Bajnokságról bajnokságra: közelít a Real

Hagyományos foci-összeállításunkban az európai labdarúgó topligák (olasz, spanyol, német, angol és francia pontvadászat) hétvégi eseményeit foglaljuk össze. Spanyolhonban a Real Madrid rangadót nyert, felkapaszkodott a második helyre, és megközelítette a botló FC Barcelonát.

A Bologna 1–1-es döntetlent játszott a vendég Genoával az olasz labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén. Mindkét csapat magyar játékosa, a bolognai Nagy Ádám és a genovai Schäfer András a kispadon nézte végig a találkozót. A Genoa kapusa, a román ifiválogatott Ionuţ Radu bakizott a házigazdák találatánál.

Eredmények: SS Lazio–Empoli 1–0 – csütörtökön játszották • Chievo Verona–AS Róma 0–3 • AC Párma–Milánói Internazionale 0–1 • Fiorentina–SSC Nápoly 0–0 (a sérülésből felgyógyult román válogatott Vlad Chiricheş a cserepadon kapott helyet) • Atalanta Bergamo–SPAL 2–1 • Sampdoria–Frosinone 0–1 • AC Torino–Udinese 1–0 • Bologna–Genoa 1–1 • Sassuolo–Torinói Juventus 0–3 (az egyik találatot a portugál Cristiano Ronaldo szerezte, már a 18. góljánál jár ebben az idényben) • AC Milan–Cagliari 3–0. Az állás: 1. Juventus 63 pont, 2. Nápoly 52, 3. Inter 43, 4. Milan 39, 5. Róma 38 (44–30), 6. Atalanta 38 (50–31).

A címvédő FC Barcelona gól nélküli döntetlent játszott az Athletic Bilbaóval a spanyol bajnokság 23. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén. A katalán együttes előnye így hat pontra csökkent a második Real Madrid előtt. A királyi gárda megnyerte a madridi rangadót, és megelőzte az Atléticót.

Eredmények: • Real Valladolid–Villarreal 0–0 • Girona–Huesca 0–2 • Espanyol Barcelona–Rayo Vallecano 2–1 • Atlético Madrid–Real Madrid 1–3 • Getafé–Celta Vigo 3–1 • FC Sevilla–Eibar 2–2 • Valencia CF–Real Sociedad 0–0 • Leganés–Real Betis Sevilla 3–0 • Athletic Bilbao–FC Barcelona 0–0. Hétfőn játsszák a Deportivo Alavés–Levante mérkőzést. A sorrend: 1. Barcelona 51 pont, 2. Real Madrid 45, 3. Atlético 44, 4. Sevilla 37, 5. Getafé 35, 6.  Betis 32.

Bundesliga

Dárdai Pál csapata, a Hertha Berlin SC meglepetésre sima, 3–0-s győzelmet aratott a második helyen álló, hazai pályán mindeddig százszázalékos Borussia Mönchengladbach otthonában a német bajnokság 21. fordulójában. A mester fia, Dárdai Palkó a cserepadot koptatta.

A listavezető Borussia Dortmund saját közönsége előtt úgy vesztett pontokat a Szalai Ádámot nélkülöző TSV 1899 Hoffenheimmel szemben, hogy a 75. percben még 3–0-ra vezetett.

Gulácsi Péter, az RB Lipcse magyar válogatott kapusa – a válogatott társ, Willi Orbán csapatkapitány által irányított védelem támogatásával – sorozatban harmadik bajnokiján nem kapott gólt, ugyanakkor ezúttal a támadók sem találtak be, így hazai pályán gól nélküli döntetlennel zárult az Eintracht Frankfurttal vívott összecsapás.

