Bajnokok Ligája: nem volt esélye a Barcelonának a csodára

A Juventus rendkívül magabiztosan, 0–0-s döntetlennel őrizte meg az első mérkőzésen kiharcolt háromgólos előnyét az FC Barcelonával szemben, míg a Monaco kettős győzelemmel jutott tovább a Borussia Dortmund ellenében.

Barcelonában a katalánok a várakozásoknak megfelelően nekiugrottak a Juventusnak, az olasz bajnok azonban a Paris Saint-Germainnel ellentétben – amely a hazai 4–0 után 6–1-re kapott ki a Camp Nou-ban a nyolcaddöntőben – rendkívül keményen és magabiztosan védekezett. A Barca igazi ziccerig sem jutott el.

A gól nélküli első félidőt követően sem változott a játék képe, a hazaiak nem tudták feltörni a Juve védelmét, amely a találkozó közepén átlépte az 500 kapott gól nélküli percet a sorozatban. Érdekesség, hogy Gianluigi Buffonnak, a torinóiak veterán világbajnokának a 80. percben kellett bemutatnia az első bravúrját.

A Monaco–Borussia Dortmund mérkőzés ötperces csúszással kezdődött, mert a német csapatot a hotelből a stadionhoz szállító busz forgalmi dugóba került.

A franciák 18 éves gólzsákja, Kylian Mbappé már a harmadik percben kihasználta Roman Bürki kapus hibáját, és a BL-történet első olyan játékosa lett, aki az egyenes kiesés szakaszban az első négy fellépésén betalált.

A németek igyekeztek tempót diktálni, de nem voltak meggyőzőek és kellően hatékonyak. Legnagyobb lehetőségük a 13. percben adódott, amikor Nuri Sahin szabadrúgásból a kapufát találta el. Négy perccel később egy hazai kontra lezárásaként Radamel Falcao tíz méterrel a kapu bal oldalába csúsztatott. A németek motiváltságára erősen kihatott, hogy kétgólos hátrányba kerültek.

Összekapta magát a szünetben a Dortmund, és lendületes kezdés után a 48. percben szépített. Ousmane Dembélé harcosságát dicséri a gólpasszt érő beadás, a középen érkező Marco Reus pedig egyből lőtt a hazai kapu bal felső sarkába. Ismét élet költözött a pályára. Kitámadott, kicsit ki is nyílt a Dortmund, de igazán gólveszélyes helyzetet egyik oldalon sem sikerült kialakítani. Az idő múlásával egyre távolabb kerültek a kapuktól a felek, a játék a tizenhatosok közötti területre koncentrálódott. A hajrában újabb hazai gól született: Thomas Lemar csípett el a felezőnél egy dortmundi passzt, majd előzékenyen kiszolgálta a ziccerben lévő, mindössze 22 másodperccel korábban csereként pályára lépő Valere Germaint, aki élt a 81. percben adódó lehetőséggel, és kialakította a végeredményt.

Kedden a Real Madrid hosszabbítás után búcsúztatta a Bayern Münchent, míg az Atlético Madrid a Leicester City ellenében jutott tovább. Az elődöntő sorsolását pénteken 13 órától svájci Nyonban tartják.

Eredmények, Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágó (kiemelve a továbbjutó): • FC Barcelona (spanyol)–Torinói Juventus (olasz) 0–0 – továbbjutott a Juventus, 3–0-s összesítéssel • AS Monaco (francia)–Borussia Dortmund (német) 3–1 (gól: Mbappé – 3., Falcao – 17. és Germain – 81. perc, illetve Reus – 48. perc) – tj. az Monaco kettős győzelemmel, 6–3-as összesítéssel.