Bajnokságról bajnokságra: nézőrekord a Wembley-ben

Hagyományos foci-összefoglalónkban az európai topbajnokságok (olasz, spanyol, német, angol és francia pontvadászat). A Premier League-ben megdőlt a nézőcsúcs.

A címvédő Torinói Juventus 6–2-re győzött az Udinese otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság kilencedik fordulójának vasárnapi játéknapján.

A hazaiak már 2–1-re vezettek, amikor a horvát csatár, Mario Mandzukics piros lapot kapott. A szünet után a vendégek egyenlítettek, de a Juventus a – nem éppen a gólérzékenységéről híres – mesterhármast elért német világbajnok, Sami Khedira vezérletével végül magabiztosan győzött.

A remek formában lévő Lazio házigazdaként 3–0-ra legyőzte a Cagliari csapatát a vasárnapi zárómeccsen. A 31. születésnapját ünneplő Ştefan Radu 70. percet erősítette a Lazio védelmét. A rómaiaknál a góllövőlistát immár 13 találattal vezető Ciro Immoblie duplázott.

Eredmény: • SSC Nápoly–Milánói Internazionale 0–0 • Sampdoria–Crotone 5–0 • Chievo–Hellas Verona 3–2 • AC Milan–Genoa 0–0 • Atalanta Bergamo–Bologna 1–0 (Nagy Ádám most sem kapott játéklehetőséget a vendégeknél) • Benevento–Fiorentina 0–3 (George Puşcaş, illetve Ianis Hagi cserepados volt) • SPAL–Sassuolo 0–1 • AC Torino–AS Róma 0–1 (Bogdan Lobonţ volt a cserekapus a rómaiaknál, de nem kapott lehetőséget) • Udinese–Torinói Juventus 2–6 • SS Lazio–Cagliari 3–0. Az állás: 1. Nápoly 25 pont/9 mérkőzés, 2. Inter 23/9, 3. Juventus 22/9 (27–9), 4. Lazio 22/9 (24–10), 5. Róma 18/8, 6. Sampdoria 17/8.

Primera División

A Bajnokok Ligájában és a bajnokságban is címvédő Real Madrid hazai pályán 3-0-ra legyőzte az Eibar csapatát a spanyol élvonal kilencedik fordulójának vasárnapi játéknapján.

Eredmények: • FC Barcelona–Malaga 2–0 • FC Valencia–FC Sevilla 4–0 • Real Betis Sevilla–Deportivo Alavés 2–0 • Levante–Getafé 1–1 • Real Madrid–Eibar 3–0 • Leganés–Athletic Bilbao 1–0 • Villarreal–Las Palmas 4–0 • Celta Vigo–Atlético Madrid 0–1. Lapzárta után rendezték a Real Sociedad–Espanyol Barcelona és a Deportivo La Coruna–Girona találkozót. A sorrend: 1. Barcelona 25 pont, 2. Valencia 21, 3. Real Madrid 20, 4. Atlético 19, 5. Leganés 17, 6. Villarreal 16.

Bundesliga

Dárdai Pál vezetőedző együttese, a Hertha Berlin SC döntetlent játszott az SC Freiburg otthonában a német bajnokság kilencedik fordulójának második vasárnapi mérkőzésén. A hazaiak Janik Haberer büntetőjével szereztek vezetést a szünet után, majd a berliniek is tizenegyeshez jutottak, de Salomon Kalou magasan a keresztléc fölé lőtt. Három perccel később a játékvezető ismét büntetőt ítélt a Hertha javára, és az elefántcsontparti csatár ezt már nem hibázta el.

Eredmények: • FC Schalke 04 Gelsenkirchen–FSV Mainz 05 (a vendégeknél Alexandru Maximot a 81. percben lecserélték) 2–0 • Hamburger SV–Bayern München 0–1 • RB Lipcse–VfB Stuttgart 1–0 (a házigazdáknál a magyar válogatott Gulácsi Péter védett) • FC Augsburg–Hannover 96 1–2 • Eintracht Frankfurt–Borussia Dortmund 2–2 • Borussia Mönchengladbach–Bayer Leverkusen 1–5 • VfL Wolfsburg–1899 Hoffenheim 1–1 • SC Freiburg–Hertha Berlin SC 1–1 • 1. FC Köln–Werder Bremen 0–0. Az élen: 1. Dortmund 20 pont (25–7), 2. Bayern 20 (22–7), 3. Lipcse 19, 4. Hoffenheim 16 (16–11), 5. Schalke 16 (12–9), 6. Hannover 15.

A Tottenham Harry Kane vezetésével (a játékos két gólt és egy gólpasszt jegyzett) 4–1-re legyőzte az FC Liverpoolt az angol bajnokság 9. fordulójában. A Spurs ideiglenes otthonában, a Wembleyben rendezett találkozó nézőrekordot döntött a PL-történetében: 80 827 néző foglalt helyet a legendás stadion lelátóján.

Eredmények: • West Ham United–Brighton 0–3 • Southampton–West Bromwich Albion 1–0 • Manchester City–Burnley 3–0 • Huddersfield Town–Manchester United 2–1 • Newcastle United–Crystal Palace 1–0 • Stoke City–Bournemouth AFC 1–2 • Swansea City–Leicester City 1–2 • Chelsea–Watford 4–2 • Everton–Arsenal 2–5 • Tottenham Hotspur–FC Liverpool 4–1. Az élmezőny: 1. Man. City 25 pont, 2. MU 20 (22–4), 3. Tottenham 20 (19–6), 4. Chelsea 16 (17–10), 5. Arsenal 16 (17–12), 6. Watford 15.

Ligue 1

Két pontot faragott le a PSG előnyéből az AS Monaco, miután a fővárosiak alig tudták döntetlenre menteni a marseille-i találkozót a francia bajnokság 10. fordulójában.

Eredmények: • Saint-Étienne–Montpellier 0–1 • AS Monaco–Caen 2–0 • Amiens–Girondins Bordeaux 1–0 • Angers–Toulouse 0–1 • Metz–Dijón 1–2 (Lang Ádám a kispadon ücsörgött a vendégeknél) • Nantes–Guingamp 2–1 (a házigazdáknál kiválóan védett a román válogatott Ciprian Tătăruşanu) • Stade Rennes–OSC Lille 1–0 • Nizza/Nice–Strasbourg 1–2 • Troyes–Olympique Lyon 0–5 (Memphis Depay mesterhármassal segítette csapatát a győzelemre) • Olympique Marseille–Paris Saint-Germain 2–2. A táblázaton: 1. PSG 26 pont, 2. Monaco 22, 3. Nantes 20, 4. Lyon 19, 5. Marseille 18, 6. Saint-Étienne 17.