Bajnokságról bajnokságra

Nehezen nyert a FCSB

Hiába uralta végig a találkozót, a Steaua-utód FCSB csak nehezen tudott nyerni az I. liga 4. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén Chiajnán. Sőt, a házigazdák a játék menetével ellentétben váratlanul vezetést szereztek a második félidő elején, és negyed órával a vége előtt még mindig ők voltak előnyben. Nicolae Dică legénysége azonban nem adta fel, és végül a csapat két legfiatalabb játékosának köszönhetően fordított. A fővárosi gárda így tartja a lépést az élmezőnnyel, miközben az egymással döntetlenre játszó Krajovai U és a Gyurgyevói/Giurgiui Astra leszakadni látszik az élbolytól.

Eredmények és gólszerzők: Krajovai U–Astra 1–1 (Mitriţă 51., illetve Balaure 9.), Chiajnai Concordia–FCSB 1–2 (Cristescu 54., illetve Benzar 75. és Man 85.). a forduló utolsó találkozója, a Bukaresti Dinamó és a Medgyesi Gázmetán közötti mérkőzés lapzártánk után kezdődött. A tabellán:

1.          Botoşani              4             3             1             0             10–3      10

2.          Kv. CFR 4             3             1             0             8–1        10

3.          FCSB      4             3             1             0             6–3        10

4.          Astra     4             2             1             1             6–4        7

5.          Dinamó                3             2             0             1             4–1        6

6.          Krajova                4             1             3             0             5–3        6

7.          Tem. Poli             4             2             0             2             3–5        6

8.          Sepsi     4             2             0             2             4–7        6

9.          Voluntari             4             1             1             2             5–6        4

10.           Jászvásár             4             1             1             2             1–4        4

11.          Viitorul 4             1             0             3             3–4        3

12.           Chiajna 4             0             1             3             2–5        1

13.           Juventus             4             0             1             3             2–7        1

14.           Gázmetán          3             0             1             2             0–6        1

Fej-fej mellett a címvédő és az ezüstérmes

A címvédő Budapest Honvéd és a legutóbb második Videoton is 2–0-ra nyert idegenben a labdarúgó OTP Bank Liga negyedik fordulójában, ezzel, kihasználva a diósgyőriek szombati vereségét, holtversenyben az élre álltak. A Debrecen és a Ferencváros mérkőzésén nem esett gól, így a hazaiak továbbra is nyeretlenek, a vendégek pedig veretlenek a mostani szezonban. Az Újpest idénybeli első győzelmét aratta.

A vasárnapi eredmények és gólszerzők: Újpest FC–Vasas FC 1–0 (Nagy D. 25.), Mezőkövesd Zsóry FC-Videoton FC 0-2 (Henty 23., Lazovic 85.), Debreceni VSC-Ferencváros 0-0. A tabellán:

1. Honvéd         4             2             2             0             8–4        8

Videoton        4             2             2             0             8–4        8

3.  Diósgyőr              4             2             1             1             7–6        7

4. Vasas    4             2             0             2             3–3        6

5. Mezőkövesd     4             2             0             2             5–10      6

6. Ferencváros      4             1             3             0             8–3        6

7. Újpest  4             1             3             0             7–6        6

8. Balmazújv.         4             1             2             1             7–4        5

9. Paks      4             1             2             1             7–6        5

10. Haladás                4             1             0             3             1–7        3

11.  DVSC     4             0             2             2             2–4        2

12.  Puskás  4             0             1             3             2–8        1

Angol Szuperkupa: megtörte az átkot az Arsenal

A Szuperkupáért kiírt mérkőzés nyitotta meg a 2017/18-as brit fociidényt: a vasárnap esti találkozón a Chelsea és az Arsenal szállt harcba a trófeáért. A két londoni klub találkozóján a bajnok Chelsea a 46. percben Moses révén talált be, de aztán emberhátrányba került – a 80. percben Pedro kapott pirosat durva szabálytalanságért –, és rögtön utána a 82. percben Kolasinac egyenlített. Végül büntetőpárbaj döntötte el, hogy melyik csapat helyezheti vitrinébe a serleget, és ez nem hangzott túl jól az „ágyúsoknak”: kettőből két alkalommal vesztették el korábban így a Szuperkupát. Ezúttal viszont megtörték az átkot: riválisuk új sztárja, a klubrekord-összegért (80 millió euró) érkezett Alvaro Morata, de a kapus (!) Thibaut Courtois is hibázott, így a „lutrit” az Arsenal nyerte 4–1-re. A Chelsea sorozatban negyedszer hagyta el vesztesként a pályát Szuperkupa-mérkőzésen.

Ligue 1: Neymar egyelőre a tribünben

A hétvégén elkezdődött francia élvonalbeli bajnokság egyik kérdése az volt, pályára lép-e máris a PSG színeiben a frissen igazolt Neymar. Nos, a minden idők legdrágább futballistája ugyan már túl van az öltözői „beavatáson”, egyelőre a tribünből követte új csapata játékát, de a párizsiak, amint az várható volt, nélküle is győzni tudtak a nyitófordulóban az Amiens ellenében.

Eredmények: Angers–Bordeaux 2–2, Lille–Nantes 3–0, Lyon–Strasbourg 4–0, Metz–Guingamp 1–3, Montpellier–Caen 1–0, St. Etienne–Nice 1–0, Troyes–Rennes 1–1, Paris Saint-Germain–Amiens 2–0, Monaco–Toulouse 3–2, Olympique Marseille–Dijon 3–0.