Bajnokok Ligája: négy angol csapat a negyeddöntőben

Az angol FC Liverpool a hazai 0–0 után 3–1-re nyert a német Bayern München vendégeként a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján, így bejutott a nyolc közé. A szerdai játéknap másik meccsén az FC Barcelona 5–1-re verte az Olympique Lyont és szintén negyeddöntős.

A müncheni összecsapást a Bayern kezdte jobban, de helyzetet nem tudott kidolgozni. Ezt követően kiegyenlítődött a mezőnyjáték, majd a 26. percben Sadio Mané villanásával a vendégek szereztek vezetést. Magabiztosabbá vált a Liverpool, amelynek lendületét a 39. percben Joel Matip öngólja törte meg. A szünet után nagy iramú játék zajlott a pályán, bár a vendégek – amikor csak lehetett – igyekeztek lassítani a tempón. A 69. percben Virgil van Dijk szöglet után fejjel talált be a hazaiak kapujába. A bajorok számára sietőssé vált a játék, de a kapkodást okosan használták ki a vendégek, akik Mané második góljával végleg eldöntötték a továbbjutást.

Ez azt jelenti, hogy – a Manchester Uniteddel, a Manchester Cityvel és a Tottenhammel együtt – négy angol csapat jutott be a nyolc közé a legrangosabb európai kupasorozatban.

A játéknap másik találkozóján a Barcelona azonnal nekiesett a Lyonnak, az óriási hazai mezőnyfölény helyzetekben is megmutatkozott, így a katalánok 2–0-s előnnyel vonulhattak pihenőre. Teljesen váratlanul szépített a Lyon az 58. percben – Lucas Tousart volt eredményes –, de a Barcelona tudott újítani, és újabb három góllal bebiztosította nyolc közé jutását.

A negyeddöntő sorsolását pénteken délben tartják a svájci Nyonban, az eseményt a Look Sport, az Eurosport1, a Telekom Sport1 és az m4sport is élőben közvetíti. Az első mérkőzéseket április 9-én vagy 10-én, a visszavágókat egy héttel később rendezik.

Eredmények, Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók: • Bayern München (német)–FC Liverpool (angol) 1–3 (gól: Joel Matip – 39. perc, öngól, illetve Sadio Mané 2 – 26. és 84., valamint Virgil van Dijk – 69. perc) – továbbjutott a Liverpool 3–1-es összesítéssel • FC Barcelona (spanyol)–Olympique Lyon (francia) 5–1 (Lionel Messi 2 – 18. és 78. perc, az első 11 m, Philippe Coutinho – 31., Gerard Piqué – 81., továbbá Ousmane Dembélé – 86. perc, illetve Lucas Tousart – 59. perc) – tj.: a Barcelona 5–1-es összesítéssel.

A BL-negyeddöntőbe jutott csapatok: Ajax Amsterdam (holland), Barcelona, Torinói Juventus (olasz), Liverpool, Manchester City (angol), Manchester United (angol), FC Porto (portugál), Tottenham Hotspur (angol).

Legutóbb a BL 2009–2010-es kiírásában fordult elő, hogy a spanyoloknak csak egy klubjuk volt negyeddöntős, akkor is a katalánok jutottak legtovább. A Bayern szerdai kiesése azt jelenti, hogy 2006 után először nincs német klub a legjobb nyolc között.