Bajnokok Ligája-sorsolás: Floriana–CFR és Ferencváros–Djurgarden az 1. fordulóban

A svéd bajnok Djurgarden lesz a Ferencváros ellenfele a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező első fordulójában. Románia bajnoka, a Kolozsvári CFR 1907 a máltai Floriana FC vendége lesz.

A vasárnapi sorsoláson – amelyben a magyar bajnok az 1., a romániai bajnok pedig a 3. csoport kiemeltjei között kapott helyet – eldőlt, hogy Szerhij Rebrov együttesének kedvezett a sorsolás, így hazai pályán vívja meg az egymeccses párharcot. A Dan petrescu edzette CFR 1907 Máltán kezdi meg a menetelést.

A kvalifikáció első fordulóját augusztus 18–19-én rendezik, a mérkőzéseket zárt kapuk mögött játsszák le. A továbbjutás egy mérkőzésen dől el, a vesztes az Európa Ligában folytathatja.

promedtudo2Hirdetés

A rovat cikkei

CFR 1907: GYŐZELEM AZ ELSŐ FELKÉSZÍTŐN

Az osztrák edzőtáborban tartózkodó Kolozsvári CFR 1907 labdarúgó bajnokcsapata első felkészülési mérkőzését a helyi területi bajnokságban játszó FC Wels ellen vívta, és magabiztos 4–0 (2–0) arányú győzelmet aratott. A gólokon Mike Cestor (12. perc), Ciprian Deac (37. perc) és Claudiu Petrila 2 (52. és 86. perc) osztozott.