Bajnokságról bajnokságra: nagyüzem Európában

Immár mind az öt európai labdarúgó topbajnokságban folytatódik a pontvadászat, az olasz, a spanyol, a német, az angol és a francia bajnokság hétvégi eseményeit foglaljuk össze.

A második helyen álló SSC Nápoly 2–1-re győzött a vendég SS Lazio ellen az olasz labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának vasárnap esti rangadóján. A nápolyiak sikere azért is nagy szó, mert olyan kulcsemberek hiányoztak a kezdőcsapatból, mint az eltiltását töltő Kalidou Koulibaly és Lorenzo Insigne, illetve a brazil válogatott Allan és Hamsík sem állt rendelkezésre. A hazai együttes két gólja mellett négyszer találta el a kapufát, hasonlóra 2004 óta nem volt példa a klub olasz bajnoki mérkőzésein. A hazaiak még nem számítanak Vlad Chiricheş szereplésére, a vendégeknél a szintén román Ştefan Radu hátvéd végigjátszotta a mérkőzést.

Eredmények: • Milánói Internazionale–Sassuolo 0–0 • Udinese–AC Párma 1–2 • AS Róma–AC Torino 3–2 • SSC Nápoly–SS Lazio 2–1 • Cagliari–Empoli 2–2 • Fiorentina–Sampdoria 3–3 • SPAL–Bologna 1–1 (a magyar válogatott Nagy Ádám csak a cserepadon kapott helyet) • Frosinone–Atalanta Bergamo 0–5. Hétfőre maradt két mérkőzés, a Genoa–AC Milan és a Torinói Juventus–Chievo Verona találkozó. Az élcsoport: 1. Juventus 53 pont/19 mérkőzés, 2. Nápoly 47/20, 3. Inter 40/20, 4. Róma 33/20, 5. Lazio 32/20, 6. Milan 31/19.

A listavezető FC Barcelona hazai pályán, a papírformának megfelelően két góllal legyőzte a Leganést a spanyol bajnokság 20. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén. A katalánok az első félidő végén 1–0-ra vezettek, a második játékrészben azonban a vendégek egyenlíteni tudtak, ám Luis Suárez a 71. percben ismét előnyhöz juttatta a Barcát, majd Lionel Messi a 92. percben végleg eldöntötte a meccset. Suárez ismét 15 gól fölé került, ahogy az elmúlt hét bajnoki szezonban (öt alkalommal a Barcelonában és kétszer az FC Liverpoolban). A katalánok kapusa, Marc-André ter Stegen az első hálóőr a La Ligában, aki több mint száz alkalommal lépett pályára a spanyol bajnokságban.

Eredmények: • Getafé–Deportivo Alavés 4–0 • Celta Vigo–Valencia CF 1–2 • Huesca–Atlético Madrid 0–3 • Real Madrid–FC Sevilla 2–0 • FC Barcelona–Leganés 3–1 • Levante–Valladolid 2–0 • Rayo Vallecano–Real Sociedad 2–2 • Villarreal–Athletic Bilbao 1–1 • Real Betis Sevilla–Girona 3–2. Lapzárta után ért véget az Eibar–Espanyol Barcelona összecsapás. Az állás: 1. Barcelona 46 pont, 2. Atlético 41, 3. Real Madrid 36, 4. Sevilla 33, 5. Alavés 32, 6. Getafé 31.

Bundesliga

Dárdai Pál csapata, a Hertha Berlin SC 3–1-re nyert az 1. FC Nürnberg otthonában a német bajnokság 18. fordulójának vasárnapi játéknapján. A berliniek legjobbja a duplázó Ondrej Duda volt, a mester fiát, Palkót nem nevezték a találkozóra.

Eredmények: • TSV 1899 Hoffenheim–Bayern München 1–3 (a hazaiaknál Szalai Ádám, a magyar válogatott támadója a 78. percben lépett pályára) • RB Lipcse–Borussia Dortmund 0-1 (a hazai csapat magyar válogatott játékosai közül a kapus Gulácsi Péter a kezdőcsapatban kapott helyet és végigjátszotta a mérkőzést, amelyen a védő Willi Orbán a kispadon foglalt helyet) • Bayer Leverkusen–Borussia Mönchengladbach 0–1 • Eintracht Frankfurt–SC Freiburg 3–1 • FC Augsburg–Fortuna Düsseldorf 1–2 • VfB Stuttgart–1. FSV Mainz 05 2–3 (a vendégeknél a román válogatott Alexandru Maxim a cserepadot koptatta) • Hannover 96 SC–Werder Bremen 0–1 • 1. FC Nürnberg–Hertha Berlin SC 1–3 • FC Schalke 04 Gelsenkirchen–VfL Wolfsburg 2–1. A sorrend: 1. Dortmund 45 pont, 2. Bayern 39, 3. Mönchengladbach 36, 4. Lipcse 31, 5. Eintracht 30, 6. Wolfsburg 28.

A Tottenham Hotspur Harry Winks 94. percben szerzett góljával nyert 2–1-re a tabella utolsó előtti helyén álló Fulham otthonában az angol bajnokság 23. fordulójának vasárnapi játéknapján. A harmadik helyen álló londoni csapatnak ezzel 51 pontja van, s a klub történetében még soha nem tudta ilyen gyorsan átlépni a félszázas határt.

Eredmények: • Arsenal–Chelsea 2–0 • FC Liverpool–Crystal Palace 4–3 • Manchester United–Brighton & Hove Albion 2–1 (a vendégeknél Florin Andone román válogatott csatár a 60. percben csereként kapott lehetőséget) • AFC Bournemouth–West Ham United 2–0 • Newcastle United–Cardiff City 3–0 • Southampton–Everton 2–1 • Watford–AFC Burnley 0–0 • Wolverhampton Wanderers–Leicester City 4–3 • Fulham–Tottenham Hotspur 1–2 • Huddersfield Town–Manchester City 0–3. A tabellán: 1. Liverpool 60 pont, 2. Man. City 56, 3. Tottenham 51, 4. Chelsea 47, 5. Arsenal 44 (48–32), 6. MU 44 (46–33).

Ligue 1

A francai pontvadászat 21. fordulójában gólfesztivált rendezett a bajnok és éllovas Paris Saint-Germain a Guingamp ellenében. Kylian Mbappé és Edinson Cavani mesterhármasig jutott, Neymar „csak” két gólt jegyzett, a 9–0-s siker találatai Thomas Meunier egészítette ki.

Eredmények: • OSC Lille–Amiens 2–1 • Paris Saint-Germain–Guingamp 9–0 • AS Monaco–Racing Strasbourg 1–5 • Nimes–Toulouse 0–1 • Stade Reims–Nizza/Nice 1–1 • Stade Rennes–Montpellier 0–0 • Angers–Nantes 1–0 • Caen–Olympique Marseille 0–1 • Girondins Bordeaux–Dijón 1–0 • Saint-Étienne–Olympique Lyon 1–2. A táblázaton: 1. PSG 52 pont/19 mérkőzés, 2. Lille 40/21, 3. Lyon 37/21, 4. Saint-Étienne 36/21, 5. Strasbourg 32/21 (37–25), 6. Montpellier 32/20 (26–16).