Eredmények: • 1. FSV Mainz 05–Bayer Leverkusen 1–5 (a román válogatott középpályás, Alexandru Maxim a cserepadról nézte társai szenvedését) • Bayern München–FC Schalke 04 Gelsenkirchen 3–1 • Borussia Dortmund–TSV 1899 Hoffenheim 3–3 • SC Freiburg–VfL Wolfsburg 3–3 (a házigazdák nem nevezték Sallai Rolandot) • Hannover 96 SC–1. FC Nürnberg 2–0 • Borussia Mönchengladbach–Hertha Berlin SC 0–3 • RB Lipcse–Eintracht Frankfurt 0–0 • Fortuna Düsseldorf–VfB Stuttgart 3–0 • Werder Bremen–FC Augsburg 4–0. Az élen: 1. Dortmund 50 pont, 2. Bayern 45, 3.  Mönchengladbach 42, 4. Lipcse 38, 5. Eintracht 33 (40–27), 6. Leverkusen 33 (37–32).

A Manchester City hazai pályán valósággal ledózerolta a Chelsea-t az angol bajnokság 26. fordulójának vasárnapi játéknapján. Raheem Sterling már a 4. percben vezetést szerzett a Citynek, majd Sergio Kun Agüero duplázott, és Ilkay Gündogan is betalált, s ekkor még csak a 25. percben járt a találkozó. Agüero a második félidőben büntetőből is betalált, majd Sterling állította be a 6–0-s végeredményt. A Chelsea minden sorozatot tekintve 1991 óta nem kapott ekkora zakót.

Eredmények: • Brighton & Hove Albion–Burnley 1–3 (a hazaiak nem nevezhették a könyöklésért utólagosan három meccsre eltiltott román válogatott Florin Andone csatárt) • Crystal Palace–West Ham United 1–1 • Huddersfield Town–Arsenal 1–2 • FC Liverpool–Bournemouth AFC 3–0 • Southampton–Cardiff City 1–2 • Watford–Everton 1–0 • Fulham–Manchester United 0–3 • Manchester City–Chelsea 6–0 • Tottenham Hotspur–Leicester City 3–1. Hétfőre maradt a Wolverhamton Wanderers–Newcastle United meccs. A táblázaton: 1. Man. City 65 pont/27 mérkőzés (74–20), 2. Liverpool 65/26 (59–15), 3. Tottenham 60/26, 4. MU 51/26, 5. Arsenal 50/26 (53–37), 6. Chelsea 50/26 (45–29).

Ligue 1

Az FC Nantes (a kapuban a román válogatott Ciprian Tătăruşanuval) a hazai pályáján játszott Nimes elleni találkozón megemlékezett a nemrég repülőszerencsétlenségben életét vesztett 28 éves argentin csatárról, Emiliano Saláról. A La Beaujoire Stadionban a mérkőzés előtt vastapssal emlékeztek meg a labdarúgóról, majd a walesi Cardiff City képviselője (ahova igazolt volna a támadó) átadott egy pólót emlékül a nantes-iaknak. A belépti díjat egységesen 9 euróban szabták meg, utalva ezzel a futballista visszavonultatott mezszámára, és a találkozó 9 percében a szurkolók dallal is megemlékeztek róla. A 24. fordulóban játszott találkozó a vendégek kétgólos sikerét hozta.

Eredmények: • Dijón–Olympique Marseille 1–2 • Paris Saint-Germain–Girndins Bordeaux 1–0 • Amiens–Caen 1–0 • Racing Strasbourg–Angers 1–2 • FC Nantes–Nimes 2–4 • Montpellier–AS Monaco 2–2 • Toulouse–Stade Reims 1–1 • Guingamp–OSC Lille 0–2 • Stade Rennes–Saint-Étienne 3–0 • Nizza/Nice–Olympique Lyon 1–0. A táblázaton: 1. PSG 59 pont/22 mérkőzés, 2. Lille 49/24, 3. Lyon 43/24, 4. Montpellier 37/23 (31–19), 5. Marseille 37/24 (38–34), 6. Saint-Étienne 37/23 (33–29), …, 15. Nantes 24/23.