Bajnokok Ligája: továbbjutott az FC Liverpool

Az FC Liverpool bejutott a Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakaszába, mivel Mohamed Szalah góljával 1–0-ra megverte az SSC Nápolyt a C-csoport utolsó fordulójában, és mivel a négyest végül megnyerő PSG is győzött, az olasz együttes kiesett.

Az egyiptomi gólvágó a 34. percben szerezte azt az egyetlen találatot, amely végül döntött.

Az angol csapat több szerzett góljával lépett tovább olasz riválisával szemben, ugyanis a két csapat között nem döntött sem az egymás elleni eredmény, sem a gólkülönbség. A meccsen sokkal több helyzete volt a szigetországiaknak, ugyanakkor a hosszabbításban a lengyel Arkadiusz Milik ziccerét bravúrral védte a nyáron szerződtetett brazil Alisson Ramses Becker, pedig ha bemegy, akkor a nápolyiak lépnek tovább, és a Liverpool került volna az Európa Ligába. A csoportot a Paris Saint-Germain nyerte, mivel három góllal nyert a Crvena Zvezda otthonában.

A Tottenham Hotspurnek a csoportelső FC Barcelona vendégeként elért 1–1-es döntetlen azért volt elég az egyenes kieséses szakasz eléréséhez, mert az Internazionale hazai pályán nem tudta felülmúlni a PSV Eindhovent. Az angolok a 85. percben a brazil Lucas Rodrigues Moura da Silva góljával egyenlítettek, miközben az olaszok is 1–1-et játszottak a holland ellenfelükkel, így azonos pontszámmal zárt a két gárda, de az egymás elleni eredmény a Tottenhamnek kedvezett.

Az A-jelű négyesben csak az volt a kérdés, melyik csapat jut tovább első helyen, amelyet végül a Monacóban kétgólos győzelmet arató Borussia Dortmund szerzett meg, mivel az Atlético Madrid meglepetésre nem bírt vendégként az FC Bruges együttesével, s csak gól nélküli döntetlent játszott. A csoportelsőség jobb egymás elleni eredménnyel lett a németeké.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. forduló:

A-csoport: • AS Monaco (francia)–Borussia Dortmund (német) 0–2 (gól: Raphaël Guerreiro 2 – 15. és 88. perc) • FC Bruges (belga)–Atlético Madrid (spanyol) 0–0. A csoport végeredménye: 1. Dortmund 13 pont, 2. Atlético  13, 3. Bruges 6, 4. Monaco 1.B-csoport: • Milánói Internazionale (olasz)–PSV Eindhoven (holland) 1–1 (Mauro Icardi – 73. perc, illetve Hirving Lozano – 13. perc) • FC Barcelona (spanyol)-Tottenham Hotspur (angol) 1–1 (Ousmane Dembele – 7. perc, illetve Lucas Rodrigues Moura da Silva – 85. perc). A végeredmény: 1. Barcelona 14 pont, 2. Tottenham 8, 3. Inter 8, 4. PSV 2. Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény döntött.C-csoport: • FC Liverpool (angol)–SSC Nápoly (olasz) 1–0 (Mohamed Szalah – 34. perc) • Crvena Zvezda Belgrád (szerb)–Paris Saint-Germain (francia) 1–4 (Marko Gobeljics – 56. perc, illetve Edinson Cavani – 10., Neymar – 40., Marquinhos – 74., Kylian Mbappé – 92. perc). A végeredmény: 1. PSG 11 pont, 2. Liverpool 9 (9–7) , 3. Nápoly 9 (7–5), 4. Crvena Zvezda 4.D-csoport: • FC Schalke 04 Gelsenkirchen (német)–Lokomotív Moszkva (orosz) 1–0 (Alessandro Schöpf – 91. perc) • Galatasaray Isztambul (török)–FC Porto (portugál) 2–3 (Sophiane Feghouli – 45. + 1., 11 m és Eren Derdiyok – 65. perc, illetve Felipe – 17., Moussa Marega – 42., 11 m és Sergio Oliveira – 57. perc; a 67. percben Feghouli 11-est hibázott). A végeredmény: 1. Porto 16 pont, 2. Schalke 11, 3. Galatasaray 4, 4. Lokomotív 3.