Bajnokságról bajnokságra: hétfői meccsek

Az európai labdarúgó topbajnokságok közül az olasz és a spanyol pontvadászatban maradtak hétfőre meccsek.

A Juventus saját közönsége előtt 3–0-ra nyert a sereghajtó Chievo ellen az olasz labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén. A zebrák már az első félidőben kétgólos előnyt szereztek, majd a második játékrész elején, az 53. percben Cristiano Ronaldo rúghatott büntetőt, amely azonban kimaradt.

Eredmények: • Torinói Juventus–Chievo Verona 3–0 • Genoa–AC Milan 0–2 (a hazaiaknál a román ifi válogatott Ionuţ Radu védett). Az állás: 1. Juventus 56 pont, 2. SSC Nápoly 47, 3. Milánói Internazionale 40, 4. Milan 34, 5. AS Róma 33, 6. SS Lazio 32, …, 14. Genoa 20, …, 20. Chievo 8 – utóbbi együttestől három pontot levontak.

A spanyol pontvadászatban a 20. forduló zárómérkőzésén az Eibar kiütéses győzelmet aratott barcelonai ellenfele felett.

Eredmény: • Eibar–Espanyol Barcelona 3–0. A sorrend: 1. FC Barcelona 46 pont, 2. Atlético Madrid 41, 3. Real Madrid 36, 4. FC Sevilla 33, 5. Deportivo Alavés 32, 6. Getafé 31, …, 11. Eibar 25, …, 13. Espanyol 24.