Bajnokságról bajnokságra, focikörkép Európából

Az európai labdarúgó topligák közül kupamérkőzéseket játszottak Olasz- és Spanyolhonban, utóbbiban bajnoki meccseket is lebonyolítottak, Angliában pedig meglepetéssel ért véget a forduló.

Olasz Kupa

A 90. percben esett öngóllal az SS Lazio 2–1-re legyőzte az AC Pármát a labdarúgó Olasz Kupa nyolcaddöntőjének csütörtök késő esti mérkőzésén, ezzel kialakult a negyeddöntő párosítása: a római kékek az Atalanta Bergamóval találkoznak a következő körben.

A római csapat sokáig 1–0-ra vezetett Marco Parolo fejesgóljával, de előnyét megtartani nem tudta: a 73. percben az albán Thomas Fotaq Strakosha még nagy bravúrral védte az argentin Juan Brunetta fejesét, a kipattanóból pedig Valentin Mihăilă a lécet találta el, ám utóbbi tíz perccel később, a leshatárról kiugorva éles szögből már betalált. Mihăilă először szerepelt kezdőemberként, és első találatát szerezte a Serie A-ban.

A hajrában azonban egy fejes megpecsételte a vendégek sorsát: ugyan a koszovói–albán Vedat Muriqi a kapufát találta el, csakhogy a kipattanó labda a vetődő Simone Colombi kapus testéről bepattant.

A pármai csapat fiatal magyarjai közül Kosznovszky Márk a kispadon ült, nem cserélték be, Balogh Botondot pedig nem nevezték a mérkőzésre. A rómaiaknál ezúttal a cserepadon kapott helyet a román idegenlégiós Ştefan Radu

Eredmény, Olasz Kupa, nyolcaddöntő: • SS Lazio–AC Párma 2–1.

A jövő heti negyeddöntők párosítása: Milánói Internazionale–AC Milan, Atalanta Bergamo–SS Lazio, Torinói Juventus–SPAL Ferrara (II. liga) • SSC Nápoly–Spezia.

Spanyol Király Kupa és La Liga

Az FC Barcelona csak hosszabbítás után tudott 2–0-ra nyerni a harmadosztályban szereplő Cornella vendégeként a spanyol Király Kupában. A legjobb tizenhat közé jutásért rendezett találkozón a katalánok a rendes játékidőben két tizenegyest is kihagytak, előbb a bosnyák Miralem Pjanics, majd a francia Ousmane Dembélé hibázott. A hosszabbításban aztán éppen utóbbi szerzett vezetést, majd a lefújás előtt a dán Martin Christensen Braithwaite biztosította be a győzelmet. A Cornella az előző körben az Atlético Madridot búcsúztatta, és ezúttal is közel állt a nagy bravúrhoz.

Eredmények, Spanyol Király Kupa, a legjobb 16 közé jutásért: • Cordoba (III. liga)–Real Sociedad 0–2 • Alcoyano (III.)–Real Madrid 2–1 – hosszabbítás után • Ibiza (III.)–Athletic Bilbao 1–2 • Cornella (III.)–Barcelona 0–2 – hosszabbítás után.

A korábban az Újpest FC, jelenleg az SD Eibar kapuját védő Marko Dmitrovics gólt szerzett a listavezető Atlético Madrid ellen a bajnokság 19. fordulójának csütörtök esti találkozóján, ám csapata házigazdaként 2–1-es vereséget szenvedett. A 28 esztendős szerb hálóőr a 12. percben büntetőből zörgette meg a fővárosiak hálóját, ezzel a spanyol élvonal történetében a hetedik olyan kapus lett, aki gólt szerzett. Az Atlético Luis Suárez találatával még a szünet előtt egyenlített, majd az uruguayi támadó a 88. percben tizenegyesből állította be a végeredményt.

Eredmények, La Liga, 19. forduló: • Valencia CF–Osasuna Pamplona 1–1 • SD Eibar–Atlético Madrid 1–2. A tabellán: 1. Atlético 44 pont/17 mérkőzés, 2. Real Madrid 37/18, 3. FC Barcelona 34/18, 4. Villarreal 33/19 (28–19), 5. FC Sevilla 33/18 (23–16), 6. Real Sociedad 30/19, …, 14. Valencia 20/19, 15. Eibar 19/19, …, 19. Osasuna 16/19.

A címvédő FC Liverpool hazai bajnoki veretlenségi sorozata 68 találkozó után lezárult: az angol élvonal 18. fordulójának csütörtök esti mérkőzésén a Burnley 1–0-ra nyert az Anfield Roadon. A győztes találatot az angol–osztrák Ashley Barnes szerezte a 83. percben, büntetőből. A Burnley 1974 után nyert ismét az FC Liverpool otthonában, amely 2017 áprilisa után kapott ki újra hazai pályán a Premier League-ben.

Eredmény, Premier League, 18. forduló: • FC Liverpool–Burnley 0–1. A Leeds United-Southampton és az Aston Villa–Tottenham Hotspur mérkőzést elhalasztották. A táblázaton: 1. Manchester United 40 pont/19 mérkőzés, 2. Manchester City 38/18 (31–13), 3. Leicester City 38/19 (35–21), 4. Liverpool 35/19, 5. Tottenham Hotspur 33/18, 6. Everton 32/17, …, 16. Burnley 19/18.