Bajnokságról bajnokságra: focikörkép Európából

Hagyományos foci-összefoglalónk visszatér: összefoglaljuk az európai labdarúgó-topbajnokságok (olasz, spanyol, német, angol és francia pontvadászat) hétvégi eseményeit.

Serie A

A Milánói Internazionale 4–3-ra nyert a Sassuolo otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság 8. fordulójának vasárnapi játéknapján. A milánóiak a belga Romelu Lukaku és az argentin Lautaro Martínez duplájával a 71. percben már 4–1-re vezettek, ám a hazaiak a hajrában felzárkóztak, több lehetőségük is volt az egyenlítésre, de a legnagyobb helyzetüket is kihagyták. Az első félidő végén egy percre félbeszakadt a játék, mert egy ejtőernyős landolt a pálya közepén. A házigazdák nem nevezték a sérült román válogatott Vlad Chiricheşt.

Az AC Párma a dán Andreas Cornelius mesterhármasának is köszönhetően 5–1-re győzte le otthon a Genoát, a vendégeknél a román válogatott Andrei Ionuţ Radu védett.

Eredmények: • Torinói Juventus–Bologna 2–1 • SSC Nápoly–Hellas Verona 2–0 • SS Lazio–Atalanta Bergamo 3–3 (a rómaiak 0–3-ról álltak talpra, a román idegenlégiós Ştefan Radu kezdőember volt a Lazióban, a 79. percben cserélték le) • Sassuolo–Milánói Internazionale 3–4 • Sampdoria–AS Róma 0–0 • Cagliari–SPAL Ferrara 2–0 • Udinese–AC Torino 1–0 • AC Párma–Genoa 5–1 • AC Milan–Lecce 2–2 (a vendégeknél a román válogatott Romario Benzar a cserepadot koptatta). Hétfőre maradt a Brescia–Fiorentina mérkőzés. A tabellán: 1. Juventus 22 pont, 2. Inter 21, 3. Atalanta 17, 4. Nápoly 16, 5. Cagliari 14, 6. Róma 13.

La Liga

A tartalékosan kiálló Real Madrid elvesztette veretlenségét a spanyol bajnokságban: a királyi gárda a 9. fordulóban 1–0-ra kikapott a Real Mallorca vendégeként. A győztes gólt az elefántcsontparti Lago Junior szerezte a hetedik percben. A fővárosi együttes az utolsó negyedórában emberhátrányban játszott Álvaro Odriozola kiállítása miatt. A Mallorca 2009 májusa után múlta felül ismét a Real Madridot. A botlást kihasználta az FC Barcelona, amely az élre állt.

Eredmények: • Granada–Osasuna Pamplona 1–0 • RCD Mallorca–Real Madrid 1–0 • Getafé–Leganés 2–0 • Atlético Madrid–Valencia CF 1–1 • Eibar–FC Barcelona 0–3 • Real Sociedad–Real Betis Sevilla 3–1 • Deportivo Alavés–Celta Vigo 2–0 • Espanyol Barcelona–Villarreal 0–1 • Athletic Bilbao–Real Valladolid 1–1 • FC Sevilla–Levante 1–0. Az állás: 1. Barcelona 19 pont, 2. Real Madrid 18, 3. Granada 17, 4. Real Sociedad 16 (16–10), 5. Atlético 16 ( 8–5), 6. Sevilla 16 (11–11).

Bundesliga

A német bajnokság 8. fordulójában a két magyar válogatottat, Gulácsi Péter kapust és a csapatkapitányi szerepet betöltő Willi Orbánt foglalkoztató RB Lipcse 1–1-es döntetlenre végzett a VfL Wolfsburggal.

