Bajnokságról bajnokságra: hétfői meccsek

Az európai labdarúgó topligák közül a spanyol és az angol pontvadászatban hagytak meccset hétfőre.

La Liga

A Real Madrid hajrában szerzett góllal mentett pontot a vendég Real Sociedad ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság 25. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén. A fővárosiak egyenlítő találatát a 100. Real Madrid-mérkőzésén pályára lépő Vinícius Júnior lőtte a 89. percben. A brazil támadó az első 2000 után született labdarúgó, aki elérte a százas meccsszámot a Real Madridban. A döntetlennel 5 pont maradt az éllovas Atlético Madrid előnye a harmadik helyre szoruló városi rivális előtt, de az argentin Diego Simeone együttese egy mérkőzéssel kevesebbet játszott. A következő spanyol bajnoki fordulóban madridi derbit rendeznek.

Eredmény, La Liga, 25. forduló: • Real Madrid–Real Sociedad 1–1. Az állás: 1. Atlético Madrid 58 pont/24 mérkőzés, 2. FC Barcelona 53/25 (55–22), 3. Real Madrid 53/25 (43–20), 4. FC Sevilla 48/24, 5. Real Sociedad 42/25, 6. Real Betis Sevilla 39/25.

Premier League

Az Everton legyőzte hazai pályán a Southamptont az angol bajnokság 26. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén. A Southampton az utóbbi kilenc bajnokin megszerezhető 27 pontból csupán egyet gyűjtött be.

Eredmény, Premier League, 26. forduló: • Everton–Southampton 1–0. A sorrend: 1. Manchester City 62 pont/26 mérkőzés, 2. Manchester United 50/26, 3. Leicester City 49/26, 4. West Ham United 45/26, 5. Chelsea 44/26, 6. FC Liverpool 43/26 (47–34), 7. Everton 43/25 (38–33), …, 14. Southampton 30/26.