Bajnokságról bajnokságra: focikörkép Európából

Az európai labdarúgó topligák (olasz, spanyol, német, angol és francia pontvadászat) hétvégi eseményeit foglaljuk össze hagyományos módon.

A címvédő Torinói Juventus 1–1-es döntetlent játszott a Hellas Verona otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában. A gól nélküli első félidőt követően a portugál Cristiano Ronaldo a 49. percben betalált, ám a hazaiak nem törtek meg, és a 78. percben egyenlítettek. A fiatal román Radu Drăguşin cserepados volt a torinóiaknál.

Az AC Milan 2–1-re győzött az AS Róma otthonában a játéknap rangadóján. A találkozó első félidejében a vendégek sokkal jobban és veszélyesebben futballoztak a házigazdáknál, ám a fölényüket (két lesgól mellett) csak egy gólra tudták váltani. A fordulás után az AS Róma bátrabbá vált, és gyorsan egyenlíteni tudott, sokáig azonban nem örülhetett, mert a horvát Ante Rebics újra a Milant juttatta vezetéshez az 58. percben. A folytatásban a Farkasok mindent megtettek a győzelemért, több nagy helyzetig is eljutottak, ám nem találtak be újra, ahogy az AC Milan sem volt már eredményes. A házigazdáknál a cserepadról nézhette a mérkőzést a román idegenlégiós Ciprian Tătăruşanu. Sikerével a Milan két vereség után győzött újra a Serie A-ban. A milánóiak 19. idegenbeli meccsükön 13. győzelmüket aratták, míg az AS Róma első hazai bajnoki vereségét szenvedte el ebben az idényben.

Eredmények, Serie A, 24. forduló: • Hellas Verona–Torinói Juventus 1–1 • Bologna–SS Lazio 2–0 (a rómaiak nem nevezték a sérült román idegenlégiós Ştefan Radut) • Spezia–AC Párma 2–2 (a vendégek nem nevezték a magyar Balogh Botondot és Kosztándy Márkot a találkozóra, Valentin Mihăilă kezdőemberként a 79. percben szerepelt, ekkor éppen a másik román válogatott, Dennis Man jött be helyette) • Sampdoria–Atalanta Bergamo 0–2 • Crotone–Cagliari 0–2 (a vendégeknél a román válogatott Răzvan Marin végigjátszotta a mérkőzést, a házigazdák nem nevezték kollegáját, Denis Drăguşt) • Milánói Internazionale–Genoa 3–0 (az Internél ismét cserepadra szorult a román idegenlégiós Ionuţ Andrei Radu) • Udinese–Fiorentina 1–0 • SSC Nápoly–Benevento 2–0 • AS Róma–AC Milan 1–2. Az FC Torino–Sassuolo találkozót a házigazdák koronavírusos esetei miatt március 17-re halasztották. Az állás: 1. Inter 56 pont/24 mérkőzés, 2. Milan 52/24, 3. Juventus 46/23 (45–20), 4. Atalanta 46/24 (55–31), 5. Róma 44/24, 6. Nápoly 42/23.

Az Atlético Madrid idegenben 2–0-ra legyőzte a Villarrealt a spanyol bajnokság 25. fordulójának vasárnapi játéknapján. A hazaiaknál a román idegenlégiós Andrei Raţiu tartalék volt. A madridiak két nyeretlen meccs után tudtak ismét nyerni, s a sikerrel őrzik magabiztos előnyüket a tabellán. A hetedik Villarreal viszont hét mérkőzés óta nem tud győzni a La Ligában.

Eredmények, La Liga, 26. forduló: • Levante–Athletic Bilbao 1–1 • Getafé–Valencia CF 3–0 • Deportivo Alavés–Osasuna Pamplona 0–1 • FC Sevilla–FC Barcelona 0–2 • Eibar–Huesca 1–1 • Granada–Elche 2–1 • Cádiz–Real Betis Sevilla 0–1 • Celta Vigo–Real Valladolid 1–1 • Villarreal–Atlético Madrid 0–2. Hétfőre maradt a Real Madrid–Real Sociedad meccs. A sorrend: 1. Atlético 58 pont/24 mérkőzés, 2. Barcelona 53/25, 3. Real Madrid 52/24, 4. Sevilla 48/24, 5. Real Sociedad 41/24, 6. Betis 39/25.

Bundesliga

A Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Lipcse hazai pályán kétgólos hátrányból fordítva győzte le a hozzá hasonlóan Bajnokok Ligája-nyolcaddöntős Borussia Mönchengladbach együttesét a német bajnokság 23. fordulójában. A győztes gólt a norvég Alexander Sörloth a 93. percben szerezte. A lipcseieknél a sérülése után lábadozó harmadik magyar válogatott, Szoboszlai Dominik továbbra sem bevethető.

