Bajnokságról bajnokságra: Hétfői meccseken történt

Az európai labdarúgó topligák közül az olasz, a spanyol és az angol pontvadászatban hagytak mérkőzést hétfőre, gólt azonban csak a ködös Albionban lőttek (igaz, ott négyet is).

Gól nélküli döntetlennel zárult a Sampdoria–Sassuolo összecsapás, az olasz labdarúgó-bajnokság kilencedik fordulójának hétfő esti zárómérkőzése.

Eredmény: • Sampdoria–Sassuolo 0–0. Az állás: 1. Torinói Juventus 25 pont, 2. SSC Nápoly 21, 3. Milánói Internazionale 19, 4. SS Lazio 18, 5. Sampdoria 15, 6. Fiorentina 14 (15–7), 7. AS Róma 14 (16–12), 8. Sassuolo 14 (15–14).

A Real Sociedad hazai pályán gól nélküli döntetlenre végzett a Gironával a spanyol bajnokság 9. fordulójának zárómérkőzésén.

Eredmény: • Real Sociedad–Girona 0–0. A sorrend: 1. FC Barcelona 18 pont, 2. Espanyol Barcelona 17 (13–7), 3. Deportivo Alavés 17 (12–8), 4. FC Sevilla 16 (21–12), 5. Atlético Madrid 16 (10–5), 6. Valladolid 15, …, 9. Real Sociedad 12, …, 15. Girona 10.

A Leicester City az első félidő utolsó percéig vezetett az Arsenal otthonában, a második félidőben aztán a hazaiak a maguk javára fordították az angol bajnokság 9. fordulójának hétfői zárómeccsét. A mérkőzésen kimagasló teljesítményt nyújtó Mesut Özil egyenlített. Előtte Hector Bellerínről a saját kapujába repült labda miatt került hátrányba az Arsenal. A második félidőben a csereként beálló Pierre-Emerick Aubameyang rövid idő alatt két pompás akcióra tette fel a koronát.

Eredmény: • Arsenal–Leicester City 3–1. A tabellán: 1. Manchester City 23 pont (26–3), 2. FC Liverpool 23 (16–3), 3. Chelsea 21 (20–7), 4. Arsenal 21 (22–11), 5. Tottenham Hotspur 21 (16–7), 6. AFC Bournemouth 17, …, 11. Leicester 12.