Bajnokságról bajnokságra: Messi és Buffon újabb rekordja

Hagyományos labdarúgó focikörképünkben az európai labdarúgó topbajnokságok (olasz, spanyol, német, angol és francia pontvadászat) hétvégi eseményeit foglaljuk össze. A Barca argentin csatára, Lionel Messi (a képen labdával) és a Juve veterán kapusa, Gianluigi Buffon újabb csúcsot adott át a múltnak.

Serie A

Az AC Palermo Sallai Roland góljával vezetett Udinében, végül mégis simán kikapott az olasz labdarúgó-bajnokság 29. fordulójában. A vasárnap esti találkozón a magyar válogatott támadó – aki ott van Bernd Storck Portugáliába utazó keretében – a 12. percben talált a kapuba, első gólját szerezve ezzel a szicíliai csapat színeiben. Az Udinese az első félidő hajrájában egyenlített, majd a másodikban még három gólt szerzett. A 74. perctől – amikor már 3–1 volt az állás – a vendégegyüttes emberhátrányban játszott. Sallai végig a pályán volt, a Palermo másik magyarja, Balogh Norbert a 65. percben – 2–1-nél – állt be.

Az SSC Nápoly az Empoli otthonában szerezte meg mind a három pontot (Vlad Chiricheş végig a pályán volt a vendégeknél), szünetben már 3–0-ra vezettek, úgy hogy büntetőt is hibáztak, és erre majdnem rá is fizettek, ugyanis az Empoli a második játékrészben szorossá tette a találkozót. A Nagy Ádámot foglalkoztató Bologna (a magyar válogatott is végigjátszotta a 90 percet) négy gólt szerezve fordított a Chievóval szemben. A Fiorentina – Cirpian Tătăruşanuval a kapusban szintén idegenben győzött.

A Zebrák kapusa, Gianluigi Buffon újabb rekordot adott át a múltnak: pályafutása során 39 705 percet töltött pályán a Torinói Juventus mezében, ezzel megdöntve Giampiero Boniperti 1961 óra fennálló csúcsát.

Eredmények: • AC Milan–Genoa 1–0 • AC Torino–Milánói Internazionale 2–2 • Sampdoria–Torinói Juventus 0–1 • Bologna–Chievo 4–1 • Atalanta Bergamo–Pescara 3–0 • Cagliari–SS Lazio 0–0 • Crotone–Fiorentina 0–1 • Empoli–SSC Nápoly 2–3 • Udinese–AC Palermo 4–1 • AS Róma–Sassuolo 3–1. A tabellán: 1. Juventus 73 pont, 2. Róma 65, 3. Nápoly 63, 4. Lazio 57, 5. Inter 55 (55–31), 6. Atalanta 55 (46–33).

Primera División

Az FC Barcelona két góllal verte a Valenciát a spanyol bajnokság 28. fordulóját lezáró vasárnap esti mérkőzésen. A Valencia 1–1-es állásnál a szünet előtt nehéz helyzetbe került, mert az első gólt szerző Eliaquim Mangalát utolsó emberként elkövetett szabálytalanságért kiállította a játékvezető, a megítélt büntetőt pedig Lionel Messi értékesítette. Pillanatokkal később – még a pihenő előtt – egyenlített ugyan a vendégcsapat, de a második játékrészben már csak barcelonai játékos talált a kapuba. Messi kétszer volt eredményes, így egymást követő nyolcadik idényben szerzett legalább negyven gólt minden sorozatot összesítve. A két találat a 40. és a 41. volt a 2016–2017-es idényben. A bajnokságban 25-tel vezeti a góllövőlistát, 11-szer talált a kapuba a Bajnokok Ligájában, négyszer a Király Kupában és egyszer a spanyol Szuperkupában. A 29 éves Messi először a 2009–2010-es idényben jutott el legalább negyven gólig, s azóta ez mindig sikerült neki.

