajtó Köln ellen, a Szalai Ádámmal felálló Hoffenheim pedig kétgólos győzelmet aratott az ugyancsak a kiesés elkerüléséért küzdő Hamburger SV felett a német bajnokság 30. fordulójában. Az immár hét meccsen veretlen hazaiak második gólját a magyar válogatott támadó szerezte. Gulácsi Péter csapata, az RB Lipcse döntetlent játszott Brémában, a magyar válogatott kapus végig pályán volt.

Eredmények: • VfL Wolfsburg–FC Augsburg 0–0 • Bayern München–Borussia Mönchengladbach 5–1 • Hertha Berlin SC–1. FC Köln 2–1 • 1899 Hoffenheim–Hamburger SV 2–0 • Bayer Leverkusen–Eintracht Frankfurt 4–1 • VfB Stuttgart–Hannover 96 1–1 • FC Schalke 04 Gelsenkirchen–Borussia Dortmund 2–0 • Werder Bremen–RB Lipcse 1–1. Lapzárta után ért véget az 1. FSV Mainz 05–SC Freiburg találkozó. Az élen: 1. Bayern 75 pont – már bajnok, 2. Schalke 55, 3. Leverkusen 51 (55–37), 4. Dortmund 51 (57–41), 5. Lipcse 47, 6. Hoffenheim 46.

A Manchester United hazai pályán nagy meglepetésre 1–0-ra kikapott a sereghajtó West Bromwich Albiontól az angol bajnokság 34. fordulójában vasárnap, ezzel eldőlt, hogy a Manchester City nyerte meg a 2017–2018-as a Premier League-et. A United meglepő vereségével a City előnye öt találkozóval a bajnokság vége előtt 16 pontra nőtt közvetlen riválisával szemben, így története ötödik bajnoki címét ünnepelheti. Múlt szombaton az MU – éppen a városi derbin – kétgólos hátrányból fordított és nagy bravúrt bemutatva győzött, de így is csak egy héttel tudta elodázni a bajnokavatást. A WBA elleni találkozón hiába volt több nagy gólszerzési lehetősége is José Mourinho csapatának, a rivális egy szöglet után elért találattal nyert. A birminghamiek legutóbb január 13-án nyertek a bajnokságban, idegenben pedig a második forduló, augusztus 19. után győztek ismét. A Manchester City legutóbb 2014-ben nyerte meg a PL-t.

Eredmények: • Tottenham Hotspur–Manchester City 1–3 • FC Liverpool–AFC Bournemouth 3–0 • Burnley–Leicester City 2–1 • Crystal Palace–Brighton 3–2 • Huddersfield Town–Watford 1–0 • Swansea City–Everton 1–1 • Southampton–Chelsea 2–3 • Newcastle United–Arsenal 2–1 • Manchester United–West Bromwich Albion 0–1. Lapzárta után kezdődött a West Ham United–Stoke City mérkőzés. Az élmezőny: 1. Man. City 87 pont/33 mérkőzés – már bajnok, 2. MU 71/33, 3. Liverpool 70/34, 4. Tottenham 67/33, 5. Chelsea 60/33, 6. Arsenal 54/33.

A következő szezonban ismét az élvonalban szerepelhet a Wolverhampton Wanderers csapata. A másodosztály éllovasa úgy biztosította be PL-tagságát, hogy szombaton nem is lépett pályára. Feljutása azután dőlt el, hogy egyik üldözője, a Fulham csak 1–1-es döntetlent játszott a Brentforddal, így a Wolves a másodiknál rosszabb helyen már nem zárhatja a pontvadászatot. A Wolverhampton hat év szünet után tér vissza a Premier League-be.

Ligue 1

Története során hetedszer nyerte meg a francia bajnokságot a Paris Saint-Germain. A fővárosi csapat a 33. forduló vasárnap esti zárómérkőzésén, hazai pályán 7–1-re kiütötte a címvédő AS Monacót, ezzel biztosította be elsőségét. Giovani Lo Celso és Angel Di María kétszer volt eredményes, mellettük Edinson Cavani és Julian Draxler talált a kapuba, míg Radamel Falcao öngólt szerzett. A vendégek Rony Lopes révén szépítettek 4-0-s állásnál. A PSG előnye öt fordulóval a bajnokság vége előtt 17 pontra nőtt a második helyezett Monacóval szemben. A nagyhercegség csapata a csúfos vereség után úgy döntött: visszaadja szurkolóinak a jegy árát.

Eredmények: • Angers–Nizza/Nice 1–1 • Olympique Lyon–Amiens 3–0 • OSC Lille–Guingamp 2–2 • Nantes–Dijón 1–1 (a házigazdák kapuját a román válogatott Ciprian Tătăruşanu védte) • Stade Rennes–Metz 1–2 • Strasbourg–Saint-Étienne 0–1 • Paris Saint-Germain–AS Monaco 7–1 • Montpellier–Girondins Bordeaux 1–3 • Troyes–Olympique Marseille 2–3. A Caen–Toulouse találkozót a rossz időjárás miatt elhalasztották. A táblázaton: 1. PSG 87 pont – már bajnok, 2. Monaco 70, 3. Lyon 66 (72–36), 4. Marseille 66 (67–40), 5. Rennes 47 (42–40), 6. Nice 47 (44–45).

Bajnok a PSV Eindhoven

Megszerezte története 24. holland bajnoki címét a PSV Eindhoven labdarúgócsapata. Az eindhoveni klub vasárnap az Eredivisie 31. fordulójában a második helyen álló Ajax Amsterdam 3–0-s legyőzésével biztosította be elsőségét. A holland bajnokságból még három forduló van hátra.