Bajnokságról bajnokságra: FCSB-siker a Románia derbin

Az európai labdarúgó topbajnokságok (olasz, spanyol, német, angol és francia pontvadászat) hétvégi eseményei mellett a román élvonal vasárnap esti eredményeiről, közte a fővárosi rangadó kimeneteléről is szólunk.

I. liga

A román első osztály 12. fordulójában nem sikerült Miriuţă László dinamós bemutatkozása: a héten kinevezett mester csapata egygólos vereséget szenvedett a Nicolae Dică edzette FCSB-től a fővárosi Nemzeti Arénában (27 325 néző tekintette meg a Románia derbit).

Eredmények: • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC–Temesvári ACS Poli 1–1 (gól: Luwagga William Kizito – 45. perc, illetve Alin Şeroni – 96. perc) • FCSB–Bukaresti Dinamó 1–0 (Marko Momcsilovics – 31. perc; a FCSB játékosa, Constantin Budescu 11-est hibázott a 77. percben; a találkozót a nagykárolyi Kovács István vezette). Lapzárta után ért véget a Botoşani-i FC–Konstancai Viitorul és a Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Kolozsvári CFR 1907 összecsapás.

A bajnokságban szerdán 16.30 órától pótolják a múlt heti, hétközi fordulóból az időjárási körülmények miatt elhalasztott Dinamó–Chiajnai Concordia találkozót.

A sorrend: 1. KV. CFR 1907 26/11, 2. FCSB 25/12, 3. Krajovai Universitatea SK 23/12, 4. Astra 22/11, 5. Botoşani 20/11, 6. ACS Poli 18/12.

Hiába vezetett szinte végig a Fiorentina (Ianis Hagi a kispadról nézte a mérkőzést), a vendég Atalanta a 94. percben szerzett góllal egyenlített, így pontot szerzett az olasz labdarúgó-bajnokság hatodik fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén.

Ştefan Radu hátvéd kitűnően játszott Veronában, csapata, az SS Lazio, kiütéses győzelmet aratott a Hellas ellen.

Eredmények: • Torinói Juventus–AC Torino 4–0 • AS Róma–Udinese 3–1 • SPAL–SSC Nápoly 2–3 (a továbbra is sérült Vlad Chiricheş nem játszott a nápolyiaknál) • Sassuolo–Bologna 0–1 (a vendégeknél Nagy Ádám ismét cserepados volt) • Milánói Internazionale–Genoa 1–0 • Cagliari–Chievo 0–2 • Crotone–Benevento 2–0 (Adrian Stoian a 70. percig játszott, az első találatnál ő adta a gólpasszt, a túloldalon George Puşcaş csatár végig a pályán volt) • Hellas Verona–SS Lazio 0–3 • Sampdoria–AC Milan 2–0 • Fiorentina–Atalanta Bergamo 1–1. Az állás: 1. Nápoly 18 pont (22–5), 2. Juventus 18 (18–3), 3. Inter 16, 4. Lazio 13, 5. Róma 12 (12–4), 6. AC Milan 12 (10–8).

Primera División

Súlyos vereséget szenvedett Barcelonában a Deportivo La Coruna az Espanyoltól. Florin Andone ezúttal nem kapott lehetőséget a kezdőtizenegyben, a 69. percben becserélték. A Deportivo kapuját Costel Pantilimon őrizte, nem sok sikerrel.

Eredmények: • Girona–FC Barcelona 0–3 • Malaga–Athletic Bilbao 3–3 • Atlético Madrid–FC Sevilla 2–0 • Deportivo Alavés–Real Madrid 1–2 • Espanyol Barcelona–Deportivo La Coruna 4–1 • Getafé–Villarreal 4–0 • Eibar–Celta Vigo 0–4 • Las Palmas–Leganés 0–2 • Real Sociedad–FC Valencia 2–3. Lapzárta után kezdődött a Real Betis Sevilla–Levante találkozó. Az élen: 1. Barcelona 18 pont, 2. Atlético 14, 3. Sevilla 13, 4. Valencia 12, 5. Real Madrid 11, 6. Leganés 10.

Bundesliga

A Dárdai Pál edzette Hertha Berlin SC Mainzban kapott ki 1–0-ra 11-es góllal, az RB Lipcse hazai pályán győzte le 2–1-re az Eintracht Frankfurtot a német bajnokság 6. fordulójában. A lipcseieknél a második félidőben a kezdőcsapatba egy hét után visszatérő Gulácsi Péter egy elkerülhető találatot kapott, de a három pont sorsát ez nem befolyásolta. A sérült Szalai Ádámot nélkülöző 1899 Hoffenheim szintén nyert.

Eredmények: • Bayern München–VfL Wolfsburg 2–2 • RB Lipcse–Eintracht Frankfurt 2–1 • 1899 Hoffenheim–FC Schalke 04 Gelsenkirchen 2–0 • FSV Mainz 05–Hertha Berlin SC 1–0 • VfB Stuttgart–FC Augsburg 0–0 • Werder Bremen–SC Freiburg 0–0 • Borussia Dortmund–Borussia Mönchengladbach 6–1 • Hannover 96–1. FC Köln 0–0 • Bayer Leverkusen–Hamburger SV 3–0. Az élmezőny: 1. Dortmund 16 pont, 2. Hoffenheim 14, 3. Bayern 13, 4. Hannover 12, 5. Augsburg 11, 6. Lipcse 10.

Az angol bajnokság hatodik fordulója után is tart a manchesteriek egyeduralma az élen, miután a City kiütötte Crystal Palace-t, a United pedig idegenből hozta el mind a három pontot.

Eredmények: • West Ham United–Tottenham Hotspur 2–3 • Manchester City–Crystal Palace 5–0 • Southampton–Manchester United 0–1 • Stoke City–Chelsea 0–4 • Burnley–Huddersfield Town 0–0 • Everton–AFC Bournemouth 2–1 • Swansea City–Watford 1–2 • Leicester City–FC Liverpool 2–3 • Brighton–Newcastle United 1–0. Lapzárta után fejeződött be az Arsenal–West Bromwich Albion mérkőzés. A tabellán: 1. Man. City 16 pont (21–2), 2. MU 16 (17–2), 3. Chelsea 13, 4. Tottenham Hotspur 11 (10–5), 5. Liverpool 11 (12–11), 6. Watford 11 (9–10).

Ligue 1

A remekül védő Ciprian Tătăruşanu volt az FC Nantes 2–1-es idegenbeli sikerének egyik kulcsa Strasbourg-ban, ennek is köszönhetően az olasz Claudio Ranieri edzette csapat az 5. helyre lépett előre a francia pontvadászat 7. játéknapja után. Amikor meg már verve volt a hosszabbításpercekben, akkor játékostársa, David Alcibiade mentett a gólvonalról. A sérült Lang Ádámot nélkülöző Dijón bravúros döntetlent ért el Lyonban.

Eredmények: • OSC Lille–AS Monaco 0–4 • Nizza/Nice–Angers 2–2 • Montpellier–Paris Saint-Germain 0–0 • FC Metz–Troyes 0–1 • Olympique Lyon–Dijón 3–3 • Caen–Amiens 1–0 • Girondins Bordeaux–Guingamp 3–1 • Racing Strasbourg–FC Nantes 1–2 • Saint-Étienne–Stade Rennes 2–2 • Olympique Marseille–FC Toulouse 2–0. Az élmezőny: 1. PSG 19 pont, 2. Monaco 18, 3. Bordeaux 15, 4. Saint-Étienne 14, 5. Marseille 13 (11–10), 6. Nantes 13 (5–5).