Eredmények: • Las Palmas–Villarreal 1–0 • Real Betis Sevilla–Osasuna Pamplona 2–0 • Deportivo Alavés–Real Sociedad 1–0 • Athletic Bilbao–Real Madrid 1–2 • Eibar–Espanyol Barcelona 1–1 • Leganés–Malaga 0–0 • Atlético Madrid–FC Sevilla 3–1 • Deportivo La Coruńa–Celta Vigo 0–1 • Sporting Gijón–Granada 3–1 • FC Barcelona–FC Valencia 4–2. A táblázaton: 1. Real Madrid 65 pont/27 mérkőzés, 2. Barcelona 63/28, 3. Sevilla 57/28, 4. Atlético 55/28, 5. Villarreal 48/28 (39–20), 6. Real Sociedad 48/28 (42–39).

Bundesliga

Egygólos győzelmet aratott a Bayern München a Borussia Mönchengladbach vendégeként a német labdarúgó-bajnokság 25. fordulójának utolsó mérkőzésén. Az éllovas bajorok találatát Thomas Müller szerezte a 63. percben. Mivel a második helyezett Lipcse kikapott, a bajoroknak 13 pontra nőtt az előnyük.

Eredmények: • Borussia Dortmund–FC Ingolstadt 1–0 • FC Augsburg–SC Freiburg 1–1 • 1899 Hoffenheim–Bayer Leverkusen 1–0 • 1. FC Köln–Hertha Berlin SC 4–2 • Werder Bremen–RB Lipcse 3–0 • VfL Wolfsburg–SV 98 Darmstadt 1–0 • Eintracht Frankfurt–Hamburger SV 0–0 • FSV Mainz 05–FC Schalke 04 Gelsenkirchen 0–1 • Borussia Mönchengladbach–Bayern München 0–1. Az állás: 1. Bayern München 62 pont, 2. Lipcse 49, 3. Dortmund 46, 4. Hoffenheim 45, 5. Hertha 40, 6. Köln 37.

Premier League

Döntetlen született a Manchester City és az FC Liverpool vasárnapi mérkőzésén, az angol bajnokság 29. fordulójában. A lendületes játékot hozó, jó iramú találkozón az első félidőben gólt nem, de számos vitatott, büntetőgyanús szituációt láthatott a közönség. A szünet után Milner tizenegyesből szerezte meg a vezetést a Liverpoolnak, majd Sergio Agüero egy szép akció végén egyenlített a 69. percben.

Eredmények: • AFC Bournemouth–Swansea 2–0 • Crystal Palace–Watford 1–0 • Everton–Hull City 4–0 • Stoke City–Chelsea 1–2 • Sunderland–Burnley 0–0 • West Ham United–Leicester City 2–3 • West Bromwich Albion–Arsenal 3–1 • Middlesbrough–Manchester United 1–3 • Tottenham Hotspur–Southampton 2–1 • Manchester City–FC Liverpool 1–1. A sorrend: 1. Chelsea 69 pont/28 mérkőzés, 2. Tottenham Hotspur 59/28, 3. Man. City 57/28, 4. Liverpool 56/29, 5. MU 52/27, 6. Arsenal 50/27.

Ligue 1

A francia pontvadászat 30. fordulója után a nizzaiak újabb döntetlennel tért vesztettek, a bajnoki címért gyakorlatilag most már az éllovas AS Monaco és a címvédő Paris Saint-Germain küzd.

Eredmények: • Metz–Bastia 1–0 • OSC Lille–Olympique Marseille 0–0 • Nantes–Nizza/Nice 1–1 • Nancy–Lorient 2–3 • Girondins Bordeaux–Montpellier 5–1 • Toulouse–Stade Rennes 0–0 • Angers–Guingamp 3–0 • Caen–AS Monaco 0–3 • Dijon–Saint-Étienne 0–1 • Paris Saint-Germain– Olympique Lyon 2–1.

Az élen: 1. Monaco 71 pont/30 mérkőzés, 2. PSG 68/30, 3. Nice 64/30, 4. Lyon 50/29, 5. Marseille 46/30 (43–37), 6. Bordeaux 46/30 (42–37).