Bajnokságról bajnokságra: olaszok és spanyolok

Az európai labdarúgó topligák közül az olasz és a spanyol pontvadászatban is véget ért a vakáció.

A Genoa hazai pályán 2–1-re legyőzte a Sassuolo együttesét az olasz labdarúgó-bajnokság 18. fordulójának vasárnapi játéknapján, ezzel lezárta október végén kezdődött, nyolc mérkőzésből álló nyeretlenségi sorozatát. A találkozót a 36 esztendős Goran Pandev döntötte el nem mindennapi körülmények között: az északmacedón csatár a 86. percben úgy talált a kapuba, hogy a ziccert ugyan elrontotta, de a labda éppen rá pattant vissza, miközben átesett a kapuson. A házigazdáknál hosszú idő óta először csak a cserepadon kapott helyet a román idegenlégiós Andrei Ionuţ Radu kapus, míg a vendégek továbbra sem használhatják a sérült román Vlad Chiricheşt.

Eredmények: • Genoa–Sassuolo 2–1 • SPAL–Hellas Verona 0–2 • Brescia–SS Lazio 1–2 (a rómaiak hátvédsorában Ştefan Radu kezdőemberként szerepelt, az 59. percben lecserélték, miután sárga lapot kapott) • AS Róma–AC Torino 0–2 • Bologna–Fiorentina 1–1. A többi öt mérkőzést hétfőn késő délután és este bonyolították le. Az állás: 1. Milánói Internazionale 42 pont/17 mérkőzés (36–14), 2. Torinói Juventus 42/17 (31–17), 3. Lazio 39/17, 4. Róma 35/18, 5. Atalanta Bergamo 31/17, 6. Cagliari 29/17 33-23.

A spanyol bajnokság 19. fordulójának vasárnap esti mérkőzésein 1–1-es döntetlenek születtek.

Eredmények: • Deportivo Alavés–Real Betis Sevilla 1–1 • Celta Vigo–Osasuna Pamplona 1–1. A táblázaton: 1. FC Barcelona  40 pont (49–23), 2. Real Madrid 40 (36–12), 3. Atlético Madrid 35 (22–12), 4. FC Sevilla 35 (24–18), 5. Real Sociedad 31 (33–25), 6. Valencia CF 31 (29–25), …, 12. Osasuna 24 (26–25), 13. Betis 24 (26–32), …, 15. Alavés 20, …, 17. Celta Vigo 15.