Bajnokok Ligája: Sallaiék hármat kaptak a Bernabéuban

A Sallai Rolanddal felálló APOEL 3–0-ra kikapott a címvédő Real Madrid vendégeként a Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában.

A ciprusiak magyar támadója kezdőként lépett pályára, az 53. percben sárga lapot kapott, miután szabálytalankodott Toni Kroosszal szemben. Hét perccel később, 2–0-s madridi vezetésnél lecserélték. A házigazdák első két gólját Cristiano Ronaldo, a harmadikat Sergio Ramos lőtte.

Az F-jelű kvartettben az SSC Nápoly pedig 2–1-re kikapott a Sahtar Donyeck otthonában. A vendégeknél nem nevezték a bajnoki mérkőzésen ismét megsérült Vlad Chiricheşt, a román válogatott csapatkapitánya a jelek szerint legalább másfél hónapra kidőlt.

A G-csoportban a Gulácsi Péterrel a kapuban felálló RB Lipcse hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a tavalyi BL-elődöntős francai AS Monacóval. A lipcseiek számára ez volt a debütálás az európai kupaporondon, öt éve még a német negyedosztályban szerepeltek.

Az FC Portóban szereplő Iker Casillas 174. európai kupameccsén lépett pályára, ezzel immáron egyedül áll a vonatkozó örökranglista élén honfitársát, Xavit megelőzve.

Eredmények, Bajnokok Ligája, csoportkör, 1. forduló:

E-csoport: • NK Maribor (szlovén)–Szpartak Moszkva (orosz) 1–1 (gól: Bohar – 85. perc, illetve Szamedov – 59. perc) • FC Liverpool (angol)–FC Sevilla (spanyol) 2–2 (Firmino – 21. és Szalah – 37. perc, illetve Ben Yedder – 5. és Correa – 72. perc; kiállítva: Gomez – 94. perc, Liverpool).F-csoport: • Feyenoord Rotterdam (holland)–Manchester City (angol) 0–4 (Stones 2 – 2. és 63., Agüero – 10., valamint Jesus – 25. perc) • Sahtar Donyeck (ukrán)–SSC Nápoly (olasz) 2–1 (Taison – 15. és Ferreyra – 58. perc, illetve Milik – 72. perc, 11 m).G-csoport: • RB Lipcse (német)–AS Monaco (francia) 1–1 (Forsberg – 33. perc, illetve Tielemans – 34. perc) • FC Porto (portugál)–Besiktas Isztambul (török) 1–3 (Toszics – 21. perc, öngól, illetve Talisca – 13., Tosun – 28. és Babel – 86. perc).H-csoport: • Real Madrid (spanyol)–APOEL Nicosia (ciprusi) 3–0 (Cristiano Ronaldo 2 – 12. és 51., a második 11 m, valamint Ramos – 61. perc) • Tottenham Hotspur (angol)–Borussia Dortmund (német) 3–1 (Szon – 4., továbbá Kane 2 – 15. és 60. perc, illetve Jarmolenko – 11. perc; kiállítva: Verthongen – 92. perc, Tottenham).

Fedőkép: Sallai Roland (sárgában, 20-as) egy óra lehetőséget kapott Madridban