Bajnokságról bajnokságra: gólt lőtt Adrian Stoian

Az európai labdarúgó topligákban most már teljes a nagyüzem, ezúttal is az olasz, spanyol, német, angol és francia bajnokság hétvégi eseményeit foglaljuk össze.

Az Internazionale hazai pályán döntetlent játszott az AS Rómával az olasz labdarúgó-bajnokság 21. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén. A Crotone kiütéssel nyert Veronában, az egyik találatot a román középpályás, a találkozót végigjátszó Adrian Stoian lőtte az 54. percben. A Nagy Ádám nélkül felálló Bologna simán verte a sereghajtó Beneventót, ahol szintén nem kapott lehetőséget a cserepados George Puşcaş.

Eredmények: • Cagliari–AC Milan 1–2 • Atalanta Bergamo–SSC Nápoly 0–1 • Bologna–Benevento 3–0 • SS Lazio–Chievo 5–1 • Sampdoria–Fiorentina 3–1 • Sassuolo–AC Torino 1–1 • Udinese–SPAL 1–1 • Verona–Crotone 0–3 • Milánói Internazionale–AS Róma 1–1 (a vendégek cserekapusa Bogdan Lobonţ volt). Lapzárta után ért véget a Torinói Juventus–Genoa összecsapás. Az állás: 1. Nápoly 54 pont/21 mérkőzés, 2. Juventus 50/20, 3. Lazio 43/20 (53–25), 4. Inter 43/21 (36–16), 5. Róma 40/20, 6. Sampdoria 33/20.

A listavezető FC Barcelona 5–0-ra legyőzte idegenben a Betist a spanyol bajnokság 20. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén. A katalánok gól nélküli első félidőt követően őrölték fel ellenfelüket. A csendet Ivan Rakitic törte meg az 59. percben, tíz perccel később pedig már három volt a különbség. Lionel Messi és Luis Suárez bizonyult eredményesek, és mivel mindketten megtették ezt újra, kiütéses Barca-siker született. A házigazdáknál Alin Toşca tartalék volt.

Eredmények: • Getafé–Athletic Bilbao 2–2 • Las Palmas–FC Valencia 2–1 • Espanyol Barcelona–FC Sevilla 0–3 • Atlético Madrid–Girona 1–1 • Villarreal–Levante 2–1 • Real Betis Sevilla–FC Barcelona 0–5 • Real Sociedad–Celta Vigo 1–2 • Real Madrid–Deportivo La Coruna 7–1 (a vendégeknél Florin Andone végigjátszotta  a mérkőzést, Costel Pantilimon kapus eúttal is a cserepadot koptatta) • Deportivo Alavés–Leganés 2–2. Lapzárta után kezdődött az Eibar–Malaga találkozó. A sorrend: 1. Barcelona 54 pont, 2. Atlético 43, 3. Valencia 40, 4. Real Madrid 35, 5. Villarreal 34, 6. Sevilla 32.

Bundesliga

A címvédő és listavezető Bayern München hátrányból felállva két góllal győzött a vendég Werder Bremen ellen a német bajnokság 19. fordulójának vasárnapi játéknapján. A brémaiak a 25. percben vezetéshez jutottak, majd miután a hazaiak fordítottak, a 74. percben sikerült egyenlíteniük. A Bayernt ez sem zökkentette ki, s Robert Lewandowski és Thomas Müller egyaránt második találatával 4–2-re nyert. Müller megszerezte 100. Bundesliga-gólját a bajoroknál, a 28 éves csatár az ötödik helyen áll a klub örökranglistáján. A Bayern sorozatban ötödik győzelmét aratta a pontvadászatban.

A Hertha Berlin SC 1–1-es döntetlent játszott a vendég Borussia Dortmunddal, a Dárdai Pál irányította hazai csapat kevesebb, mint egy perccel a második félidő kezdése után szerzett vezetést Davie Selke jóvoltából, majd a 71. percben Sindzsi Kagava egyenlített.

Eredmények: • Hertha Berlin SC–Borussia Dortmund 1–1 • Hamburger SV–1. FC Köln 0–2 • SC Freiburg–RB Lipcse 2–1 (a vendégeknél a magyar válogatott Gulácsi Péter védett) • 1899 Hoffenheim–Bayer Leverkusen 1–4 • FSV Mainz–VfB Stuttgart 3–2 (Alexandru Maximot nem vetették be a mainziak) • Borussia Mönchengladbach–FC Augsburg 2–0 • VfL Wolfsburg–Eintracht Frankfurt 1–3 • Bayern München–Werder Bremen 4–2 • FC Schalke 04 Gelsenkirchen–Hannover 96 1–1. A tabellán: 1. Bayern 47 pont, 2. Leverkusen 31 (39–27), 3. Schalke 31 (30–25), 4. Lipcse 31 (31–28), 5. Mönchengladbach 31 (30–30), 6. Dortmund 30.

A Tottenham Hotspur döntetlent játszott a Southampton vendégeként az angol bajnokság 24. fordulójának vasárnapi mérkőzésén. A londoniak hat bajnoki óta veretlenek, míg a hazai együttes legutóbbi 11 meccsén nem tudott győzni a Premier League-ben. A Spurs gólját Harry Kane szerezte, aki így már csak egy gólra van századik PL-találatától, mindezt 135 találkozón hozta össze.

Eredmények: • Manchester City–Newcastle United 3–1 • Arsenal–Crystal Palace 4–1 • Burnley–Manchester United 0–1 • Everton–West Bromwich Albion 1–1 • Leicester City–Watford 2–0 • Stoke City–Huddersfield Town 2–0 • West Ham United–AFC Bournemouth 1–1 • Brighton–Chelsea 0–4 • Southampton–Tottenham Hotspur 1–1. Lapzárta után ért véget a Swansea City–FC Liverpool mérkőzés. A táblázaton: 1. Man. City 65 pont/24 mérkőzés, 2. MU 53/24, 3. Chelsea 50/24, 4. Liverpool 47/23, 5. Tottenham 45/24, 6. Arsenal 42/24.

Ligue 1

Az Olympique Lyon legyőzte az éllovas Paris Saint-Germaint a francia bajnokság 22. fordulójában. A PSG az 57. perctől emberhátrányban játszott Dani Alves kiállítása után, a találkozón Neymar combsérülés miatt nem volt bevethető a fővárosiaknál. Ez a párizsiak második bajnoki veresége ebben az idényben. A győztes gólt a 94. Percben Memphis Depay lőtte.

Eredmények: • Caen–Olympique Marseille 0–2 • Nantes–Girondins Bordeaux 0–1 (a hazaiaknál Ciprian Tătăruşanu védett) • Amiens–Guingamp 3–1 • Montpellier–Toulouse 2–1 • Stade Rennes–Angers 1–0 • Strasbourg–Dijón 3–2 • Troyes–OSC Lille 1–0 • Nizza/Nice–Saint-Étienne 1–0 • AS Monaco–Metz 3–1 • Olympique Lyon–Paris Saint-Germain 2–1. Az élen: 1. PSG 56 pont, 2. Lyon 48, 3. Marseille 47, 4. Monaco 46, 5. Nantes 34.