Eredmények: • Eintracht Frankfurt–Bayer Leverkusen 3–0 • Borussia Dortmund–Borussia Mönchengladbach 1–0 • FC Augsburg–Bayern München 2–2 • Fortuna Düsseldorf–1. FSV Mainz 05 1–0 (a vendégeknél a magyar válogatott Szalai Ádám csereként a 84. percben állt be, a román idegenlégiós Alexandru Maxim viszont még ennyi lehetőséget sem kapott) • RB Lipcse–VfL Wolfsburg 1–1 • Union Berlin–SC Freiburg 2–0 (a Freiburgnál magyar válogatott Sallai Roland cserepados volt) • Werder Bremen–Hertha Berlin SC 1–1 • 1. FC Köln–SC Paderborn 3–0 • TSG 1899 Hoffenheim–FC Schalke 04 Gelsenkirchen 2–0. A sorrend: 1. Mönchengladbach 16 pont (15–7), 2. Wolfsburg 16 (11–5), 3. Bayern 15 (22–10), 4. Dortmund 15 (20–11), 5. Lipcse 15 (16–8), 6. Freiburg 14.

Premier League

A listavezető FC Liverpool 1–1-es döntetlent játszott a Manchester Uniteddel idegenben az angol bajnokság 9. fordulójának vasárnapi rangadóján. A hazaiak a 37. percben Marcus Rashford révén kerültek előnybe, és bár a gól előtt úgy tűnt, az MU ellentámadását egy szabálytalanság előzte meg, a játékvezető a videóbíró használatát követően is hajthatatlan maradt. Nem sokkal később a Liverpool Sadio Manénak köszönhetően egyenlített, de a technika ezúttal is a Vörös Ördögöket segítette, ugyanis kiderült, hogy a szenegáli támadó részben kézzel vette át a labdát. A fordulást követően az MU kontrákra rendezkedett be, a Liverpool nyomását a 85. percig bírta, ekkor a csereként pályára lépő Adam Lallana egyenlített és állította be a végeredményt. A Bajnokok Ligája-győztes Liverpool sorozatban 17 megnyert bajnoki mérkőzés után vesztett pontokat, egy újabb győzelemmel beállította volna a Manchester City rekordját.

Eredmények: • Crystal Palace–Manchester City 0–2 • Everton–West Ham United 2–0 • Aston Villa–Brighton & Hove Albion 2–1 (a vendégek nem nevezték a román idegen légiós Tudor Băluţăt) • AFC Bournemouth–Norwich City 0–0 • Chelsea–Newcastle United 1–0 • Leicester City–AFC Burnley 2–1 • Tottenham Hotspur–Watford 1–1 • Wolverhampton Wanderers–Southampton 1–1 • Manchester United–FC Liverpool 1–1. Hétfőn játszották a Sheffield United–Arsenal találkozót. Az élen: 1. Liverpool 25 pont/9 mérkőzés, 2. Man. City 19/9, 3. Leicester 17/9 (16– 8), 4. Chelsea 17 (19–14), 5. Arsenal 15/8, 6. Crystal Palace 14/9.

Ligue 1

A francia pontvadászatban az Olympique Lyonnál az edzőváltás nem hozta el az augusztus óta várt győzelmet, a 10. fordulóban csak gól nélküli döntetlenre voltak képesek hazai pályán a Dijón ellenében. A román válogatott kapusa, Ciprian Tătăruşanu ismét csak a cserepadról figyelhette az eseményeket.

Eredmények: • Nizza/Nice–Paris Saint-Germain 1–4 • Olympique Lyon–Dijón 0–0 • Angers–Brest 0–1 • Metz–Nantes 1–0 • Nimes–Amiens 1–1 • Stade Reims–Montpellier 1–0 • Toulouse–OSC Lille 2–1 • Girondins Bordeaux–Saint-Étienne 0–1 • AS Monaco–Stade Rennes 3–2 • Olympique Marseille–Racing Strasbourg 2–0. Az élmezőny: 1. PSG 24 pont, 2. Nantes 19, 3. Reims 17, 4. Marseille 16 (12–11), 5. Angers 16 (16–16), 6. Bordeaux 15.