Bajnokságról bajnokságra: csatlakoztak a franciák is

Az európai labdarúgó topbajnokság idei fordulóinak folytatásához a francia is csatlakozott a hétvégén, összefoglalónkban emellett az olasz, a spanyol és az angol pontvadászatra is kitérünk.

Serie A

A listavezető Juventus egy góllal kikapott a Fiorentina otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának vasárnapi esti mérkőzésén. A firenzei meccsen a hazaiak nagy fölényben játszottak az első félidőben, s egygólos előnnyel mehettek a szünetre, majd a fordulás után gyorsan két gólra növelték a különbséget. A Juventus ezt követően szinte azonnal szépített, ám a hajrában hiába támadott már négy csatárral is, képtelen volt ismét a kapuba találni. A Fiorentina kapuját Ciprian Tătăruşanu védte, a román válogatott sok tiszta gólhelyzetben mentett. A firenzeiek másik román idegenlégiósa, Ianis Hagi a cserepadot koptatta.

Eredmények: • Milnói Internazionale–Chievo 3–1 • Crotone–Bologna 0–1 • SS Lazio–Atalanta Bergamo 2–1 • SSC Nápoly–Pescara 3–1 • Sampdoria–Empoli 0–0 • Sassuolo–AC Palermo 4–1 • Udinese–AS Róma 0–1 • Cagliari–Genoa 4–1 • Fiorentina–Torinói Juventus 2–1. Lapzárta után ért véget az AC Torino–AC Milan összecsapás. Az állás: 1. Juventus 45 pont/19 mérkőzés, 2. Róma 44/20, 3. Nápoly 41/20, 4. Lazio 40/20, 5. Milan 36/18 (28–20), 6. Inter 36/20 (33–23), 7. Atalanta 35/20, 8. Fiorentina 30/19.

Primera División

Az FC Sevilla a 85. percben vereségre állt, ám a hajrában két gólt szerezve fordított a listavezető Real Madrid ellen a spanyol bajnokság 18. fordulójának utolsó vasárnapi mérkőzésén. A mérkőzésen Cristiano Ronaldo büntetőből szerzett vezetést a második félidő elején, a 85. percben aztán Sergio Ramos öngóljával egyenlítettek a hazaiak, majd a ráadásban az új szerzemény, Stevan Jovetics talált be a Real kapujába. A vereség azt is jelenti a Real számára, hogy lezárult 40 tétmeccse tartó veretlenségi sorozata.

Eredmények: • Deportivo La Coruńa–Villarreal 0–0 • FC Barcelona–Las Palmas 5–0 • Leganés–Athletic Bilbao 0–0 • Atlético Madrid–Real Betis Sevilla 1–0 • Celta Vigo–Deportivo Alavés 1–0 • FC Valencia–Espanyol Barcelona 2–1 • Sporting Gijón-Eibar 2–3 • Granada–Osasuna Pamplona 1–1 • FC Sevilla–Real Madrid 2–1. Lapzárta után kezdődött a Malaga-Real Sociedad találkozó. A sorrend: 1. Real Madrid 40 pont/17 mérkőzés, 2. Sevilla 39/18, 3. Barcelona 38/18, 4. Atlético 34/18, 5. Villarreal 31/18, 6. Real Sociedad 29/17.

Premier League

Döntetlent játszott egymással a Manchester United és az FC Liverpool az angol bajnokság 21. fordulójának rangadóján.

Eredmények: • Leicester City–Chelsea 0–3 • Burnley–Southampton 1–0 • Hull City–AFC Bournemouth 3–1 • Sunderland–Stoke City 1–3 • Swansea City–Arsenal 0–4 • Watford–Middlesbrough 0–0 • West Ham United–Crystal Palace 3–0 • Tottenham Hotspur–West Bromwich Albion 4–0 • Everton–Manchester City 4–0 • Manchester United–FC Liverpool 1–1. A tabellán: 1. Chelsea 52 pont, 2. Tottenham 45 (43–14), 3. Liverpool 45 (49–24), 4. Arsenal 44, 5. Man. City 42, 6. MU 40.

Ligue 1

A francia bajnokság 20. fordulója után éllovas-váltás történt, miután a nizzaiak csak gól nélküli döntetlenre voltak képesek hazai pályán a Metz ellen, az AS Monaco viszont kiütéssel nyert Marseille-ben.

Eredmények: • OSC Lille–Saint-Étienne 1–1 • Stade Rennes–Paris Saint-Germain 0–1 • Montpellier–Dijon 1–1 • Nancy–Bastia 1–0 • Lorient–Guingamp 3–1 • Toulouse–Nantes 0–1 • Angers–Girondins Bordeaux 1–1 • Nizza/Nice–Metz 0–0 • Caen–Olympique Lyon 3–2 • Olympique Marseille–Monaco 1–4. Az élen: 1. Monaco 45 pont/20 mérkőzés (60–21), 2. Nice 45/20 (34–13), 3. PSG 42/20, 4. Lyon 34/19, 5. Guingamp 30/20 (26–22), 6. Marseille 30/20 (23–23).