Bajnokságról bajnokságra: negyeddöntők az FA-kupában

Az európai labdarúgó topbajnokságok (olasz, spanyol, német, angol és francia pontvadászat) hétvégi eseményeit ismertetjük hagyományos módon. Angolhonban csonka fordulót rendeztek, ugyanis FA-kupa meccsek voltak a célkeresztben.

Az olasz labdarúgó-bajnokság 29. fordulója után az SSC Nápoly két pontra megközelítette az éllovas Juventust, miután egy góllal legyőzte a Genoát, s a címvédőnek csak gól nélküli döntetlenre futotta a SPAL csapata ellenében (a nápolyiak nem nevezték a sérült Vlad Chiricheşt). Nagy Ádám csapata, a Bologna 1–1-es döntetlent ért el az SS Lazio vendégeként, a magyar válogatott középpályás a kispadról nézte végig a találkozót; Ştefan Radut ezúttal nem nevezték a rómaiak.

Eredmények: • SPAL–Torinói Juventus 0–0 • Udinese–Sassuolo 1–2 • Hellas Verona–Atalanta Bergamo 0–5 • Benevento–Cagliari 1–2 (a házigazdáknál Alin Toşca hátvéd végigjátszotta a mérkőzést) • AC Milan–Chievo 3–2 • AC Torino–Fiorentina 1–2 • Crotone–AS Róma 0–2 (Bogdan Lobonţ cserekapus volt a fővárosiaknál) • Sampdoria–Milánói Internazionale 0–5 • SS Lazio–Bologna 1–1 • SSC Nápoly–Genoa 1–0. Az állás: 1. Juventus 75 pont/29 mérkőzés, 2. Nápoly 73/29, 3. Róma 59/29, 4. Inter 55/28, 5. Lazio 54/29, 6. Milan 50/28.

A Real Madrid 6–3-ra nyert hazai pályán a Girona ellen a spanyol bajnokság 29. fordulójának zárómérkőzésén. Cristiano Ronaldo négy góllal és egy gólpasszal járult hozzá a győzelemhez, a vendégeknél Christian Stuani duplázott. Az élen álló Barcelona ismét nyert, a spanyol góllövőlistát immár 25 találattal vezető argentin Lionel Messi a legutóbbi hat tétmérkőzésén eredményes volt, összesen nyolcszor talált be az ellenfeleknek. A katalán sztárcsapatnak ez volt sorozatban a 36. veretlenül megvívott mérkőzése a La Ligában, s már csak két találkozó választja el attól, hogy beállítsa a Real Sociedad rekordját, amelyet az 1978–1979-es és az 1979–1980-as bajnokságban állított fel.

Eredmények: • Levante–Eibar 2–1 • Real Betis Sevilla–Espanyol Barcelona 3–0 • Real Sociedad–Getafé 1–2 • Valencia CF–Deportivo Alavés 3–1 • Deportivo La Coruna–Las Palmas 1–1 (a házigazdáknál Florin Andone csatár megsérült, olyannyira, hogy a válogatottba való meghívása is kútba esett) • Villarreal–Atlético Madrid 2–1 • Celta Vigo–Malaga 0–0 • FC Barcelona–Athletic Bilbao 2–0 • Leganés–FC Sevilla 2–1 • Real Madrid–Girona 6–3. A sorrend: 1. Barcelona 75 pont, 2. Atlético 64, 3. Real Madrid 60, 4. Valencia 59, 5. Villarreal 47, 6. Sevilla 45

Bundesliga

A címvédő és listavezető Bayern München 2–1-es vereséget szenvedett a RB Leipzig vendégeként a német bajnokság 27. fordulójának zárómérkőzésén. A hazaiaknál a magyar válogatott kapus Gulácsi Péter végig pályán volt. A bajor együttes november 25. után kapott ki újra, azóta egy döntetlen mellett 12 győzelmet aratott a Bundesligában.