A Szalai Ádámmal felálló 1. FSV Mainz 05 hazai pályán kikapott az FC Augsburgtól. A kieséstől fenyegetett hazaiaknál a magyar válogatott csatárt a 64. percben lecserélték.

Sallai Roland együttese, az SC Freiburg 2–1-re győzött a Bayer Leverkusen vendégeként. A magyar játékos a 76. percben, csereként lépett pályára.

Eredmények, Bundesliga, 23. forduló: • Werder Bremen–Eintracht Frankfurt 2–1 • Bayern München–1. FC Köln 5–1 • Borussia Dortmund–Arminia Bielefeld 3–0 • VfB Stuttgart–FC Schalke 04 Gelsenkrichen 5–1 • VfL Wolfsburg–Hertha Berlin SC 2–0 (a Dárdai Pál edzette fővárosiaknál a mester ismét bevetette a hátvédsorban a fiát, Mártont, aki végigjátszotta a meccset) • RB Lipcse–Borussia Mönchengladbach 3–2 • 1. FC Union Berlin–TSG 1899 Hoffenheim 1–1 • 1. FSV Mainz 05–FC Augsburg 0–1 • Bayer Leverkusen–SC Freiburg 1–2. A tabellán: 1. Bayern 52 pont, 2. Lipcse 50, 3. Wolfsburg 45, 4. Eintracht 42, 5. Dortmund 39, 6. Leverkusen 37.

A Chelsea gól nélküli döntetlent játszott hazai pályán a Manchester Uniteddal az angol bajnokság 26. fordulójának vasárnapi rangadóján. Ezzel folytatódott a január végén kinevezett német Thomas Tuchel – és a magyar Lőw Zsolt másodedző – által irányított Chelsea, illetve a második helyen álló MU sorozata, ugyanis január 27. óta mindkét csapat immár kilenc tétmérkőzést vívott meg veretlenül. A Premier League-ben a két élgárda tavaly októberi találkozóján ugyancsak 0–0 lett a végeredmény az Old Traffordon, hasonlóra – mindkét bajnoki gól nélküli döntetlenre végződött – csupán egyszer, az 1921–1922-es idényben volt példa.

A címvédő FC Liverpool a sereghajtó Sheffield United vendégeként zárta le rossz sorozatát, a vasárnap esti mérkőzésen 2–0-ra győzött. A német Jürgen Klopp együttese négy vesztes meccs után tudott újra győzni.

Az Arsenal meglepetésre 3–1-re nyert a harmadik helyezett Leicester City vendégeként.

Eredmények, Premier League, 26. forduló: • Newcastle United–Wolverhampton Wanderers 1–1 • Leeds United–Aston Villa 0–1 • West Bromwich Albion–Brighton & Hove Albion 1–0 • Manchester City–West Ham United 2–1 • Tottenham Hotspur–Burnley 4–0 • Crystal Palace–Fulham 0–0 • Leicester City–Arsenal 1–3 • Chelsea–Manchester United 0–0 • Sheffield United–FC Liverpool 0–2. Hétfőre maradt az Everton–Southampton találkozó. Az élen: 1. Man. City 62 pont, 2. MU 50, 3. Leicester 49, 4. West Ham 45, 5. Chelsea 44, 6. Liverpool 43.

Ligue 1

A francia pontvadászat 27. fordulójában három vesztes mérkőzés után ismét nyerni tudott a román Adrian Ursea edzette nizzai gárda, amely a Stade Rennes otthonából hozta el mind a három pontot. A győztes gólt az Ausztriában született román származású Flavius Daniliuc szerezte.

Eredmények, Ligue 1, 27. forduló: • Stade Rennes–OGC Nizza/Nice 1–2 • Girondins Bordeaux–FC Metz 1–2 • Dijón–Paris Saint-Germain 0–4 (a hazaiaknál a román Mihai Alexandru Dobre a 61. percben csereként állt be) • AS Monaco–Brest 2–0 • Angers–RC Lens 2–2 • Lorient–Saint-Étienne 2–1 • Nimes–FC Nantes 1–1 • Stade Reims–Montpellier 0–0 • OSC Lille–Racing Strasbourg 1–1 • Olympique Marseille–Olympique Lyon 1–1. Az élmezőny: 1. Lille 59 pont, 2. PSG 57, 3. Lyon 56, 4. Monaco 55, 5. Metz 41 (33–26), 6. Lens 41 (39–37).