Bajnokságról bajnokságra: eldőlt egy északi bajnoki cím sorsa

Az európai labdarúgó topbajnokságok közül az olasz, a spanyol és az angol pontvadászatban hagytak mérkőzést hétfőre. Emellett a svéd bajnokság győzteséről is szólunk.

A sereghajtó Benevento – George Puşcaş csatárral a cserepadon – kikapott Veronában az olasz labdarúgó-bajnokság nyolcadik fordulójának hétfői zárómérkőzésén, így továbbra is pont nélkül áll. A vendégek a 37. perctől emberhátrányban játszottak Luca Antei kiállítása után. A Benevento csupán két gólt szerzett a bajnokságban, míg tizenkilencet kapott, így eddig minden téren a leggyengébb csapat az olasz élvonalban.

Eredmény: • Hellas Verona–Benevento 1–0. Az állás: 1. SSC Nápoly 24 pont/8 mérkőzés, 2. Milánói Internazionale 22/8, 3. Torinói Juventus 19/8 (21–7), 4. SS Lazio 19/8 (21–10), 5. AS Róma 15/7, 6. Sampdoria 14/7, …, 16. Verona 6/8, …, 20. Benevento 0/8.

Primea División

A Celta Vigo az 52. perctől emberhátrányban játszva nyert három góllal a Las Palmas otthonában a spanyol bajnokság nyolcadik fordulójának hétfői játéknapján. Iago Aspas mesterhármasig jutott.

Eredmény: • Las Palmas–Celta Vigo 2–5. A tabellán: 1. FC Barcelona 22 pont, 2. FC Valencia 18, 3. Real Madrid 17, 4. Atlético Madrid 16 (13–5), 5. Sevilla 16 (9–4), 6. Leganés 14, …, 10. Celta Vigo 11, …, 18. Las Palmas 6.

A Leicester City hazai pályán döntetlent játszott a West Bromwich Albionnal az angol bajnokság nyolcadik fordulójának hétfői játéknapján.

Eredmény: • Leicester City–West Bromwich Albion 1–1. A sorrend: 1. Manchester City 22 pont, 2. Manchester United 20, 3. Tottenham Hotspur 17, 4. Watford 15, 5. Chelsea 13 (13–8), 6. Arsenal 13 (12–10), …, 10. West Bromwich 10, …, 18. Leicester 6.

Huszadszor lett svéd bajnok a Malmö FF

Fennállásának huszadik svéd bajnoki címét szerezte meg a Malmö FF labdarúgócsapata. A címvédő gárda hétfőn 3–1-re nyert az IFK Norrköping vendégeként, így három fordulóval az idény vége előtt behozhatatlan, tízpontos előnyre tett szert üldözője, az AIK Solna/Stockholm előtt. A találkozó a hajrában rövid időre félbeszakadt a berohanó malmői szurkolók miatt, de Magnus Pehrsson vezetőedző és a játékosok rávették az ünneplő híveket, hogy hagyják el a pályát. A Malmö FF az utóbbi öt évben negyedszer lett bajnok.