Bajnokságról bajnokságra: focikörkép Európából

Az európai labdarúgó topbajnokságok közül a francia pontvadászatban már a harmadik fordulót rendezték, Angol- és Spanyolhonban most indult útjára ismét a laszti. Emellett kitérünk a magyar élvonal vasárnap esti mérkőzésére is.

Magyar NB I.

A Zalaegerszegi TE FC az MTK otthonából hozta el a három pontot, és lett hatodik – éppen megelőzve fővárosi riválisát – a labdarúgó OTP Bank Ligában.

Eredmény, OTP Bank Liga, 4. forduló: • Budapesti MTK–Zalaegerszegi TE FC 0–3 (Artem Volodimirovics Favorov – 42., Bedi Bence – 74. és Szánthó Regő – 88. perc). Az élen: 1. Székesfehérvári MOL Fehérvár FC 8 pont/4 mérkőzés, 2. Ferencvárosi Torna Club 7/3 (8–2), 3. Mezőkövesd Zsóry FC 7/4 (5–4), 4. Puskás Akadémia FC 6/3 (7–5), 5. Kisvárda Master Good 6/4 (7–8), 6. ZTE 5/4, 7. MTK 5/4 (5–6).

A Valencia CF hazai pályán 4–2-re verte a Levantét a spanyol bajnokság első fordulójának vasárnapi játéknapján.

Eredmények, La Liga, 1. forduló: • Cádiz–Osasuna Pamplona 0–2 • Granada–Athletic Bilbao 2–0 • Eibar–Celta Vigo 0–0 • Valencia CF–Levante 4–2 • Villarreal–Huesca 1–1 • Valladolid–Real Sociedad 1–1 • Deportivo Alavés–Real Betis Sevilla 0–1. Az FC Barcelona–Elche, a Real Madrid–Getafé és az Atlético Madrid–FC Sevilla összecsapásokat elhalasztották.

A Tottenham Hotspur hazai pályán 1–0-ra kikapott az Evertontól az angol bajnokság 2020–2021-es szezon első fordulójának vasárnapi játéknapján. A győztes találatot Dominic Calvert-Lewin fejelte az 55. percben.

Az előző szezonban ötödik Leicester City 3–0-ra nyert az újonc West Bromwich Albion otthonában. A találkozó a második félidőben dőlt el. A legutóbbi évad gólkirálya, Jamie Vardy kétszer is büntetőből volt eredményes. A harmadik találatot a Rókák nyáron szerződtetett belga hátvédje, Timothy Castagne szerezte.

Eredmények, Premier League, 1. forduló: • West Ham United–Newcastle United 0–2 • FC Liverpool–Leeds United 4–3 • Crystal Palace–Southampton 1–0 • Fulham–Arsenal 0–3 • Tottenham Hotspur–Everton 0–1 • West Bromwich Albion–Leicester City 0–3. Hétfőre maradt a Sheffield United–Wolverhampton Wanderers és Brighton & Hove Albion–Chelsea találkozó, a Burnley AFC–Manchester United és a Manchester City–Aston Villa mérkőzéseket elhalasztották.

Ligue 1

A címvédő Paris Saint-Germain 1–0-s vereséget szenvedett hazai pályán az Olympique Marseille csapatától a Ligue 1 vasárnapi játéknapján. Ez sorozatban a második veresége a fővárosiaknak (csütörtökön az RC Lenstől kaptak ki ugyancsak 1–0-ra), akik nem találnak magukra az augusztus 23-i a német Bayern Müncen ellenében elveszetett Bajnokok Ligája döntő óta. Az OM kilenc éve először nyer a Parc des Princes-en. A gólt a 31. percben a válogatott játékosa, Florian Thauvin érte el. A játékvezető a találkozó 97. percében öt piros lapot osztott ki, a PSG-ből Kurzawát, Paredest és Neymart, a Marseille-ből Amavit és Benedettót küldte el idő előtt zuhanyozni.

Eredmények, 3. forduló: • Girondins Bordeaux–Olympique Lyon 0–0 • Montpellier–OGC Nice/Nizza 3–1 • Saint-Étienne–Racing Strasbourg 2–0 • OSC Lille–FC Metz 1–0 • Angers–Stade Reims 1–0 • Dijón–Brest 0–2 • Lorient–RC Lens 2–3 • Nimes–Stade Rennes 2–4 • AS Monaco–Nantes 2–1 • PSG–Marseille 0–1. Az állás: 1. Rennes 7 pont/3 mérkőzés (7–4), 2. Monaco 7/3 (5–3), 3. Lille 7/3 (3–1), 4. Saint-Étienne 6/2 (4–0), 5. Marseille 6/2 (4–2), 6. Lens 6/3 (5–4).

Görög Kupa

A bajnokság után a 28. alkalommal kiírt Görög Kupát is elhódította az Olimpiakosz Pireusz labdarúgócsapata, amely a Vóloszban rendezett zárt kapus döntőben 1–0 arányban jobbnak bizonyult az AEK Athénnál. A többször elhalasztott finálé egyetlen gólja a szerb középpályás Lazar Randjelovics nevéhez fűződik, aki a 9. percben volt eredményes. Az Olimpiakosz 45-ször nyerte meg a bajnokságot, és 18-szor úgy, hogy a kupát is megszerezte. Az AEK sorozatban negyedszer veszít a Görög Kupa döntőjében, az előző három alkalommal a Szaloniki PAOK győzte le. A mérkőzést incidensek előzték meg, az AEK néhány tucat szurkolója megpróbálta megközelíteni azt a szállodát, ahol az Olimpiakosz játékosai laktak, de a rendőrség könnygázzal szétoszlatta a renitens gárdát.