Bajnokságról bajnokságra: először nyert a West Ham

Az európai labdarúgó topbajnokságok közül a spanyol és az angol hagyott hétfőre is mérkőzést. Angolhonban a West Ham United első sikerét aratta, az újonc Huddersfield volt a szenvedő fél.

Primera División

A spanyol labdarúgó-bajnokságban szintén első győzelmét szerezte a Las Palmas, két góllal nyert idegenben a jobb időket megélt Malaga ellenében a harmadik fordulóban.

Eredmény: • Malaga–Las Palmas 1–3. A sorrend: 1. FC Barcelona 9 pont (9–0), 2. Real Sociedad 9 (10–4), 3. FC Sevilla 7 (5–1), 4. Athletic Bilbao 7 (3–0), 5. Leganés 6, 6. Atlético Madrid 5, …, 14. Las Palmas 3, …, 19. Malaga 0.

Premier League

Az eddig pont nélküli West Ham United hazai pályán két góllal legyőzte a kimondottan jól rajtoló, eddig még gólt sem kapó újonc Huddersfield Town csapatát az angol bajnokság negyedik fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén.

Eredmény: • West Ham United–Huddersfield Town 2–0.

Az állás: 1. Manchester United 10 pont (12–2), 2. Manchester City 10 (10–2), 3. Chelsea 9, 4. Watford 8, 5. Tottenham 7 (7–3), 6. Huddersfield 7 (4–2), …, 18. West Ham 3.