Eredmények: • SC Freiburg–VfB Stuttgart 1–2 • VfL Wolfsburg–Schalke 04 Gelsenkirchen 0–1 • FC Augsburg–Werder Bremen 1–3 • Eintracht Frankfurt–1 FSV Mainz 3–0 (Alexandru Maxim kezdőember volt a vendégeknél, szünetben lecserélték) • Hamburger SV–Hertha Berlin SC 1–2 (Dárdai Pál együttese négy nyeretlen találkozó után tudott újra nyerni) • Borussia Mönchengladbach–1899 Hoffenheim 3–3 (a vendégeknél Szalai Ádámot a 75. percben cserélték be) • Borussia Dortmund–Hannover 96 1–0 • 1. FC Köln–Bayer Leverkusen 2–0 • RB Lipcse–Bayern München 2–1. Az élen: 1. Bayern 66 pont, 2. Schalke 49, 3. Dortmund 48, 4. Eintracht 45, 5. Leverkusen 44, 6. Lipcse 43.

A mesternégyest elérő Mohamed Salah parádés teljesítményének köszönhetően a Liverpool házigazdaként 5–0-ra kiütötte a Watford csapatát az angol bajnokság szombati, csonka fordulójában. A hazaiak egyiptomi támadó középpályása négy góllal és egy gólpasszal oroszlánrészt vállalt a sikerből. A 31. forduló hat mérkőzését az FA-kupa negyeddöntője miatt később rendezik meg.

Eredmények: • AFC Bournemouth–West Bromwich Albion 2–1 • Huddersfield Town–Crystal Palace 0–2 • Stoke City–Everton 1–2 • FC Liverpool–Watford 5–0. Az élmezőny: 1. Manchester City 81 pont/30 mérkőzés, 2. Manchester United 65/30, 3. Liverpool 63/31, 4. Tottenham Hotspur 61/30, 5. Chelsea 56/30, 6. Arsenal 48/30.

FA-kupa

A Chelsea és a Southampton vasárnapi továbbjutásával vált teljessé az FA-kupa elődöntőjének mezőnye, ráadásul a két csapat összekerült az esti sorsoláson. A Premier League-ben kiesőhelyen álló Southampton az előző körben a Manchester Cityt búcsúztató, harmadosztályú Wigan Athletic otthonában győzött a negyeddöntőben. A bajnoki címvédő Chelsea hosszabbítás után nyert a Leicester City vendégeként.

Eredmények, FA-kupa, negyeddöntő: • Manchester United–Brighton 2–0 • Swansea City–Tottenham Hotspur 0–3 • Wigan Athletic–Southampton 0–2 • Leicester City–Chelsea 1–2 – hosszabbítás után.

Az elődöntő párosítása: MU–Tottenham és Chelsea–Southampton. A mérkőzéseket április 21-én és 22-én rendezik a londoni Wembley Stadionban.

Ligue 1

A francia pontvadászat 30. játéknapján rangadót nyert az Olympique Lyon, amely fordulatos mérkőzésen névrokonától Marseille-ből elhozta mind a három pontot, és felzárkózott ellenfelére a táblázaton.

Eredmények: • AS Monaco–OSC Lille 2–1 • Girondins Bordeaux–Stade Rennes 0–2 • Amiens–Troyes 1–1 • Angers–Caen 3–0 • Montpellier–Dijon 2–2 • Toulouse–Strasbourg 2–2 • Nizza/Nice–Paris Saint-Germain 1–2 • Olympique Marseille–Olympique Lyon 2–3 • Metz–Nantes 1–1 (a vendégeknél Ciprian Tătăruşanu védett) • Saint-Étienne–Guingamp 2–0. Hét közben, előrehozott mérkőzésen a PSG az Angerst is legyőzte 2–1-re. A táblázaton: 1. PSG 83 pont/31 mérkőzés, 2. Monaco 66/30, 3. Marseille 59/30, 4. Lyon 57/30, 5. Rennes 45/30, 6. Nantes 44/30.