Bajnokságról bajnokságra román élvonallal és francia Ligakupával

Visszatér heti szokásos focibeszámolónk az európai labdarúgó topbajnokságok hétvégi eseményeivel, amelybe ezúttal a román élvonal vasárnapi eredményeit, és a francia Ligakupa döntőjét is belefoglaljuk.

Betano I. Liga

A román labdarúgó élvonal rájátszásának harmadik fordulójában gólokban gazdag mérkőzést játszottak a fővárosi Nemzeti Arénában, a hazai gárda sikerével pedig helyet cserélt a két fél a felsőházban.

Eredmények, felsőház: • FCSB–Krajovai Universitatea SK 3–2 (gól: Ioan Hora – 8., Dennis Man – 30. és Harlem Eddy Gnohere – 71. perc, illetve Nicuşor Bancu – 23., 11 m és Alexandru Cicâldău – 45. + 2. perc). Hétfőre maradt a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Konstancai Viitorul összecsapás. Az állás: 1. KOLOZSVÁRI CFR 1907 36 PONT/3 MÉRKŐZÉS, 2. FCSB 31/3, 3. Krajova 29/3, 4. Konstancai Viitorul 22/2, 5. Gyurgyevói/Giurgiui Astra 21/3, 6. Sepsi 19/2.

Alsóház: • Chiajnai Concordia–Voluntari-i FC 1–2 (Sofien Moussa – 77. perc, illetve Ricardo José Veiga Varzim Miranda Ricardinho – 28. és Gabriel Deac – 75. perc) • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Medgyesi Gázmetán 1–2 (Moussa Sanoh – 58. perc, illetve Mario Rondon – 50. és Luis Aurelio – 54. perc). Hétfőn rendezik a Botoşani-i FC–Călăraşi-i Dunărea meccset. A sorrend: 1. Gázmetán 25 pont/3 mérkőzés, 2. Bukaresti Dinamó 22/3, 3. Voluntari 20/3 (6–2), 4. Jászvásár 30/3 (3–5), 5. Botoşani 19/2, 6. Hermannstadt 17/3, 7. Călăraşi 12/2, 8. Concordia 11/3.

A Bologna 96. percben szerzett góllal 2–1-re győzött a vendég Sassuolo ellen, ezzel hosszú idő után elmozdult a kiesőzónából az olasz labdarúgó-bajnokságban. A vasárnapi találkozón a cserepados Nagy Ádám nélkül felálló hazaiak a második félidő közepén szereztek vezetést, és egészen a 92. percig tartották előnyüket, amikor a vendégek egyenlíteni tudtak. Sinisa Mihajlovics együttese ennek ellenére mind a három pontot begyűjtötte, mivel a 96. percben egy jobb oldali szöglet után Mattia Destro a kapuba fejelt.

Eredmények: • Chievo Verona–Cagliari 0–3 • Sampdoria–AC Milan 1–0 • Torinói Juventus–Empoli 1–0 • Udinese–Genoa 2–0 (a vendégeknél a román ifjúsági válogatott Ionuţ Andrei Radu védett) • AS Róma–SSC Nápoly 1–4 (az ismét sérült román Vlad Chiricheşt nem nevezték a vendégek) • Fiorentina–AC Torino 1–1 • Frosinone–SPAL 0–1 • AC Párma–Atalanta Bergamo 1–3 • Bologna–Sassuolo 2–1 • Milánói Internazionale–SS Lazio 0–1 (a román légiós Ştefan Radu a cserepadot koptatta a rómaiaknál). A tabellán: 1. Juventus 78 pont/29 mérkőzés, 2. Nápoly 63/29, 3. Inter 53/28, 4. Milan 51/29, 5. Atalanta 48/29 (60–40), 6. Lazio 48/28 (42–29).

A Real Madrid váratlanul nehezen, csak a hajrában szerzett góllal tudta 3–2-re legyőzni a sereghajtó Huescát a spanyol bajnokság 29. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén. A győztes találatot Karim Benzema szerezte a 89. percben.

Eredmények: • Girona–Athletic Bilbao 1–2 • Deportivo Alavés–Atlético Madrid 0–4 • Celta Vigo–Villarreal 3–2 • FC Barcelona–Espanyol Barcelona 2–0 • Getafé–Leganés 0–2 • Real Madrid–Huesca 3–2 • Valladolid–Real Sociedad 1–1 • FC Sevilla–Valencia CF 0–1 • Rayo Vallecano–Real Betis Sevilla 1–1 • Levante–Eibar 2–2. A táblázaton: 1. Barcelona 69 pont, 2. Atlético 59, 3. Real Madrid 57, 4. Getafé 46, 5. Alavés 44, 6. Sevilla 43.

