Bajnokságról bajnokságra: hétfői meccsek

Az európai topligák közül az olasz, a spanyol és az angol labdarúgó pontvadászatban maradt mérkőzés hétfőre.

A SPAL második helyre lépett előre az olasz labdarúgó-bajnokságban, miután a negyedik forduló hétfői zárómérkőzésén két góllal legyőzte a vendég Atalantát. Az összecsapás mindkét találatát Andrea Petagna szerezte, aki éppen az Atalanta kölcsönjátékosaként szerepel a ferrarai csapatban.

Eredmény: • SPAL–Atalanta Bergamo 2–0. Az állás: 1. Torinói Juventus 12 pont, 2. SPAL 9 (4–1), 3. SSC Nápoly 9 (6–6), 4. Sassuolo 7, 5. Sampdoria 6 (8–1), 6. Fiorentina 6 (7–2), …, 13. Atalanta 4.

A Girona hazai pályán legyűrte az eddig veretlen Celta Vigót a spanyol bajnokság negyedik fordulójának utolsó mérkőzésén. A hétfő esti összecsapáson a házigazda együttes az uruguayi Christian Stuani két, valamint a spanyol Pedro Alcala egy találatával 3–1-re is vezetett, a vendégcsapatnak a hajrában pedig csak a szépítésre futotta erejéből. A Celta, amely két győzelmet és egy döntetlent követően először kapott ki az idény során, az argentin Gustavo Daniel Cabral kiállítása miatt tíz emberrel fejezte be az összecsapást.

Eredmény: • Girona–Celta Vigo 3–2. A sorrend: 1. FC Barcelona 12 pont, 2. Real Madrid 10, 3. Celta Vigo 7 (7–5), 4. Espanyol Barcelona 7 (5–3), 5. Getafé 7 (4–2), 6. Girona 7 (5–6), 7. Deportivo Alavés 7 (3–4).

A Brighton Glenn Murray utolsó percben értékesített büntetőjével, 0–2-ről harcolt ki döntetlent a Southampton otthonában az angol bajnokság ötödik fordulójának zárómeccsén. A két együttes a hétfői pontosztozkodással továbbra is egymás mögött áll a tabellán.

Eredmény: • Southampton–Brighton 2–2. A táblázaton: 1. Chelsea 15 (14–4), 2. FC Liverpool 15 (11–2), 3. Manchester City 13 (14–3), 4. Watford 12, 5. Bournemouth 10, 6. Tottenham Hotspur 9, …, 13. Southampton 5 (6–6), 14. Brighton 5 (7–9).