Bajnokok Ligája: Kassai tévedése és meglepő Juve-vereség

A labdarúgó Bajnokok Ligája 4. fordulójában lejátszott nyolc szerdai meccsen 29 találat született, Cristian Ronaldo bombagólt szerzett (de ez sem volt elég a Juventus győzelméhez), a Manchester City és a Real Madrid gólgálát rendezett, a magyar Kassai Viktor játékvezető pedig óriásit hibázott.

Egygólos manchesteri vezetésnél a ziccerben kilépő Raheem Sterling földbe rúgása után tizenegyest ítélt Kassai a Manchester City–Sahtar Donyeck BL-mérkőzésen. Az ukrán csapat játékosai annyira meglepődtek a döntésen, hogy tulajdonképpen reklamálni is elfelejtettek, Andrij Pjatov kapus pedig, aki testközelből nézte végig a botlást, csak nevetni tudott az egészen. Maga Sterling is zavartan nézett körül az ítélet után, hiszen még csak nem is színészkedett, hanem egyszerűen csak megbotlott, és elesett. A 11-est Gabriel Fernando de Jesus értékesítette, ezzel lett 2–0 a Citynek. A brazil végül mesterhármasig jutott a meccsen.

Kassai mentségére szóljon, hogy hátulról az esettel egy vonalban állva nem mérhette fel, hogy az ukránok védője jó fél méterre van Sterlingtől, így még ha akarta volna, sem tudta volna bántani az angolt. Az viszont kevésbé érthető, hogy sem a partjelző, sem az alapvonali asszisztens nem segítette ki őt. A magyar játékvezetők felelősségét egyedül az tompíthatja, hogy nem a tévedésük döntötte el a meccset, Josep Guardiola együttese ugyanis végül 6–0-ra nyert.

„Alá akartam nyúlni a labdának, aztán fogalmam sincs, mi történt. Nem éreztem kontaktust, elvétettem a labdát. Bocsánatot kérek a sporitól” – nyilatkozta Sterling a mérkőzés után.

A Manchester United 2–1-re megverte a Torinói Juventust, az olasz bajnokcsapat Cristiano Ronaldo bombagóljával szerzett vezetést: az ötszörös aranylabdás portugál Leonardo Bonucci hosszan előre ívelt labdáját kapásból zúdította a kapuba, megszerezve ezzel mostani együttesében pályafutása első BL-találatát. A Zebrák könnyedén lezárhatták volna az összecsapást, de több helyzetet is elpuskáztak, míg a 86. percben az MU Juan Mata szabadrúgásával egyenlített. Az igazi meglepetés aztán a 90. percben jött, amikor Ashley Young szabadrúgásánál több emberen is megpattant, végül Bonucciról került a hazai kapuba a labda.

A H-csoportban egyébként romániai sípmesterek vezették a találkozókat, a Juve–Mu meccsen az aradi Ovidiu Alin Haţegan volt a bíró, az FC Valencia (spanyol)–Young Boys Bern (svájci) mérkőzésen pedig a nagykárolyi Kovács István kapott lehetőséget (életében először szerepelt BL-összecsapáson).

A címvédő Real Madrid, immár az ideiglenesen kinevezett Santiago Solarival a kispadon kiütéssel nyert Csehországban, a Viktoria Plzen otthonában (két héttel korábban Madridban, még a Julen Lopetegui-korban csak 2–1-es Real-siker született).

A francia Olyimpique Lyon 2–0-ra is vezetett a TSV 1899 Hoffenheim ellen, a németek azonban emberhátrányban tudtak két gólt lőni és egyenlíteni. A Hoffenheimban a 67. perctől csereként kapott lehetőséget a magyar Szalai Ádám.

Eredmények, Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló:

E-csoport: • Benfica Lisszabon (portugál)–Ajax Amsterdam (holland) 1–1 (gól: Jonas Gonçalves Oliveira – 29. perc, illetve Dusan Tadics – 61. perc) • Bayern München (német)–AEK Athén (görög) 2–0 (Robert Lewandowski 2 – 31. és 71., az első 11 m). A csoport állása: 1. Bayern 10 pont, 2. Ajax 8, 3. Benfica 4, 4. AEK Athén 0.F-csoport: • Manchester City (angol)–Sahtar Donyeck (ukrán) 6–0 (David Silva – 13. perc, Gabriel Jesus 3 – 25., 72. és 92., az első kettő 11 m, Raheem Sterling – 49., továbbá Riyad Mahrez – 84. perc) • Olympique Lyon (francia)–TSV 1899 Hoffenheim (német) 2–2 (Nabil Fekir – 20. és Tanguy Ndombele Alvaro – 28. perc, illetve Andrej Kramarics – 65. és Pavel Kaderábek – 92. perc; kiállítva: Kasim Nuhu – 51. perc, Hoffenheim). Az állás: 1. Man. City 9 pont, 2. Lyon 6, 3. Hoffenheim 3, 4. Sahtar 2.G-csoport: • CSZKA Moszkva (orosz)–AS Róma (olasz) 1–2 (Arnor Sigurdsson – 51. perc, illetve Kosztasz Manolasz – 4. és Lorenzo Pellegrini – 59. perc; kiállítva: Hordur Magnússon – 56. perc, CSZKA) • Viktoria Plzen (cseh)–Real Madrid (spanyol) 0–5 (Karim Benzema 2 – 21. és 37., Casemiro – 23., Gareth Bale – 40., valamint Toni Kroos – 67. perc). Az állás: 1. Real Madrid 9 pont (10–2), 2. Róma 9 (10–4), 3. CSZKA 4, 4. Plzen 1.

H-csoport: • Valencia CF (spanyol)–Young Boys Bern (svájci) 3–1 (Santi Mina 2 – 14. és 42., továbbá Carlos Soler – 56. perc, illetve Roger Assalé – 34. perc; kiállítva: Sekou Junior Sanogo – 77. perc, Young Boys) • Torinói Juventus (olasz)–Manchester United (angol) 1–2 (Cristian Ronaldo – 65. perc, illetve Juan Mata – 86. és Leonardo Bonucci – 90. perc, öngól). Az állás: 1. Juventus 9 pont, 2. MU 7, 3. Valencia 5, 4. Young Boys 1.