Bundesliga

Az RB Lipcse otthon fölényesen legyőzte Dárdai Pál vezetőedző csapatát, a Herthát a német bajnokság 27. fordulójában. A hazai csapat – amelyben a magyar válogatott Gulácsi Péter és Willi Orbán végig a pályán volt – az első félidő közepén tíz percen belül két gólt szerzett, majd a másodikban még hármat tett hozzá. Yussuf Poulsen egymaga háromszor volt eredményes. Dárdai mester nem nevezte fiát, Palkót a mérkőzésre. A Bayern München csak döntetlent ért el a Freiburg otthonában, így át kellett adnia az éllovasi pozíciót a Borussia Dortmundnak.

Eredmények: • TSG 1899 Hoffenheim–Bayer Leverkusen 4–1 (a gyomorproblémákkal bajlódó Szalai Ádámot nem nevezték a hazaiak) • RB Lipcse–Hertha Berlin SC 5–0 • Borussia Dortmund–VfL Wolfsburg 2–0 • Fortuna Düsseldorf–Borussia Mönchengladbach 3–1 • Werder Bremen–1. FSV Mainz 05 3–1 (a román válogatott Alexandru Maxim a szünetben állt be a vendégek középpályás sorába) • SC Freiburg–Bayern München 1–1 • 1. FC Nürnberg–FC Augsburg 3–0 • Hannover 96 SC–FC Schalke 04 Gelsenkirchen 0–1 • Eintracht Frankfurt–VfB Stuttgart 3–0. Az élen: 1. Dortmund 63 pont, 2. Bayern 61, 3. Lipcse 52, 4. Eintracht 49, 5. Mönchengladbach 47, 6. Werder 42.

A 90. percben elért szerencsés öngóllal győzött az FC Liverpool a vendég Tottenham Hotspur elleni rangadón vasárnap az angol bajnokság 32. fordulójában. A találkozót eldöntő gólnál Mohamed Szalah fejelt közelről, de nem túl erősen kapura az ötös jobb oldaláról, Hugo Lloris viszont szerencsétlenül középre, a gólvonaltól két méterre álló csapattársára, Toby Alderweireldre ütötte a labdát, akiről az a gólvonal mögé gurult. Sikerével a Liverpool visszavette a vezetést a tabellán, amelyen két ponttal előzi meg az egy meccsel kevesebbet játszott Manchester Cityt.

Eredmények: • West Ham United–Everton 0–2 • Brighton & Hove Albion–Southampton 0–1 (a házigazdák nem nevezték a román idegenlégiós Florin Andone csatárt) • Burnley AFC–Wolverhampton Wanderers 2–0 • Crystal Palace–Huddersfield Town 2–0 (a vereség megpecsételt a vendégek élvonalbeli sorsát) • Leicester City–AFC Bournemouth 2–0 • Manchester United–Watford 2–1 • Fulham–Manchester City 0–2 • FC Liverpool–Tottenham Hotspur 2–1 • Cardiff City–Chelsea 1–2. Hétfőre maradt az Arsenal–Newcastle United mérkőzés. Az állás: 1. Liverpool 79 pont/32 mérkőzés, 2. Man. City 77/31, 3. Tottenham 61/31 (58–34), 4. MU 61/31 (60–41), 5. Arsenal 60/30 (63–39), 6. Chelsea 60/31 (52–34), …, 20. Huddersfield Town 14/32 (már búcsúzott).

Ligue 1

Franciahonban lejátszották a Ligakupa döntőjét, a Racing Strasbourg 11-es rúgások után 4–1-re legyőzte a Guingamp csapatát. A két résztvevő ezért haladékot kapott a bajnoki mérkőzésére.

Eredmények, 30. forduló: • Stade Rennes–Olympique Lyon 0–1 • Olympique Marseille–Angers 2–2 • Amiens–Girindins Bordeaux 0–0 • Dijón–Nizza/Nice 0–1 • AS Monaco–Caen 0–1 • FC Nantes–OSC Lille 2–3 (a hazaiaknál a román válogatott Ciprian Tătăruşanu ezúttal cserekapus volt, de nem kapott lehetőséget) • Toulouse–Paris Saint-Germain 0–1. Hétfőn játsszák a Saint-Étienne–Nimes találkozót, szerdán a Montpellier–Guingamp és a Strasbourg–Stade Reims meccset. Az élmezőny: 1. PSG 80 pont/29 mérkőzés, 2. Lille 60/30, 3. Lyon 56/30, 4. Marseille 48/30, 5. Saint-Étienne 46/29 (41–34), 6. Reims 46/29 (31–27).